Kasulikud nõuanded

PlayStation 5 vs Xbox Series X - mida me seni teame?

Vaata kõiki mängukonsoolide pakkumisi
04.09.2020
mängukonsooliga mängimine

Käesoleval aastal ootab mängureid muutuste aeg, kuna 2020. aasta lõpus ilmub kaks uue põlvkonna konsooli. Ootuspäraselt tutvustavad neid kaks suurimat ja enim konkureerivat ettevõtet – Sony ja Microsoft. Ehkki uute PlayStation 5 ja Xbox Series X mängukonsoolide väljaandmine on plaanitud aasta kaunimatele pühadele, on nende seadmete kohta juba üpris palju infot lekkinud. Mida siis praeguseks hetkeks teame?

Disain

Must-valge ning erksinine valgustus on PlayStation 5 konsoolide uueks disainiks, mis erineb oluliselt varasematest mudelitest, mida on nimetatud lihtsalt "mustadeks kastideks". Väidetavalt peaks turule ilmuma kaks PS5 konsooli: standardväljaanne 4K Blu-Ray draiviga ja õhem versioon ilma draivita. Mõlemal on USB-C ühendus, HD-kaamera lisavarustus, uued PS5 kõrvaklapid ja multimeediapult.

playstation 5 mängukonsooli disain

Xbox Series X konsool avaldab aga muljet oma klanitud musta välimuse ja uue vertikaalse tornitaolise disainiga. Tootjad on kinnitanud, et seda on võimalik kasutada nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Seadme ülaosas on nähtavad nõgusad jahutusavad, millest kiirgab roheline valgustus. Xbox Series X konsoolil peaks olema HDMI 2.1, kolm USB 3.2, üks võrguport, pistikupesa ja laiendatud mälupesa.

Xbox series x mängukonsooli disain

Spetsifikatsioonid

Uue põlvkonna seadmed tähistavad täiesti uut võimsust, mille annab mõlemas konsoolis kasutatav AMD silikoon, mis lubab suurepärast mängujõudlust ja uusi funktsioone. Veidi esialgsetest spetsifikatsioonidest, mis käesolevaks hetkeks lekkinud. Nii PlayStation 5 kui ka Xbox Series X mängukonsoolid põhinevad eeldatavasti 8-tuumalisel Zen 2 arhitektuuril ja Navi graafikal. Mõlemad brändid pühendunud kiirendatud kiirguse jälgimise säilitamisele, seega peaks SSD-mälu saama sellest aastast kõikide mänguarvutite standardiks. Mõlemad konsoolid peaksid lisaks 4K-le toetama ka 8K-tehnoloogiat. Kuid tegelikult on öeldud, et need pakuvad ideaalset 4K pilti 60 kaadriga sekundis.

ps5 logo

Xbox Series X-l on eeldatavasti 3,8 GHz Zen 2 protsessor, mis peaks olema suisa kaks korda parem kui Xbox One X konsoolil. Graafikakaardil on koguni 12 teraflopi. Sellel konsoolil on ka 16 GB GDDR6 RAM-i – 13 GB on mõeldud mängimiseks ja ülejäänud 3 GB reserveeritakse operatsioonisüsteemile. Ka laadimisaeg ja lugemiskiirus peaksid tõusma 2,4 GB / s-ni. Samal ajal pakub PlayStation 5 10,28 teraflop-graafikakaarti ja 448GB / s GDDR6-mälu mahuga 16 GB. Erakorraliste funktsioonide osas on PlayStationi fännidel võimalus nautida 3D-helitoetust.Tegemist on äärmiselt võimsa süsteemiga, mis pakub mitmekülgset ja väga kaasaegset helikogemust. Öeldakse, et mängijad suudavad suurepäraselt eristada, milliselt küljelt helid tulevad, ja kvaliteet on nii hea, et meil on võimalik kuulda iga vihmatilga tekitavat heli. Xboxi tootjatel on sellele kindlasti nii mõndagi vastu panna.


Mälumaht

On rõõmustav, et Sony on viimaks kõvaketastest loobunud ja hakanud kasutama SSD-mälu. Algus on paljulubav – uuel konsoolil on kuni 825 GB sisemälu. Samuti on teada, et kasutatakse palju suuremat ribalaiust, mis tähendab, et mängud laaditakse palju kiiremini. Tootjad ise väidavad, et mängude töötlemiskiirus on lausa 100 korda suurem kui PS4 konsoolil. See tähendab ka seda, et teil on võimalus valida viis sisu installimiseks ning juhtpaneelil kiire juurdepääs asjakohastele režiimidele. Näiteks on teil võimalik menüüs sirvimise asemel kohe sõbraga mängimist alustada.

