Kasulikud nõuanded

Kuidas valida mängukonsooli?

Vaata kõiki mängukonsoolide pakkumisi
27.03.2020
konsoolid

Kas soovite mängida arvutimänge, kuid ei taha kulutada tuhandeid eurosid võimsale arvutile, ning sama palju erinevatele tarvikutele? Te pole rahul sellega, et mõne aasta pärast peetakse teie laua või kaasaskantavat mänguarvutit aegunuks ja paljud uued mängud ei tööta enam ideaalselt? Siis peaksite tellima mängukonsooli. Need on väga odavad, mängud on olnud aastaid ja kõik töötavad sama hästi – pole vaja graafika sätteid muuta ja mõelda, kas mäng töötab. Lisaks on mängukonsoolidel sageli mänge, mida personaalarvutite kasutajad ei saa nautida.

Üldiselt on paljusid mänge lihtsalt juhtimispuldi mugavuse ja teleri suuruse tõttu konsoolil lihtsam mängida. Kõik need eelised saavad esmatähtsateks kaalumisel, kas valida arvuti või mängukonsool. Aga kui te neid juba teate, siis tõenäoliselt soovite lihtsalt ühe konsooli valida. Kuidas valida? Otsustada aitame meie, Kaup24.ee eksperdid!

Тоp 10 parimad mängukonsoolid


Mängukogu

Alustuseks peaksite valima soovitud mängud. Igal konsoolil on ainult selle jaoks mõeldud mängud, nii et kui soovite „Halo“, „Gears of War“ või „Forza Motosport’i“, siis teie ainus valik on Xbox One. Aga kui olete rohkem huvitatud „The Last Guardian“ või „Bloodborne’st“, siis võib olla ostke üks PlayStation 4?

Kui te pole neist mängudest midagi kuulnud ja teid need tõesti ei huvita, siis on tasuv osta PlayStation 4. Me ei ütleks, et PS4 mängijad saavad valida palju suurema mängubaasi seast, kuid sellel konsoolil on praegu väike eelis lihtsalt seetõttu, et PS4 on lihtsalt populaarsem konsool. Rohkem mängijaid – rohkem mängu ostjaid – rohkem mänguarendajaid. See on suletud ring.

Mida teie sõbrad kasutavad?

See võib kõlada kummaliselt ja isegi ebaharilikult, kuid teie jaoks peaks olema üsna oluline, mis konsooli teie sõbrad kasutavad. Miks? Esiteks, on tänapäeva mängude oluline osa võimalus mängida sõprade või võõrastega võrgus. Sõpradega mängimine on palju lõbusam, eks? Samuti, kui teil on sõpru, kes on ühe või teise konsooli juba ostnud, tähendab see, et tõenäoliselt on neil juba suur mängude kollektsioon. See võimaldab teil lihtsalt mänge aeg-ajalt vahetada - see säästab teid ja teie sõpru.

Vanade mängude tugi

Nostalgia on võimas "relv" ja seda on proovinud kasutada nii Microsoft kui ka Sony. Xbox One'il on üsna piiratud Xbox 360 mängude tugi, ehk teil peavad olema kas vanad füüsilised Xbox 360 mängud või teil peab olema Xbox Live tellimus. Vahepeal saate PlayStation 4 abil mängida nii PlayStation 3 kui ka PS2 mänge tasulise teenuse PlayStation Now kaudu. Tõsi, ükski ettevõtte lahendus pole täiuslik, kuid kui olete varem ühe või teise ettevõtte mängukonsooli omanud, siis seda tasub kaaluda, kui olete mõnikord oma vanu mänge igatsenud.

Xbox või PlayStation konsool: kumba valida?

