Kasulikud nõuanded

Mida tähendab tööstuslik stiil sisekujunduses?

Tutvu laia elutoamööbli valikuga
25.03.2021
industriaalse sisekujundusega korter

Tööstuslikule stiilile mõeldes mõtlete toorele, tagasihoidlikule ja eksperimentaalsele. Võib-olla olete näinud tööstuslikus stiilis interjööri välitingimustes või lahedas restoranis. Kuid saate seda ka oma väikeses siseruumis kasutada. Tööstuslik stiil võib töötada mis tahes muu stiiliga. Kui soovite industriaalse stiili ühendada teiste stiilidega, siis lugege näiteks Skandinaavia stiili sisekujundusideede kohta.

Kaasaegseid disainistiile silmas pidades on sisekujundajad nüüd eksperimentaalsemad ja metsikumad, kombineerides ja sobitades uusi tehnikaid. Hiljuti on hakanud silma paistma, kuidas metsikud stiilid võtavad siseruumid üle ja annavad sellele erilise väljakutsuva meeleolu.

Tööstusliku stiili tulemuseks on nö “laohoone välimus”, mis ühendab tõelise tööstusliku olemuse paljude muude stiilidega, alates maalähedastest kuni viimistletuni. Paljud disainihuvilised, kes hindavad kõrgekvaliteedilist interjööri, lisavad oma kodudesse tööstuslikku stiili selliste funktsioonide kaudu nagu roostevabast terasest pinnad, metallist valgustid ja vintage mööbel.


Kui soovite sisustada oma kodu industriaalses stiilis, siis siin on peamised põhimõtted, mida jälgida:

Nähtavad materjalid

Kui valite tööstusdisaini stiili, siis ei pea te häbenema materjale paljastada. See stiil pigem tähistab materiaalsust kui varjab seda. Ehitise ‘skelett’, teras- või puittalad või isegi viimistlemata seinad on kõik esitletud kunstiteosena.

Võite kasutada selliseid metalle nagu roostevaba teras, raud, alumiinium ja vask. Muude materjalide hulka kuuluvad klaas, betoon ja tellised. Viimistlemata või taaskasutatud puit. Sisustustamises teevad olulist tööd nahk ja riidest linad.

industriaalne stiil sisekujunduses industriaalse stiiliga vannituba ja magamistuba

Omastage ruumis mis tahes avatud arhitektuur või lõpetamata elemendid ja ehitus. Betoonelemendid näevad suurepärased välja nii poleerituna kui ka pooleli jäetuna.

Neutraalne värvipalett

Tööstuslikus stiilis ja kaasaegses stiilis hoia värvid alati neutraalsena. Põhivärvid peaksid jääma neutraalseks, peaaegu ühevärviliseks. Hallid toonid, mis sobivad betooni, valge või mustaga, sobivad selle stiili jaoks ideaalselt. Aktsentvärvid on paindlikud, kuigi neid kasutatakse tavaliselt säästlikult. Värske ilme saamiseks lisage erksavärvilisi detaile või hoidke puhta tööstusliku esteetika säilitamiseks rooste-, puidu- või tellistest toone. Kui soovite teatud ruumides julgeks minna, siis oleks hea valik telliskivipunane, põlenud oranž ja tumeroheline. Siiski oleks mõttekas kõiki sellised värve mitte koos kasutada. Valige toas rõhutamiseks ainult üks värv. 

industriaalne interjöör valge telliskivisein

Mõne taime kaasamine on hea viis ruumi värskendamiseks, lisades samal ajal ka natuke rohkem värvi.

Avarad katteta aknad

Selle stiili eriline detail on klassikalise tööstusliku palja akna kasutamine ilma kardinateta. Avarad akna annavad ruumile valgust ning ruumikust juurde. Metallist raamid seavad akna fookusesse. Kui peate kasutama aknakatet, siis valige lihtne ja tagasihoidlik.

suured vana tööstushoone aknad suured aknad industriaalstiilses elutoas

Mööbel

Tööstusliku stiili mööbel on peamiselt suuremahuline, madala profiiliga, tugevate ja selgete joontega. Esikohal kaks materjali - puit ja metall. Ning ei kasutata mustreid. Nagu moodsas stiilis, näidatakse materiaalsuse tähistamist ka mööblis. See võib sisaldada tööstuslikke torusid ja metallraame sellistes mööbliesemetes nagu lauad ja raamatukapid


Üks nipp on näiteks kasutada suurt puidust pinda diivanilauana. Kasutage mööblit, mis on valmistatud puidust, rauast või terasest. See lisab tubadesse ruumi, olles samas ka funktsionaalne. Mõelge ratastega kohvilaudadele, vanadele metallist kappidele või riiulitele. Raamitud vintage fotod või abstraktsed maalid töötavad selle stiiliga kodudes väga hästi.

tööstuslikus stiilis söögituba industriaalstiilis elutuba

Tööstuslik stiil on tugevalt seotud minimalismiga, seetõttu soovitame teil tutvuda nippidega, kuidas enda magamistuba minimalistlikult kujundada

Põrandakate

Selle stiili jaoks sobivad põrandakattematerjalid on poleeritud betoon, kivi ja puit. Tööstuslikus stiilis vaipasid pigem ei kasutata. Põrandatele soojema tunde andmiseks võite siiski valida väikese neutraalset värvi vaiba.

Keskenduge põranda võimalikult avatud ja puhatana hoidmisele. See muudab ruumi suuremaks ja meenutab rohkem tööstuslikku ajastut.

Valgustus

edisoni stiilis lambipirnid industriaalne valgustus

Tavaline lambipirn on selles stiilis silmapaistvaim valgustuselement. Kasutage Edisoni stiilis lambipirne. Avatuse mõiste kehtib ka valgustites. Seda läbi erilise kupliteta detaili, mis näitab üksnes pirni lahedat välimust. Lisaks proovige alati lisada tubadesse ka põrandalampe ja laualampe.

Tutvuge 2021. aasta sisustustrendidega ning alustage enda kodu sisustamisega juba täna!

Kuidas hindate seda postitust?