Kasulikud nõuanded

Lõputu duell: Xbox või PlayStation?

Vaata kõiki pakkumisi
27.03.2020
mängud

Mängukonsoolid on ühed mängu fanaatikute lemmik seadmed, aga kui on aeg otsustada, milline mängukonsool on parim, siis peab silmitsi seisma mitmete väljakutsetega. Ilmselt enamike ostjate keskpunktis on konsoolid PlayStation ja Xbox – nende tootjate vahel käib äge võitlus, mille võitjad on selgelt ostjad.

Selleks, et paremini mõista, mida nendelt kahelt brändilt oodata võib, ja otsustada, milline variant peaks koju tulema, otsustasime võrrelda mõlema tootja populaarsemaid mudeleid. Nendeks on Sony PS4 Pro ja Xbox One X mängukonsoolid. Kumba tasub valida?

Mängukonsoolid PS4 Pro ja Xbox One X: põhiandmed

Xbox One X PS4 Pro
Protsessor 2.3 GHZ, 8 tuuma 2.1 GHz, 8 tuuma
Videokaart AMD, 6 teraflop AMD, 4.2 teraflop
RAM 12GB 8GB
4K Jah Jah
Virtuaalne reaalsus Ei Jah
Mälumaht 1TB 1TB
Suurus 11.8 x 9.4 x 2.4 tolli (väikseim Xbox, mis eales loodud) 12.8 x 11.6 x 2.1 tolli

Ehkki peate neid funktsioone teadma, on teil tõenäoliselt keeruline seda seadet ainult spetsifikatsioonide põhjal valida – parimate mängukonsoolide otsingud on natuke keerukamad. Sel põhjusel oleme välja toonud peamised aspektid, mis peaksid aitama teil otsust kiiremini teha.

Tarkvara

Sel juhul saab selgeks juhiks Xboxi konsool. Muljetavaldavad graafikakaardi seaded, rohkem RAM-i ja mälu ribalaius tõstab need mängukonsoolid julgelt võimsamaks – kui see parameeter on teile kõige olulisem, siis mängukonsool Xbox One X peaks teenima rasvase pluss punkti.


Pult

Kuigi mõlemat konsooli peetakse üldiselt väga ergonoomiliseks ja mugavaks, siis viimasel ajal saab “PlayStation DualShock 4” üha enam kiita, see pakub natuke rohkem võimalusi ja sobib suurepäraselt virtuaalreaalsuse meelelahutuseks. Nagu parimatel mänguarvutitel, on ka nende pultidel väga individuaalne aspekt, mis sõltub teie harjumustest. Kui olete kogenud mängija ja pole kunagi kahtluse alla seadnud, kas valida mängimiseks tavaline arvuti või spetsiaalne konsool, siis teate kindlalt milline pult teile kõige paremini sobib.

Mängude valik

Mõlemad viimased mängukonsoolid toetavad ka vanema põlvkonna mänge. Nagu neid mida armastasite, kui teil oli Xbox One S konsool.  Seetõttu, ükskõik kumma variandi valite, saate jätkata oma mängukogu laiendamist. Ainus küsimus – kas eelistate eksklusiivseid või tasuta mänge. Kui eelistate kvaliteeti, avaldavad teile Xboxi mängukonsoolid rohkem muljet ja kui hindate eksklusiivseid, on PS4 Pro sobivam.

Xbox konsoolide omanike lemmikud on Sea of Thieves ja Forza Motorsport 7 mängud, samal ajal kui PlayStationi omanikud jumaldavad Spider-Man ja Uncharted 4: A Thief's End mänge – kui ideed otsa saavad, peaksite neid proovima!


4K eraldusvõime toe võimalused

Ehkki mõlemad uued mängukonsoolid toetavad 4K eraldusvõimet, võib nende mõlema võrdlemisel järeldada, et Xbox One X on päris numbritele palju lähemal kui PS4 Pro. Need erinevused pole aga nii kergesti märgatavad ja ei sõltu mitte ainult konsoolist, vaid ka kasutatavast telerist.

Siiski on oluline mainida ühte fakti – kui mängite Xbox One mänge koos One X konsooliga, näete palju kõrgema kvaliteediga pilte, sõltumata sellest, kas neid mänge on spetsiaalselt uuendatud või mitte. Samuti saate valida, kas soovite pildi kvaliteeti vähendada ja seeläbi mängu jõudlust suurendada. See on Xbox konsoolide suur eelis, mida PlayStationi tootjad veel ei propageeri.

Mängukonsoolide hinnad

Ehkki me pole nõus tunnistama, siis mängukonsooli hind mõjutab sageli meie valikut. Seetõttu avastame aega kulutamata, et PS4 Pro mängukonsoolid on odavamad – spetsifikatsioonide lähemal uurimisel on lihtne aru saada miks, kuid siiski on teie enda otsustada, kas Xboxi konsooli funktsioonid on kõrgemat hinda väärt.

Kui otsite piiratud eelarve jaoks odavat mängukonsooli, siis peate meeles pidama, et tänapäeval on palju alternatiive. Mängukonsoolid järelmaksuga, tutvumishinnaga, allahindlustega – need on vaid mõned kõige populaarsemad viisid, kuidas soodsamalt endale meelepärast seadet soetada.

Ülemaailmne populaarsus

Mõlemad tootjad on üsna võrdsed erinevas müügistatistikas, isegi kui võrrelda vanemaid mudelid, mis on endiselt üsna populaarsed, nagu näiteks PS3 konsool või Xbox 360 mängukonsool. Sama võitlus ootab ees ka siis, kui võrrelda nende konsoolide "eelkäijaid" - PlayStation 4 ja Xbox One seadmeid. Ehki neid pole veel kaubanduses saada, võrreldakse pidevalt pilke püüdvaid PlayStation 5 ja Xbox Seriex X mängukonsoole juba teineteisega. Põhimõtteliselt pakuvad ettevõtted üsna erinevaid tooteid, ning mängijad ja meelelahutuse fännid hindavad ka erinevaid asju.


Need, kellele võimsad mängukonsoolid muljet avaldavad, ei häbene investeerida Xboxi konsoolidesse, kuigi neile, kes otsivad veidi lihtsamat, kuid kindlat meelelahutuse paketti, on PlayStationi konsoolid suurepärased. Isiklike vajaduste jaoks vaadake Kaup24.ee e-poe kaupluse sortimenti: mängukonsoole saab veebist tellida kiiresti ja mugavalt!

Klientidele meeldib see postitus

3.5/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?