Ka Xbox Series X kasutab SSD-d, mille maht küündib sarnaselt ettevõtte varem välja antud konsoolile 1TB-ni. Igal juhul on seda rohkem kui konkurentidel. Lisaks lubavad tootjad ka muljetavaldavalt kiire tempoga mänge, mis pakuvad veelgi suuremat elamust.

xboxi logo kaugjuhtimisnuppudega

Pult

Uue PlayStation 5 kontrolleri nimi on DualShock 5 asemel tõenäoliselt ootuspäraselt DualSense PS5. Tootjad on puldi kohta avaldanud mitmeid üksikasju. Selle üks suuremaid täiustusi on adaptiivsed päästikud, mis rakendavad mängu ajal erinevat vastupanu, näiteks vibu lastes või tulirelvaklasse eristades. Loodetavasti võimaldab täiustatud tehnoloogia ka kiiremat reageerimist. Lisaks on suurendatud aku mahtu, mis oli praeguse põlvkonna juhtpaneelide üheks suuremaks puuduseks.

Nuppu „Share“ nimetatakse edaspidi „Create“, kuid väidetavalt on funktsioon sama. Oluline on märkida, et vana DualShock 4 konsool töötab ka PS5 konsooliga, kuid ainult mängudega, mis ühilduvad PS4 konsooliga. Tootjate sõnul võivad PS5 konsooli jaoks kohandatud uued mängud vajada uue konsooli võimalusi.

playstation 5 mangukonsooli pult

Uus Xbox Series X juhtpaneel erineb tavalisest Xbox One kontrollerist. Levivad aga kuuldused, et tootjad püüavad tarbijate tagasisidet arvesse võttes konsooli siluetti veidi vähendada. Näeme veel üht uuendust – uut jagamisnuppu, mis oli olemas ka PlayStation DualShock 4 mudelil. See võimaldab kiiret jäädvustamist ning pakub võimalust videote ja ekraanipiltide jagamiseks, millele pääseb juurde mängu sisseehitatud videosalvesti kaudu.

Mängud

Uus Sony konsool ühildub PS4-ga ja isegi PlayStation VR-mängudega.

мужчина выбирает, какую компьютерную игру купить приставку

Lisaks on võimalik sellele olemasolevaid PlayStation VR kõrvaklappe kohandada, kuid see ei tähenda, et uue konsooliga kõrvaklappide uut mudelit ei tutvustata. On üsna selge, et näeme mänge „Godfall“ ning oodata on ka The Last of Us: Part II ja Ghost of Tsushima. Seda valmistab Sony praegu koostöös partneriga Bluepoint Games, mis on kuulus selliste mängude uusversioonide poolest nagu Shadow of the Colossus ja Gravity Rush. Selgub, et meid ootab veelgi laiem valik mänge. Nende hulka kuuluvad Horrizon Forbidden West, Spider-Man, Demon's Soul, Resident Evil 8: Village, Grand Theft Auto 5 ja paljud teised juba tuttavad ja armastatud mängud.


Microsoft on samuti kinnitanud, et uus Xbox Series X konsool toetab ka eelmise põlvkonna mänge, kuid jääb selgusetuks, kas absoluutselt kõik ka tegelikkuses funktsioneerib. Kuid kindlasti näeme mänge “Halo Infinite“ ja „Senua‘s Saga: Hellblade II“. Nimekirja lisanduvad veel sellised mängud nagu Dirt 5, Scorn, Madden 21, Fable ja Obsidian RPG Avowed. Väidetavalt töötab ettevõte projekti kallal, mis peaks arendajatel võimaldama hõlpsamini luua mänge Microsofti konsoolidele, mis ühilduvad Windowsil töötavate arvutitega.


Kuigi suur osa teabest on endiselt vaid kuulujutu tasandil, näib, et ettevõtted on asunud sel aastal tõsisesse omavahelisse võitlusesse. Meie jaoks on see võitlus ainult kasuks – tõenäoliselt vastavad PlayStation 5 ja Xbox Series X mängukonsoolid ka kõige nõudlikumate ootustele!

Kuidas hindate seda postitust?