Kasulikud nõuanded

Kõik habeme ideaalseks hoolduseks

Lai valik habemehooldustooteid
08.02.2021
mees hooldab kodus habet

Habe on ikka ja alati olnud meeste kuvandi lahutamatu ja karismaatiline osa, kuid selle laitmatu väljanägemise nimel tuleb veidi vaeva näha. Seetõttu on rõõmustav, et tänapäeval on habeme hoolduseks mõeldud tööriistade ja seadmete valik äärmiselt lai – tuleb vaid valikuga tutvust teha ja endale sobivaimad välja valida.

Kõige olulisemad näpunäited

Muljetavaldava habemega uhkustamiseks tasub kõigepealt järgida järgmisi näpunäiteid:

 • Olge kannatlik. Kõige rohkem on puudu kannatlikkusest neil, kes habeme kasvatamisega alles algust teevad. Te võite soovida lõigata igat üksikut juurde kasvavat karvakest, kuid pigem üritage esmalt habe kasvatada ning alles seejärel selle kujundamisega alustada.
 • Habeme kammimine. Kui kammite habet iga päev (või vähemalt nii tihti kui võimalik), on seda palju lihtsam korras hoida ja karvade väljalangemist vältida. Parima tulemuse saavutamiseks tuleks kasutada spetsiaalselt habemele mõeldud vahendeid.

mees kammib habet

 • Peske habet regulaarselt. Nii nagu juuksed, vajab ka habe regulaarset pesu, seda soovitatakse teha umbes kord nädalas. Spetsiaalne šampoon muudab habeme pehmeks ning palsam niisutab ja aitab säilitada selle terve välimuse. Tasub valida endale meelepärase lõhnaga tooted, sest habemele jääb mõnus lõhn pikaks ajaks.
 • Kasutage täiendavaid hooldusvahendeid. Kui te pole siiani habeme eest hoolt kandnud, siis tõenäoliselt üllatute pakutavate vahendite laias valikus. Ärge unustage habet regulaarselt hellitada ja toita – allpool leiate laia valiku tooteid, mis võimaldavad teil seda ühel või teisel moel teha.

habemehooldusvahendid

Mida vajate habeme ideaalseks hoolduseks?

Pardlid

See on asendamatu seade kõigile habeme kandjatele. Tuntud ka kui habeme trimmerid, ei raseeri need juukseid täielikult, erinevalt habemenugadest, vaid võimaldavad habet vastavalt teie vajadustele kujundada. Nendel seadmetel on tavaliselt palju erinevaid režiime, nii et saate habeme trimmeriga proovida mitmesuguseid soenguid. Valige pardel, kui soovite alati omada vähemalt minimaalset habet ja hoolitsete selle eest ise.


Habemehooldustooted

Isegi habeme kärpimiseta tuleb regulaarselt hoolitseda selle eest, et habe näeks välja veatu. Nagu juuksed, vajab ka habe hoolt, seega on hooldusvahendite valik äärmiselt lai - nii mõnigi neist on väärt ostmist:

 • Õli. Võib öelda, et see on üheks põhiliseks vahendiks, mis peab olemas olema kõigil habemeomanikel. Õli pealekandmine iga kord pärast dušši väldib kuivust, sügelust ja tagab veelgi kiirema kasvu.


 • Palsam. Sellel tootel on väga sarnased omadused õliga, kuid see on veidi kreemjama konsistentsiga. Sellepärast on soovitatav valida see vähemalt keskmise habeme kujundamiseks. Kuid isegi, kui teil on lühike habe ja soovite seda toita, sobib see toode teile ideaalselt. 


 • Kamm. Kui aga kasutate habeme jaoks palsamit, vajate ka spetsiaalset harja või kammi. Need tooted aitavad teil vältida pusasid ja võimaldavad hõlpsalt soovitud soengut luua.


 • Šampoon ja palsam. Need tooted pole mõeldud igapäevaseks, vaid vähemalt iganädalaseks hoolduseks. Habeme šampoonid ja palsamid erinevad juuste omadest: need vahutavad vähem ning on õrnemad, kuid saavad mustusest kergesti jagu.


 • Puhastusvahendid. Täiusliku habeme väljanägemise jaoks võite kasutada ka puhastusvahendeid, mis mitte ainult ei puhasta, vaid ka rahustavad ja toidavad nahka. Praegu on turul saadaval palju erinevaid tooteid, nii et saate hõlpsalt leida endale sobivaima.


 • Seep. Seda toodet saab (ja peaks) kohandama igapäevaseks hoolduseks. Seebi abil eemaldate mustuse ja sõltuvalt selle koostisosadest on võimalus habemekarvu kasulike elementidega niisutada või rikastada.


 • Seerum. Ehkki kasutusviise võib olla palju, kasutatakse neid tooteid sageli siis, kui soovitakse, et habe oleks suurema tiheduse ja mahuga. Regulaarse kasutamise korral peaksid karvad kasvama paksemaks ja tihedamalt, vältides nii "tühje" alasid.


 • Vaht. Kuigi oleme harjunud vahtusid kasutama kergemaks habemeajamiseks, saab neid kasutada ka habeme turgutamiseks. Profülaktiline meede pehmendab karvu, annab neile sära ja hoiab ära sügeluse.


 • Vuntsivaha. Nimi kirjeldab suurepäraselt selle toote peamist eesmärki. Kui teil on vunts ja soovite seda tugevdada ja kujundada, võimaldab spetsiaalne vaha seda ideaalselt teha.


 • Koorija. Nagu nahk, tuleb habet profülaktiliselt "värskendada". Selleks kasutatakse spetsiaalseid puhastusvahendeid, mis võivad habemelt eemaldada nii surnud rakke kui ka tolmu ja muud kogunevat mustust.


Habemevärv

Neile, kes soovivad rohkem katsetada erinevate habemesoengutega, soovitame habet värvida. Kuigi seda protsessi kasutatakse tavaliselt esimeste hallide karvade varjamiseks, saab seda kasutada ka suurema välimuse muutmise jaoks. Mugav on see, et peanahale kantakse sama habemevärv, mis tähendab, et saate juukseid kodus lihtsalt värskendada.

Kui kasutate mõnda neist meetmetest, tagate, et teie habe on hooldatud, läikiv ja hõlpsasti käsitsetav. Ärge kartke proovida uusi, seni kasutamata tooteid - mõnikord võivad katsete tulemused olla väga meeldivad!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?