Kasulikud nõuanded

Xbox One mängukonsoolid: milline valida?

Vaata kõiki Xbox mängukonsoolide pakkumisi
02.04.2020
xbox one mängukonsool ja puldid

Microsofti kuulsad Xbox One Series mängukonsoolid on alati pälvinud paljude mängijate tähelepanu. Kuigi enamikke Microsofti konsoole võrreldakse Sony seadmetega, siis kõiki Xbox One seeria tooteid võrreldakse vaid parimate mudelitega. Seekord toomegi teieni kõige olulisema teabe sellest, mis võiks olla abiks endale parima Xboxi valimisel.

Xbox One

Kuigi mõnes mõttes on need konsoolid teistest Xbox One seeria mudelitest maha jäänud, peetakse neid siiski võimsateks ja funktsionaalseteks, mistõttu võiksid need väärida ka teie tähelepanu. Järgnevalt veidi teavet antud konsoolide põhifunktsioonide kohta:

 • Põhispetsifikatsioonid. 1,7 GHz kahetuumaline AMD protsessor, integreeritud 853 MHz ja 1,31 teraflops graafikakaart, 8 GB DDR3 RAM ja 500 GB kõvaketas, mis toetab välist salvestusruumi. See on piisavalt kindel spetsifikatsioonide pakett, mis pakub kvaliteetset mängu- ja teisi meelelahutuslikke kogemusi.
 • Kasutajaliides. Selle Xboxi konsooli abil on teil väga mugav juhtida pakutavat sisu ja isegi lisasid. Suured ikoonid ja selge paigutus meeldivad kõigile, kes armastavad konkreetsust ning ka neile, kes seadet esmakordselt kasutavad.
 • Juhtpaneel. Isegi kriitikud usuvad, et antud juhtpaneel reageerib mängijale palju paremini. Sujuvamad päästikud, tundlikumad nupud, parem pöidlakang ning mürafiltrid on põhilised, kuid kindlasti mitte ainsad puldi uuendused.
 • Mängud. Halo 5: Guardians pole ainus Xbox konsooli lahutamatu osa, selleks on ka Overwatch, Fortnite, Call of Duties ja paljud teised. Lisaks leiate siit ka tavalisi spordimänge (FIFA, NBA jne), RPG-austajatel avaneb võimalus proovida mängu The Witcher 3 Wild Hunt. Kuid see pole veel kõik – toetatud mängude nimekiri on tõesti rikkalik, mistõttu leiab iga üks midagi enda maitsele.
 • Täiendavad valikud. Samuti on uuendatud Kinecti võimalusi. Enam ei ole tarvis telerile sedavõrd lähedal seista, mängida saab korraga kuni neli mängijat ning tehnoloogia suudab iseseisvalt segavaid tulesid ja helisid filtreerida. Erinevalt eelmistest põlvkonna mudelitest võib see Kinecti moodul töötada peaaegu täielikus pimeduses. Lisaks nimetatud lisandmoodulile pakub Xbox One veelgi enam meelelahutust, mis rikastab ja sisustab teie vaba aega.

Xbox One S

Mängukonsooli valimisel tuleks arvestada ka teiste Xbox One seeria versioonidega. Põhimõtteliselt on Xbox One S mängukonsool väga sarnane Xbox One mudelile. One S on aga mõõtudelt väiksem (erineb eelkäijast umbes 40 protsenti) ja veidi võimsamate näitajatega. Läbi on viidud järgmised uuendused:

 • Integreeritud toiteallikas, mis aitab märkimisväärselt kaasa väiksemate mõõtmete saavutamisele. Lisaks on seda konsooli võimalik paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalselt.
 • Kinecti port eemaldatud. Spetsiaalse adapteri soetamisel on teil võimalus Kinecti pakutavat meelelahutust siiski nautida.
 • GPU kiirus tõstetud 853 MHz-lt 914 MHz-ni. Märkate väikest jõudluse tõusu mängudes, millel pole hõivatud kaadrisagedust.
 • 4K HDR video taasesitus ja 4K HDR Blu-ray mängija. Võimaldavad teil nautida veelgi muljet avaldavamat pilti.
 • Uuendatud juhtpaneel uue tekstureeritud käepidemega. Samuti toetab see Bluetooth-ühendust, mis võimaldab seda kasutada ka arvutitega, mis töötavad Windows 10-ga.
 • Saadaval 500 GB, 1 TB ja 2 TB kõvaketta suvandites, mis võimaldab mängukonsooli veelgi kohandada.

Xbox One X

Kuni uue PlayStation 5 ja Xbox Series X turuletoomiseni on antud mudel hetkel üks võimsam ja parim valik. Nagu Xbox One S, on ka see mängukonsool häälestatud 4K eraldusvõimega teleritele, sellel on 4K HDR Blu-ray-mängija ja integreeritud toiteallikas. Ka Xbox One X konsoolil puudub Kinecti porti. Mille poolest erinevad Xbox One X ja Xbox One S teineteisest ja originaalist? Esile on tõstetud järgmised täiendused:

 • Xbox One X on hetkel väikseim 30x24x6 cm mõõtudega Xboxi konsool.
 • Kuigi endiselt on kasutusel kaheksatuumalist AMD-protsessor, on selle sagedust suurendatud 1,75 GHz-lt 2,3 GHz-le.
 • Integreeritud 6 teraflops AMD graafikakaart. Võrreldes originaalse Xbox One'iga on see kuni 4,5 korda suurem!
 • 12 GB GDDR5 RAM-i RAM-i maht. Microsofti sõnul on sellest 9 GB mängudele ja 3 GB op-süsteemile.
 • Vaatamata sellele, et endiselt on kasutusel HDD, on konsool palju kiirem, mis muudab ka mängude laadimise kiiremaks.

​​​​​​​

Kõik need mängukonsoolid on mõeldud erinevate kasutajate erinevateks vajadusteks. Kui teil pole 4K-telerit ja te ei plaani seda ka lähiajal soetada, on hea mõte osta Xbox One S mängukonsool. Kui teil aga on kodus juba Xbox One konsool, siis selle muutmine One S vastu väga suurt erinevust ei too. Kellel on aga 4K-teler olemas (või plaan seda osta), soovitame kindlasti valida endale Xbox One X mudeli, mis on hetkel üks parimaid valikuid turul. Heledamad pildid ja parem jõudlus tagavad unustamatu mängukogemuse.

Kuidas hindate seda postitust?