Kasulikud nõuanded

Trimmer või habemepiiraja: milline seade on parem?

Vaata kõiki habeme trimmerite pakkumisi
08.05.2018
habemetrimmer

Nii habemepiiraja kui trimmer on mõeldud üheks otstarbeks - habeme piiramiseks. Tõenäoliselt tekib küsimus, milleks on vaja kahte erinevat seadet sama tulemuse saavutamiseks? Vaatame lähemalt, kuidas need erinevad. Mõlemal neist on erinevad rakendused ja kasutused. Loe allpool olevat võrdlust, et aru saada ja otsustada, milline seade Sulle paremini sobiks.

Habemepiiraja

Habemepiiramismasinad on mõeldud habeme raseerimiseks ja kujundamiseks. Nende terad on laiemad, võimaldades raseerida karvu kuni mõne sentimeetris pikkuselt ühes suunas. Masinatel on täiendav funktsioon, mis võimaldab reguleerida karvade lõikamise pikkust. Nii saab masinaga lõigata mitu sentimeetrit või hoopis paar millimeetrit.

Trimmer

Trimmerid on miniatuursed masinad, mis on mõeldud karvade piiramiseks kõrvades, ninas või habemes. Habeme trimmer on tavalisest masinast palju täpsem, sest selle terad on kitsamad. Trimmeriga saab kergesti piirata ka üksikuid karvu. Trimmerid võimaldavad lõigata 0,3 mm - 3,0 mm pikkusega karvu. Neid seadmeid saab jagada kolme gruppi:

  • Habeme piiramiseks;
  • Nina- ja kõrvakarvade piiramiseks;
  • Kehakrvade piiramiseks.


Mis on parem: trimmer või habemepiiraja?

Sellele küsimusele vastamine sõltub eelkõige sellest, kes seda seadet kasutab. Kui soovid lühemat habet,  siis ei ole mõtet trimmerit valida. Kui otsid seadet habeme kujundamiseks, ei tööta ainult habemepiiraja. Loomulikult on võimalik investeerida multifunktsionaalsesse seadmesse, mis ühendab trimmeri ja habemepiiraja funktsioonid. Sellist seadet nimetatakse ka trimmer-habemepiiramismasinaks.

Kuidas valida meestele mõeldud habemepiirajat?

  • Laadija- turult leiad erinevate laadimismeetoditega masinaid. Kui otsid odavamat hinda, on kasulik valida juhtmega masin. Masin, mis töötab patareiga on aga parem valik, kui reisid palju ja piirad oma habet ise (siis ei häiri juhtmed).
  • Raseerimispikkuse reguleerimine - mida rohkem lõikamisotsikuid masinal on, seda parem. Erinevate otsikute arvukus tuleneb mitmetest teguritest. Parimate masinate mudelitel on kuni 15 karvade lõikamise võimalust. Nihete pikkust saab reguleerida masina otsa või spetsiaalse süsteemi abil. Teine võimalus on palju mugavam.
  • Terad - kvaliteetse masina terad on valmistatud roostevabast terasest, mis tagab nende vastupidavuse. Kui soovid, et masin töötaks pikka aega, siis vali masin, mille terad tulevad automaatselt välja. Selles masinas on terad üksteisega ühendatud nii, et masina teravdumine toimub habemeajamise protsessi käigus.
  • Veekindel ja libisemisvastane käepide - turul on masinaid, mida saab kasutada ka vee all. Selle masina abil saad mugavalt dušši all olles habet ajada. Kui Sul on lühike habe, vali masin, millel on libisemiskindel käepide - seda mugavam on seda käes hoida. Üldiselt on sellised masinad ka kõrgema hinnaga.
  • Masina ots - sisseehitatud ots parandab oluliselt masina kasutamise mugavust. Seda saab mugavalt ja ohutult riputada peegli kõrvale konksule.
  • Hind – hind ulatub Kaup24 veebipoes kümnetest kuni mitmesadade eurodeni. Hinna juures peaks tähelepanu pöörama masina kasutamise eesmärgile. Isiklikuks kasutamiseks ei ole professionaalsete lõikurite ostmisel mõtet. Seevastu kõige odavamat masinat ei peaks ilusalongis kasutama.

Kuidas valida trimmerit?

Trimmeri valimisel on väga oluline kontrollida, kui kaua aega kulub karvade lõikamiseks. Kui soovid kujundada pikka habet, siis trimmer võib kriimustada nahalähedasi karvu ning ei tööta täielikult. Samuti peaks olemas olema karvade pikkuse valimise funktsioon. Seda on võimalik saavutada otsikute vahetamise või spetsiaalse süsteemi abil, nagu tavaliste habemepiirajate puhul. Loomulikult on spetsiaalne süsteem mugavam, kuid selle puhastamine natukene raskem.

Parim on valida trimmer, mille lõiketerad ei vaja ekstra määrdeõli. Terad võivad olla valmistatud roostevabast terasest või titaanist ja kõige parem, kui teritamine toimub automaatselt. Trimmerit saab toita kolmel erineval viisil (nagu masinaid), kuid aku töötab kõige paremini. Kuna trimmerid töötavad aku abil, on olemas ka spetsiaalsed laadimisalused, kus on väga mugav seadet hoida.

Kui soovid kehakarvu piirata, vali selleks spetsiaalne seade. Trimmeril on eriline raseerimispea, mis suudab kohaneda keha kujuga ja karvu täpselt lõigata. Valides tasub tähelepanu pöörata mitmeotstarbelistele seadmetele, millel on erinevad otsikud, võimaldadaes masinat korrigeerida erinevate karvade piiramiseks. Võib juhtuda, et selliste trimmerite hind on mõnevõrra kõrgem, kuid see on endiselt odavam, kui kolme erineva seadme ostmine.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.