Kasulikud nõuanded

5 sisekujundusideed elutuppa: Skandinaavia stiil

Vaata kõiki mööbli ja sisustuse pakkumisi
24.08.2023
Skandinaavia stiilis sisekujundus

Skandinaavia interjöörid, mis on ennekõike populaarsed Põhja-Euroopas, on nüüdseks hakanud levima erinevates maailma riikides. Võrreldes moodsa klassikaga võimaldab see stiil välja töötada väga lihtsa, kuid samas hubase ja elegantse kodukeskkonna, kuhu on alati hea naaseda. Kui oled otsustanud, et Skandinaavia disain sobib Sinu koju, tutvu selle stiili põhiprintsiipidega ja proovi mõnda hõlpsasti rakendatavat ideed. Skandinaavia sisekujundus põhineb järgmistel aspektidel:

Minimalism ja avarus

Selle stiili põhiolemuseks on arendada armas ja mugav keskkond hõlpsasti rakendatavate lahendustega. Sel eesmärgil on Skandinaavia stiilis mööbel tavaliselt selgete joontega, mis tagab ka jätkusuutlikkuse ja pika kasutusea.

minimalistlik sisekujundus detailides minimalistlik elutoa kujundus sisekujunduslik minimalism

Igal esemel on sellises interjööris selge koht ja eesmärk: see võtab arvesse ruumi suurust ja kasutab ainult kõige vajalikumaid seadmeid ja mööblit, luues mulje avarusest, puhtusest ja korrast.

Disaineri soovitus:

Skandinaavia minimalism loob kodus puhtuse ja korra mulje ja ei koorma üldmuljet tarbetute asjade ja detailidega. Levinumad on heledad toonid, mis suurendavad ruume optiliselt, annavad õhulisust ning lisavad interjööri põnevaid aksente mõnede heledamate või tumedamate detailide näol.

minimalistlik ja avar elutuba


Funktsionaalsus ja praktilisus

Mugava keskkonna arendamiseks kasutatakse sageli mitmekülgset mööblit ja seadmeid, et ruumi maksimaalselt ära kasutada. Funktsionaalsus on aga stiiliga tihedalt seotud, luues hubase atmosfääri.

praktilisus, funktsionaalsus interjöörs funktsionaalsed kujundusideed praktiline sisekujundus

Skandinaavia sisekujundus põhineb praktilisusel ja mitmekülgsusel, muutes nii mööbli kui ka väikeste sisustuselementide ühendamise lihtsaks, et peaksid tulevastele muudatustele palju vähem mõtlema.

Disaineri soovitus:

Skandinaavia stiilis interjöör pole mitte ainult hubane, vaid ka väga funktsionaalne. Valides rohkem kui ühe funktsiooniga mööblieseme, saame kokku hoida rohkem ruumi ning pakkuda mitmekülgsemaid võimalusi ja mugavustunnet.

funktsionaalne ja praktiline elutuba


Neutraalne värvipalett

Eelnimetatud mitmekülgsus ilmneb ka hõlpsasti kohandatavates toonides, mida kasutatakse Skandinaavia stiilis kodude kaunistamiseks. Helesinine, helehall, valge ja kreemikas on mõned kõige populaarsemad toonid, mida tavaliselt sellise interjööri kujundamisel kasutatakse.

neutraalsed värvitoonid ruumi kujundamiseks halli sinaka varjundiga kujundus ruumide kujundamisel neutraalsed värvid

Tõsi, kasvava sooviga tuua koju veelgi rohkem elujõudu ja erksust ühendatakse ka kerged, hubased toonid rikkalike värvidega, kuid need ei muutu peaaegu kunagi domineerivaks.

Disaineri soovitus:

Interjööris neutraalsete värvide valimisel tasub julgelt katsetada, sest just sel viisil saate parima tulemuse. Selleks, et neutraalsed värvid ei tunduks tuhmina, ühendage omavahel erinevad heledad toonid ja mustrid ning erinevad materjalid.

neutraalsetes toonides mööbel


Looduse motiivid

Nii praktilisus kui ka hubasus on selles interjööris rikkalikud looduslähedaste detailide poolest. See hõlmab sageli looduslike materjalide ning taimede ja looduslikult esinevate varjundite kasutamist. Naturaalne puit ja selle imitatsioonid on väga populaarsed.

looduslikud detailid kujundamisel looduslikud detailid ja elutoa sisekujundus looduslikud suurejooneliste taimed sisekujunduses

Mööblimaterjalide osas on levinud ka klaas, teras ja isegi tekstiilid, pakkudes elegantset ja sooja keskkonda.

Disaineri soovitus:

Skandinaavia sisustus sümboliseerib hubasust ja soojust, kuna see pärineb külma kliima servadest, kus on eriline vajadus luua soe õhkkond. Seetõttu pakume siseruumides kasutamiseks nii taimemotiive kui ka elustaimi, mis elavdavad keskkonda ja pakuvad hubasust.

loodusmotiivid tubades


Rohkem valgust

Kuna Skandinaavia stiil sündis karmima kliimaga riikides, mitte just päikeselises keskkonnas, hinnatakse looduslikku valgust kõrgelt. Ruumi koormamata luuakse koheselt avar ja kerge mulje, akende katmiseks ja kus iganes võimalik, kasutatakse võimalusel alati maast laeni sisustuselemente.

kergem sisustus suured aknad kodu kujundamiseks maja elutoa kerge ja õhuline kujundus

Korteris elavatel inimestel on seda lahendust keerulisem rakendada: sel juhul tuleks tagada võimalikult loomulik valgustus.

Disaineri soovitus:

valgusküllane ja moodne elutoa sisustus


Nende näpunäidete kasutamine võimaldab luua stiilse, praktilise ja mugava kujunduse, mis rõhutab täiuslikult Skandinaavia stiili olulisust. Pea meeles, et selle interjööri kujundamisel tähendab vähem rohkem, seega keskendu pigem kvaliteedile kui kvantiteedile!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?