Kasulikud nõuanded

Lõputu duell: Xbox või PlayStation?

Vaata kõiki pakkumisi
06.03.2019
mängud

Mängukonsoolid on mängufanaatikute lemmikseadmed, kuid kui tuleb aeg otsustada, kumb konsool on parim, läheb võitluseks. Kõige levinumad on konsoolid PlayStation ja Xbox ning nende tootjate vahel käib äge rivaalitsemine, millest ostjad ainult võidavad.

Et oleks lihtsam mõista, mida loota nendelt kahelt kaubamärgilt, ja otsustada, milline tuua koju, võtame võrrelda populaarseimad mudelid – mänguarvuti Sony PS4 Pro ja mängukonsool Xbox One X. Kumb neist valida?

Mängukonsool PS4 Pro ja Xbox One X: põhifunktsioonid

 

Xbox One X

PS4 Pro

Protsessor

2.3 GHZ, 8 tuuma

2.1 GHz, 8 tuuma

Videokaart

AMD, 6 terafloppi

AMD, 4.2 terafloppi

RAM

12GB

8GB

4K

On

On

Virtuaalreaalsus

Ei ole

On

Mälu

1TB

1TB

Suurus

11.8 x 9.4 x 2.4 tolli (seni loodud Xbox-idest kõige pisem)

12.8 x 11.6 x 2.1 tolli

Kuigi neid omadusi tasub teada, on vaid spetsifikatsioonide järgi seadet keeruline valida – parima mängukonsooli otsingud on palju keerulisemad. Seetõttu toome välja põhiaspektid, mis peaksid aitama teil kiiremini otsust vastu võtta.

Tarkvara

Selles küsimuses on selge liider mängukonsool Xbox. Muljetavaldavad videoplaadi parameetrid, suurem RAM kogus ja mälu läbilaskvus lasevad kindlalt öelda, et see mänguarvuti on teisest võimsam – kui see parameeter on teile kõige olulisem, peaks mängukonsool Xbox One X teenima suure plussi.


Juhtimispult

Kuigi põhimõtteliselt on kummagi konsooli puldid ergonoomsed ja mugavad, on viimasel ajal enam kiitust saanud PlayStationi pult DualShock 4, mis pakub veidi enam võimalusi ja on suurepäraselt kohaldatud virtuaalreaalsuse programmidega kasutamiseks. Kuid nii, nagu mängurite arvutitel, on ka nende juhtseadmetel väga individuaalne aspekt, mis sõltub teie harjumustest – kui olete kirglik mängija, teate kindlasti, kumb sobib teile paremini.


Mängude valik

Mõlemad mängukonsoolid toetavad ka uue põlvkonna mänge, seetõttu saate olenevalt valitud variandist ka edaspidi oma mängude kogu täiendada. Ainus konks on see, kas teile meeldivad rohkem erilised või tasuta mängud. Kui eelistate kogust, võlub teid enam Xbox arvuti (PC), kui aga hindate eksklusiivsust, siis sobib pigem PS4 Pro konsool.

Xbox konsooli omanike lemmikud on mängud Sea of Thieves ja Forza Motorsport 7, PlayStationi omanikud jumaldavad Spider-Man ja Uncharted 4: A Thief's End mänge – kui tuleb puudu ideedest, peaksite neid proovima!


4K kasutamise võimalus

Kuigi mõlemad uued mängukonsoolid toetavad 4K resolutsiooni, saame neid võrreldes väita, et Xbox One X on palju lähemal tegelikule arvule kui PS4 Pro. Kuid need erinevused ei ole kuigi märgatavad ega sõltu mitte ainult konsoolist, vaid ka kasutatavast televiisorist.

Oluline on siin mainida seda, et mängides Xbox One mänge One X konsooliga, näete tunduvalt kvaliteetsemat pilti, olenemata sellest, kas mäng oli spetsiaalselt uuendatud või mitte. Lisaks saab valida, kas tahate vähendada pildi kvaliteeti ja tõsta mängu kiirust. See on Xboxi konsoolide selge eelis, millele PlayStationi tootjad praegu midagi vastu ei pane.

Mänguarvutite hinnad

Just mängukonsooli hind on sageli see, mis mõjutab meie valikut. Seetõttu ütleme kohe selgelt välja, et PS4 Pro mängukonsoolid on odavamad – kui vaadata spetsiifikat, siis ei ole raske ära arvata, miks, kuid kas Xbox konsoolide võimalused väärivad kõrgemat hinda, peate otsustama ise.

Kui piiratud eelarve tõttu otsite just odavamat mängukonsooli, peame meelde tuletama, et praegu on palju erinevaid alternatiive. Mängukonsoolid järelmaksuga, kampaaniad, väljamüügid – need on vaid mõned populaarsemad võimalused, mis võimaldavad meeldinud seadme osta soodsamate tingimustega.

Ülemaailmne populaarsus

Mõlemad tootjad on erinevates müügistatistikates kõrvuti ka siis, kui võrreldakse vanemaid, kuid ikka veel piisavalt populaarseid mudeleid, näiteks konsooli PS3 või mängukonsooli Xbox 360. Tegelikult on need piisavalt erinevaid tooteid pakkuvad ettevõtted, kuid mängijad ja meelelahutuse austajad hindavad samuti erinevaid asju.

Need, keda võluvad võimsad mänguarvutid, ei hoia kokku investeeringutelt Xbox konsoolidesse, samas aga neid, kes otsivad lihtsamat, kuid soliidset meelelahutuste paketti pakkuvat seadet, teenib hästi mänguarvuti PlayStation. Kui olete oma vajadused läbi mõelnud, vaadake Kaup24 e-poe tootevalikut: mängukonsoolide tellimine internetist on kiire ja mugav!

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.