Kasulikud nõuanded

Jõulukingid lastele

Vaata kõiki mänguasjade pakkumisi lastele alates 3 eluaastat
09.11.2021
tüdruk rõõmustab jõulukinkide üle

Rohkem kui keegi teine ootavad Jõuluvana ja tema kingitusi pere kõige väiksemad ning meie ülesanne on tagada üllatused ka sellel aastal, et nad usuksid jätkuvalt jõuluimesse. Vastutusrikkaid ülesanded tekitavad alati rohkem stressi, kuid otsides jõulukinke lastele, võid sellesse rahumeelselt suhtuda - võta arvesse nende vanust ning leiad rohkem kui ühe idee, mis Sinu lapsele kindlasti meeldib. Lastevanematel, kellel on lasteaia- või kooliealised lapsed, soovitame lugeda artiklit, kus on rikkalik nimekiri jõulukinkidest lasteaialastele, koolilastele ja nende õpetajatele.

lapsed avavad jõulukinke

Beebid

Pere kõige pisematele võivad rõõmu valmistada järgmised ideed:

  • Harivad mängukannid. Imikute jaoks ei ole paremat jõulukinki kui mänguasi, mis võimaldaks neil ümbritsevat keskkonda ja maailma vähehaaval tundma õppida. Need soodustavad lapse arengut, arendavad imikute oskusi ja rõõmustavad neid samal ajal erksate värvide ja mängulise välimusega – jõulukink, mis peaks olema meeltmööda igale pisikesele beebile!


  • Närimislelud. Kvaliteetsel närimislelul võib olla rohkem eeliseid, kui arvatagi võite. Need ei sobi üksnes hammaste tulekul igemeid masseerima, vaid arendavad praktiliselt kõiki beebi meeli. Kingitus, mis leiab kahtlemata koheselt kasutust!
  • Vastsündinu riided. Kuigi pisikesed kasvavad kiiresti, soovime me neid siiski stiilselt riietada ning just riided on beebidele suurepärane kink. Kui otsite lähedaste lastele jõulukinke, tasub seda võimalust kindlasti kaaluda.

beebi oma uute jõuluriietega

  • Muusikalised karussellid. Üks parim mänguasi, mis aitab beebil rahuneda ja uinuda. Lisaks aitavad ilusad värvid ja meloodilised helid arendada beebi kuulmist ja nägemist.

Väikesed lapsed

Sellesse kategooriasse kuuluvad lapsed vanuses 1-3 aastat. Neil on palju parem arusaam maailmast ja iseendast, nii et enam ei piisa lihtsalt kõige värvilisema mänguasja valimisest – tasub mõelda, kas lapsel on sellega tõesti põnev mängida. Selles vanuses tulevad mängu ka soolised erinevused, mistõttu tasub juba mõelda eraldi tüdrukute ja poiste jõulukinkidele. Siin teile mõned populaarsemad ideed:

  • Mänguautod. Valik, mida armastavad kõik pisikesed autohuvilised. Tasub kaaluda erinevas suuruses autosid ja nende garaaže, autoradasid või isegi pedaalidega traktoreid. Kõik, mis puudutab sõiduvahendeid, on poiste jaoks turvaline ja lõbus valik.

lapsed mänguvad mudelrongiga

  • LEGO-klotsid. Kui vajate universaalset jõulukinki, tasub tutvust teha Lego valikuga – nende hulgast leiate midagi nii suurtele kui väikestele, poistele ja tüdrukutele. 1–3-aastastele tasub valida LEGO DUPLO seeria komplektid – Duplo klotsid on suuremad ning spetsiaalselt kohandatud pisemate laste kätele ja nende esimestele avastustele.


  • Pehmed mänguasjad. Kuigi sageli öeldakse, et kõik tüdrukud armastavad pehmeid mänguasju, siis tegelikult armastavad armsat kaisukaru, kutsikat või muud kaisulooma ka poisid. Seda enam, et võime kaubandusest leida isegi rääkivaid, laulvaid ja liikuvaid pehmeid lelusid, mille seltsis väikelastel iial igav ei hakka.

tüdruk oma uue jõuludeks saadud mängukaruga

  • Nukud. Tüdrukud mängivad oma nukkudega tõenäoliselt kogu lapsepõlve, mistõttu võite julgelt nende kollektsioone täitma asuda. Selles vanuses preilidele sobivad veidi suuremad nukud. Kui mänguasjal on ka interaktiivseid funktsioone, on see ainult suureks plussiks.

Nimetatud mänguasjad ei ole kindlasti ainsateks valikuteks – kui järgite vanuselisi soovitusi, leiate ääretult laia valiku lõbusaid mänguasju ja mänge. Soovitame teile tutvuda populaarseimate laste mänguasjade listiga – siit leiate nii mõnegi väärtusliku idee.

Eelkooliealised lapsed

Lapsed vanuses 3-5-aastat õpivad hea meelega uusi asju, neil kujunevad välja oma hobid ning kingitust valides tasub mõelda sellele, mida neile meeldib kõige enam teha. Kõige tähtsam on, et jõulukink võimaldaks lapsel areneda ja õppida midagi uut – nii rõõmustab Jõuluvana mitte ainult lapsi, vaid ka nende vanemaid! Proovige järgmisi v&otil