Kasulikud nõuanded

Kuidas jõuludeks valmistuda?

Vaata kõiki jõulukaupade pakkumisi
18.11.2020
jõulupidu sõprade ja lähedastega

Igal aastal kordub sarnane stsenaarium - kõigepealt tundub, et jõuludeks on liiga vara valmistuda, kuid lõpuks mõistad, et aeg saab otsa enne, kui midagi üldse planeeritud saab. On hea, kui saad sellele pühaderongile igal ajal peale hüpata: selleks on vaja teada vaid mõned põhilised nüansid.

Otsusta, kus jõule tähistad

Räägi oma lähimate sugulastega ja otsusta võimalikult varakult, kus selle aasta jõule tähistatakse - kellele õnn naeratab, tekib kindlasti palju muresid. Kui sel aastal oled see õnnelik Sina, koosta esialgne külaliste nimekiri ja veendu, et kõigile oleks piisavalt ruumi (ei ole veel hilja paar täiendavat mööblieset osta) ja õhtusööginõud. Lisapingutusena võid saata kutseid sõpradele ja sugulastele ning neid meeldivalt üllatada.

pere jõulupidu

Tutvu saadaolevate jõulukaunistustega

Ei, me ei soovita maja kaunistada mõni kuu enne pühi, kuid kindlasti on abiks üle vaadata möödunud aastast alles jäänud jõuluehted.

jõuluehted karbis

Mõtle, milliseid neist soovid sellel aastal kasutada ja milliseid juurde vajad - nii saab selgemaks, mida sa kodu kaunistamiseks jõuludel vajad. Otsusta elava või kunstliku jõulupuu vahel, mõtle akende ja laua kaunistamisele - visiooni olemasolu võimaldab puuduvad kaunistused juba ette osta ja palju aega säästa.


Alusta kingituste ostmist ja pakkimist

Olgem ausad - jõulukingitused põhjustavad pühade ajal alati kõige rohkem stressi, nii et peaksid selle tööga võimalikult vara alustama. Kaose vältimiseks koosta kõigepealt list ja pane kirja mõned ideed, mis konkreetsete inimeste puhul töötavad. Ära unusta kaasata ka oma lähimaid töökaaslasi ja sugulasi: alati on hea, kui Sul on varuks mõni "vaba" kingitus. Tutvu ka juhendiga jõulukingi ideed.

Esialgsed arvutused selle kohta, kui palju see kõik maksma läheb, näitavad selgelt, kas need vastavad võimalustele või vajab esialgne loetelu mõningaid muudatusi. Järgmiseks peaksid minema jõulukinke jahtima - nii märkad juba varakult spetsiaalseid pakkumisi.

jõulukingituste pakkimine

Kingituste pakkimist ei tohiks samuti viimasele minutile jätta: mida lähemal on saabuvad pühad, seda rohkem on tegemist, nii et isegi ei märka, kuidas aeg möödub ja see kohustus on endiselt täitmata. Neile, kellel on rohkem loomingulisi ideid, on kinkepaber eriti hea valik, aga kui soovid lihtsamaid võimalusi, võid valida kinkekarbid ja -kotid - kui kaunistad need ise, ei jää originaalsusest kindlasti puudu.


Mõtle pühademenüüle

Paljusid toite saab sügavkülmas ohutult külmutada, mistõttu on hea ette mõelda, milliseid koostisosi plaanid kasutada. Pea meeles oma lemmiktoite ja mõtle, mis Sinu tulevastele külalistele kõige enam maitseb: saad menüüd kohandada isegi veel viimasel päeval, aga kui Sul õnnestub vähemalt paar toodet ette osta, hoiad pühade-eelsetel päevadel aega kokku.

jõulumenüü

Ära unusta ka jõululaua kaunistamist. Erinevate ideedega saab tutvuda siin:  Kuidas kaunistada jõululauda.

Koosta nimekiri õhtustest tegevustest

Kas arvad, et jõuludel on samu jutte ja sugulaste lugusid korduvalt kuulda olnud? Proovi sel aastal asju teisiti teha!

lõbus jõulupidu

Nautige lõbusaid tegevusi, lauamänge või muid mänge ning kui nooremad järglased on kaasatud, siis ära unusta mõelda ka nende tegevuse peale. Võib olla julgustab see looma uusi traditsioone ja muudab selle pidustuse veelgi meeldejäävamaks - Sul on piisavalt aega, et seda kõike teha.