Microsoft ja Sony konkureerivad juba aastaid – mõnikord nad isegi kopeerivad üksteiselt midagi, kuid see pole halb. See on põhjus, miks PS4-l ja Xbox One'il on palju sarnasusi. Paljud mängud toetavad mõlemat konsooli, nii et te ei kaota ühe või teise valiku tegemisel väga palju. Mõlemad konsoolid toetavad ka USB-mäluseadmeid, Blu-ray plaate ja DVD-sid. Saate oma Xbox One'i mälu laiendada lihtsalt USB abil, samas kui PlayStation 4-l  saate sisemise kõvaketta asendada. Mõlemal konsoolil on pisut erinevad, kuid umbes võrdselt mugavad juhtimispuldid ja lõppude lõpuks on mõlemad konsoolid lihtsalt hämmastavad ja raha väärt.

Nende konsoolide erinevuste osas tasub märkida, et PlayStationi konsoolid pakuvad paremat mängukogemust, ning pakuvad tipptasemel tehnoloogiat. Samal ajal on Xboxi mängukonsoolid rohkem suunatud meelelahutusele. Tõsi on, et 2020. aasta lõpus ilmuvad uued Xbox Series X ja PlayStation 5 mängukonsoolid, võivad seda järjekorda muuta. Selle kohta, millised need uued seadmed välja näevad, on juba palju kuulujutte.

Mängukonsoolide peamised andmed

Mängukonsoolide oskused ei sõltu mitte ainult konkreetsest ettevõttest, vaid ka teatud spetsifikatsioonidest. Võtke neid omadusi arvesse:

  • Efektiivsus. Kui kavatsete mängida kallihinnalisi mänge ja soovite vältida kokku jooksmisi, otsige kõige võimsamaid seadmeid. Rohkem RAMi, rohkem tuume ja GHz mängukonsooli protsessor tagab unustamatu ja sujuva mängukogemuse.
  • Sisemälu. See aspekt on asjakohane nende jaoks, kes kavatsevad mänge alla laadida, mitte neid plaadilt mängida. Mida rohkem sisemälu mängukonsoolil on, seda suuremat mängukogu saate omada. Praegu on turul saadaval isegi 1TB mäluga tooteid, nii et leiate kindlasti oma vajadustele ja eelarvele vastava.
  • Graafika. Nii Microsoft kui ka Sony konsoolid kasutavad kvaliteetseid ja kiireid graafikakaarte. Kui otsite parimat varianti, siis võrrelge nende kiirust ja veenduge, et mängimise ajal naudite 4K-pilte.

Täiendavad valikud

Pidage meeles, et PlayStation 4 ja Xbox One pole enam pelgalt mängukonsoolid, need on meediakeskused. Väärib märkimist, et Xbox One'il on pisut laiemad meedia võimalused ja ülevaated väidavad, et One'i kasutajaliides on lihtsalt mugavam kui PS4-l. Xbox One'i abil saate selliseid teenuseid nagu Netflix kasutada palju mugavamalt.

Teisest küljest on uus PlayStation natuke võimsam kui Xbox One ja selle tulemuseks on tavaliselt parem mängugraafika. Uuendatud Xbox One S ja PlayStation 4 Pro võimaldavad teil veelgi paremat graafika kvaliteeti nautida, kuid Sony on võimsuse ja graafika osas endiselt Microsoftist ees. Ja kui te armastate virtuaalreaalsust ja olete valmis natuke rohkem investeerima, siis võite osta spetsiaalsed Sony virtuaalreaalsuse prillid , et oma PS4-ga virtuaalreaalsuse mänge mängida.

Kui mängukonsool on sageli teie peo keskpunktis, on hea valida Xbox One uue Kinectiga. Jah, PS4-l on küll oma PlayStation Move, kuid Kinecti jaoks on kohandatud mänge palju ja üldiselt töötab Kinect natuke paremini.

Microsoft Xbox One, Xbox One S, Sony PlayStation 4 ja PlayStation 4 Pro mängukonsoolid on Kaup24.ee lehelt ostes odavamad, sest seal toimuvad regulaarsed tutvustused, müük, spetsiaalse sooduskoodiga allahindlused. See on investeering, mis väärib märkimist, kuna mänge on mängukonsoolide jaoks välja antud juba aastaid ja nende täiuslik jõudlus on tagatud ka pärast pikka aega.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.