Kasulikud nõuanded

Millist tolmuimejat valida, kui kodus on lemmikloomad?

29.08.2023
koer lamab vaibal kust tõmmatakse tolmuimejaga

Koer või kass on nagu ideaalne sõber või pereliige. Teie karvane sõber ei pahanda teiega, ta pakub teile seltsi, rõõmustab kui te koju tulete ja on lisaks hea teie tervisele. Mida rohkemat küsida? Esiteks oleks tore, kui nende karvad ei oleks igal pool. Ükskõik, kui palju enda lemmikut armastate, siis võib olla väga tüütu, et nende karvad igal pool laiali on. Loe ka lähemalt, kuidas diivanit loomakarvadest puhastada.

Õnneks on turul saadaval lai valik tolmuimejaid, mis saavad lemmiklooma karvade eemaldamisega väga hästi hakkama. Enne, kui tormate esimest ettejuhtuvat tolmuimejat ostma, peaksite arvestama mõne asjaoluga. Vaatame lähemalt, millele tähelepanu pöörata enne valiku langetamist. 

robottolmuimeja ja hall kass

Kodu põrandakate ja paigutus

Teie kodus olev põrandakatte tüüp ja paigutus mõjutavad tõenäoliselt otsust, millist tüüpi tolmuimejat osta. Siin on mõned asjad, mida peaksite jälgima, kui valite endale kõige paremini sobivat seadet.

Puidust ja plaatidest põrandad

Kui teie kodus on plaatidest või puidust põrandad, peaksite valima mudeli, mis on spetsiaalselt ette nähtud seda tüüpi põrandakatete puhastamiseks. Põhiline on hankida selline, millel on suur imemisvõime. Kui ostate tolmuimeja, millel pole head imemisvõimsust, puhub see karvad lihtsalt mööda põrandat laiali. Muidugi võite saada osa karvadest imetud, kuid lõpuks peate veetma rohkem aega põrandate puhastamiseks. 

Vaibad

Kui teil on põrandal vaibad, vajate tolmuimejat, millel pole mitte ainult suurt imemisvõimsust, vaid ka pöörlevat harja, mis aitaks loomakarvad vaibast välja tõmmata. Kuid see sama pöörlev hari võib puitpõrandaid kahjustada, mis on üks põhjus, miks on oluline erinevaid mudeleid tähelepanelikult uurida. Vaipade puhastamiseks on soovituslik valida mudel, millel saab kõrgust reguleerida. See annab teile rohkem mitmekülgsust oma kodu erinevate piirkondade puhastamiseks. 

Samas ei sobi ka iga vaip lemmikloomaga koju - vaata, kuidas valida vaipa, kui teil on lemmikloom.

Lemmiklooma tõug 

Mõned kassid ja koerad ajavad rohkem karva kui teised. Mõndadel on pikemad karvad kui teistel. Mõned põhjustavad allergiat, mõned mitte. Kuna on nii palju erinevaid tõuge ja kõik ajavad enda karva erinevates kogustes, siis on oluline teada, kuidas teie lemmik karva ajab. Kui alles valite, millist lemmikut endale võtta, siis on see hea näitaja, mida arvesse võtta. Mida rohkem loom karva ajab, seda suurema imemisvõimsusega peaks tolmuimeja olema.

pikakarvaline kass ja lühikarvaline koer

Teie eelarve

Odava tolmuimeja saab osta igalt poolt, aga lemmikloomade karvade puhastamiseks ei ole hea mõte osta kõige odavam. Odavad töötavad alguses hästi, kuid karvad ummistuvad selle kiiresti, mistõttu olete juba varsti jälle uut tolmuimejat ostmas. Samuti ei ole vaja osta ka tippklassi tolmuimejat, sellel on küll hea imemisvõimsus ja vajab vähe hooldust, kuid sellel on nii palju lisafunktsioone, mida ei lähe lemmiku karvade puhastamisel vaja. Seega valige endale tolmuimeja, mis ei oleks liiga odav, kuid ei ajaks ka teie eelarvet lõhki.

Tolmuimeja tüübi valimine

Kuna tolmuimejaid on nii palju erinevaid mudeleid, mille vahel valida, siis võib tekkida probleem, et kuidas valida just õiget tolmuimejat. Tuleb arvestada näiteks varasemalt välja toodud põranda materjali ja looma karvade kogusega.

Varstolmuimejad

varstolmuimejaga loomakarvade koristamine

Püstiseid mudeleid on lihtne kasutada, sest ei pea palju kummardama. Need on ka üsna mitmekülgsed ja neil on tavaliselt eraldi funktsioonid nii vaipade kui ka palja põranda jaoks. Valitud varstolmuimejate mudelitel võivad olla ka lisafunktsioonid, mis on kasulikud lemmikloomade karvade eemaldamiseks mööblilt.


Traditsioonilised tolmuimejad

Traditsioonilistel tolmuimejatel on tavaliselt kõvade pindade ja vaipade jaoks väga erinevaid funktsioone. Lemmikloomade karvade puhastamiseks on need tolmuimejatel ühed parimad.

Robottolmuimejad

Robottolmuimejad puhastavad kodu teie eest. Võite programmeerida seadme, et see terve päeva jooksul põrandaid looma karvadest puhastaks. Robottolmuimejad on küll mugavad, kuid kahjuks ei ole need väga tõhusad. Lisaks peab neid tihti tühjendama, et need mõttetult mööda põrandaid ei liiguks.

Vaata, millised on parimad robottolmuimejad.


Käsitolmuimejad

Käsitolmuimejatel ei ole küll kõige suuremat imemisvõimsust, kuid need saavad hästi hakkama väiksemate kohtade puhastamisega. Kuna neid ei pea pistikupesaga ühendama, siis saab neid kasutada ka näiteks autost karvade puhastamiseks.

käsitolmuimejaga loomakarvade koristamine

Odava hinna poolest tulevad need majapidamises küll kasuks, kuid on pigem lisapuhastusseadmeks, sest ei ole piisavalt võimsad, et kogu elamist sellega puhastada.

Eelnevaid nõuandeid silmas pidades saad kindlasti valida sobiva tolmuimeja, mis oleks nii kodu- kui ka lemmikloomasõbralik.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?