Kasulikud nõuanded

Kuidas saada lahti loomakarvadest diivanil?

Vaata kõiki diivanite pakkumisi
05.05.2020
koer ja kass kollasel diivanil

Lemmiklooma omamine on kindlasti paljude perede jaoks oluline, kuid sellega võivad kaasneda ka teised mured - näiteks loomakarvad mööblil. Kindlasti on Sinu kassi või koera üheks lemmikumaks magamiskohaks diivan, mistõttu vajab see ka regulaarset hoolt. Me kõik teame, et nende karvadest lahti saamine ei ole just kõige kergem, mistõttu on siin paar nippi, mis võivad Sulle abiks olla, mis loodetavasti muudavad puhastustööd Sinu kodus kergemaks ja mugavamaks.

Diivani valimisel eelista nahast või tihedama kiuga diivanit

Kui oled alles diivanit valimas ning Sul on koduloom, tasub eelistada nahast või muud tihedama kiuga diivanit. Nendelt materjalidelt on loomakarvu tunduvalt kergem puhastada ning need ei võta ka neid niivõrd külge. Need materjalid ennetavad ka kassi või koerte küünte kinni jäämist, mis võivad diivanid lõhkuda. 

Kasuta diivankatteid

Kui Sul tiheda kiulist diivanit pole, tasub osta diivanile katteid. Katted peaksid olema kergest hooldatavad - see tähendab seda, et võimalused võid selle iga hetk pesumasinasse panna või muud moodi seda hooldada, mistõttu tasub eelnevalt tutvuda materjaliga ja selle nõudmistega. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka diivankatete välimusele - leia katted, mis sobiksid kokku kogu Sinu kodu interjööriga.

Kasuta niisket käsna, kummikindaid või lappi

Niisked lapid ja käsnad võtavad suurepäraselt enda külge nii tolmu kui ka loomakarvad - vaid tõmba see üle diivani ning kogu karvad kokku. Niiskus tõmbab ka kõige raskemini kättesaadavad karvad enda külge. Kui karvad kipuvad jääma ka käte külge, võid kasutada kummikindaid. Hoia endale ligidal ka veekaussi, et saaksid vajadusel lappi või kindaid uuesti niiskeks teha ja prügikasti, kuhu karvad ära visata. See on väga kerge ja kiire viis, kuidas saada karvavaba diivan koos majapidamises olevate vahenditega.

Kasuta riiderulli

Kui Sul on kodus väiksem diivan, võid kasutada ka tavapärast riiderulli ehk liimiga paberit, mis muidu eemaldab karvad riietelt. Küll aga võib Sul kuluda siiski mitu rulli, mistõttu võiksid Sul olemas olla ka tagavarad, mistõttu ei pruugi see olla kõige mugavam viis karvade eemaldamiseks. Loomapoodides müüakse ka suuremaid rulle, kui riiderullist jääb Sinu jaoks väheseks.

Kasuta karedaid kindaid

Karedad kindad, mida võib leida nii duširuumis kui ka köögis, toimivad sama hästi kui niiske lapi kasutamine. Kui diivani materjal märgpesu ei soovi, kasuta just neid. Libista käed koos nendega üle diivani ning kogu kokku kõik karvad ja tolm, mis on kätte võimalik saada. See küll võib nõuda rohkem tööd kui niiskete kinnastega, kuid kindlasti on see efektiivne.

Võta appi maalriteip

Maalriteip on kindlasti olemas igas majapidamises, mis lisaks teipimisele on kasulik ka mööblilt loomakarvade eemaldamiseks. Selleks aseta teibi tükid diivanid ning tõmba need seejärel ära. See eemaldab koheselt kõik karvad, kuid paraku võib selle kasutamine ajapikku muutuda üsnagi tülikaks.

Kasuta või rendi tekstiilipesur

Kui Sinu diivani materjal lubab intensiivsemat märgpesu, tasub see üle käia tekstiilipesuriga. See on vahend, mis pritsib pinnale niiskust ning seejärel imeb koos niiskusega kogu mustuse enda sisse. Lisaks loomakarvadele imeb see ka muu tolmu ning ka puhastab diivani pinda, tagades puhta istumisaseme.

Kasuta tolmuimejat

Kui Sa ei soovi teha sügavpuhastust või eelnevalt välja toodud nipid on liiga aeganõudvad, võid diivani üle käia ka tolmuimejaga. Selleks eelista ilma otsikuta tolmuimeja otsa ning vajuta otsik tugevalt vastu diivani pinda. Käi üle kogu diivani pind ning veendu, et diivan oleks puhas.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.