Kasulikud nõuanded

Levinumad vead, mida tehakse lapsevankri soetamisel

Vaata kõiki lapsevankrite pakkumisi
24.01.2020
naine jalutab lapsevankriga päikeseloojangul

Tulevasele ilmakodanikule vankri valimine võib nii mõnegi lapsevanema tõsiselt segadusse ajada, sest pealtnäha lihtsa toote juures on tohutult pisikesi nüansse, millele ei oska kohe tähelepanu pöörata.

Üsna tihti soetatakse lapsele liikumisvahend kellegi teise kogemustele tuginedes, puhtalt brändi nime põhjal või mis kõige hullem - impulsiivostuna. Oma vajadusi ja vankriga liikumise teekondi läbi ei mõelda. 

Seetõttu ei ole harvad juhud, kus äsja emaks ja isaks saanud noored vanemad juba mõni kuu pärast lapse sündi uuesti poodi tõttavad ja senise vankri mõne teise mudeli vastu välja vahetavad. Et mitte sama asja eest mitu korda maksta, tasub teada vigu, mida tulevased emad-isad lapsevankri soetamisel ikka ja jälle ette teevad.


Liiga väike kookon või korv

Lapsevankrit valides unustavad vanemad sageli ära, et laps kasvab oma esimesel eluaastal tohutu kiirusega. Igal kuul lisandub lapse pikkusele vähemalt sentimeeter või mitu, mis tähendab seda, et vankrikorvis või -kookonis peab olema tita jaoks piisavalt ruumi. Näiteks pisematel vankrikorvidel on sisepikkust kuni 70 cm ehk sellist korvi saab kasutada keskmiselt kuni 6.- 9. elukuuni, mitte aga aastaseks saamiseni.

Vanemad kipuvad unustama sedagi, et peale lapse enda mõõtmete, tuleb arvestada ka magamiskoti ja paksude talveriietega, mis peavad samuti korvi või kookonisse ära mahtuma.

Vankri raamile ei saa kinnitada turvahälli

Esimestel elukuudel ei ole lapse turvahälliga käe otsas tassimine kuigi raske. Ent beebi kasvades muutub see tegevus järjest keerulisemaks. Ebamugav on turvahälliga ka kauplustes liikuda, kui häll poekärusse ära ei mahu.

Sageli ei oska lapsevanemad nende asjaoludega vankrit valides arvestada. Peredel, kes liiguvad palju autoga ja kasutavad turvahälli igapäevaselt, on mõistlik eelistada vankrit, millel on turvahälli kinnitamiseks adapterid. Sageli müüakse vankrit ja hälli komplektina, ent paljudel juhtudel saab koos kasutada ka erinevate tootjate mudeleid.

Vankri rattad ei sobi maastikul liikumiseks 

Pisikesed, 360 kraadi pöörlevad täiskummist rattad on ülihästi manööverdatavad ja suurepärased siledal asfaltkattega teel liikumiseks, kuid looduslikul pinnasel ei ole nendega kuigi mugav kärutada.

Väikeste ratastega käru on raske lumes lükata, samas on väikesed täiskummist rattad kompaktsed ja hästi vastupidavad.

Vankrit ostes ei mõtle vanemad kõiki käike ja liikumistrajektoore täpselt läbi. Ei osata ette näha, et ka mererannas, pargis, aias, haljasaladel või munakivikattega tänavatel on vaja teinekord liikuda.

Tihti jääbki ka ühest vankrist peres väheks ja otstarbekam on hankida kaks erinevat vankrit - üks puhtalt siledal sillutisel kõndimiseks ja teine keerulisemate olude tarvis.

Lisavarustus on puudulik

Vihmakile, päikesevari, mähkmekott, pudelihoidja, varurattad ja muhv on mõned tarvikud, mis vankri kasutajate elu palju mugavamaks muudavad.

Kellel ei ole enne lapsi olnud, see ei pruugi osata vankri lisatarvikute vajalikkust hinnata, kuid praktikas saab käepidemele käiva muhvi või päikesevarju otstarbekus ruttu selgeks. 

Mainitud esemete seast on kõige olulisem vihmakile. See on asi, mis on aasta läbi pidevas kasutuses. Vankri ostmisel ei tohi seda kindlasti ära unustada.


Üks levinumaid vigu vankri soetamisel kipub olema see, et tulevased lapsevanemad ei pööra konkreetse mudeli lisavarustusele mingit tähelepanu. Ei vaata, kas vankriga on kohe vihmakile kaasas või tuleb see eraldi osta. Kuna mudelid on äärmiselt erinevad, ei ole üht universaalset kilet, mis igale vankrile sobib. Kui tagantjärele ilmneb, et vankriga ei tulnudki kohe kilet saada, võib sobiva kujuga vihmakile leidmine osutuda üsnagi tülikaks ettevõtmiseks.

Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?