Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õiget tolmuimejat?

Vaata kõiki pakkumisi
10.05.2018
erinevad koristusvahendid

Tolmuimeja on kahtlemata üks tähtsamaid kodumasinaid, mis teeb kena ja puhta koduse õhkkonna loomise palju lihtsamaks. Kuid nende seadmete tehnoloogia areneb pidevalt ja uued turule ilmuvad mudelid panevad hoolikalt mõtlema, kuidas valida tolmuimejat, mis vastaks teie ootustele. Vaatame üle nende seadmete kõige populaarsemad tüübid, eripärad ja silmapaistvamad eelised - võib olla aitab see paremini otsustada, milline on parim tolmuimeja.


Tolmuimeja tüüp

Kõigepealt märkad, et on olemas erinevat tüüpi tolmuimejaid, mis mõjutavad mitte ainult nende seadmete disaini, vaid ka rakendatavust.

Traditsioonilised tolmuimejad

Need on standardsed tolmuimejad tolmumahuti, vooliku, puhastusotsiku ja ratastega, mis tagavad mugava transpordi ühest ruumist teise. Kuigi leidub suhteliselt kompaktseid versioone, võtavad need peaaegu alati kõige rohkem ruumi, kuid pakuvad ka tõhusust ja erinevaid rakendusi. Tolmuimeja voolikuga jõuad ka kõige keerulisematesse nurkadesse ja otsikute vahetamisega saad eemaldada erinevat tüüpi mustuse.

Varstolmuimejad

Varstolmuimeja, nagu nimigi ütleb, näeb välja pigem harja moodi ja asetseb püstises vormis, mis tagab tolmuimemisel suurema mugavuse, kuna see eeldab palju vähem kummardamist. Sellised mudelid võtavad palju vähem ruumi ja töötavad sageli palju vaiksemalt kui traditsioonilised tolmuimejad. On tõsi, et harjal endal on piiratum liikumisruum, kuid selline funktsionaalne seade peaks kindlasti olema tavalise mustuse eemaldamiseks piisav.

Robottolmuimeja

Kuigi robottolmuimeja ei tundu paljude jaoks endiselt kuigi usaldusväärne, teevad selliste seadmete tootjad märkimisväärseid edusamme. Seda peegeldab nende potentsiaal: nüüd suudavad robotid majas ümber keerata ilma lemmikloomi või kallid esemed puudutamata. Ainus asi, mida nad läbida ei suuda, on trepid, kuid see on ainult aja küsimus, millal see väljakutse lahenduse leiab. Kui soovid oma majapidamistöid lihtsustada, peaksid seda ostu kaaluma: enamik roboti tehtavatest puhastustöödest on veatud.

Käeshoitavad tolmuimejad

Väikesed ja kerged käsitolmuimejad on sageli kasutusel täiendavate tolmuimejatena, et jõuda kergesti ligipääsetavatesse piirkondadesse. Need on eriti kasulikud mööbli, nurkade või auto sisekeskkonna puhastamiseks, kuid sõltuvalt vajadustest leiad rohkem võimalusi nende igapäevaseks kasutamiseks.

Tolmuimeja puhastusmeetodid

Pane tähele, et tolmuimejatele on olemas erinevad töötamismeetodid, mis määravad kindlaks, millistes kodumaistes olukordades saad seda seadet kasutada. Eristatakse järgmisi peamisi puhastamismeetodeid:

  • Kuiv puhastamine. See on peamine (või traditsiooniline) puhastamismeetod, mis võimaldab koguda kuiva mustust. Seda tüüpi tolmuimeja on tavaliselt kergem ja paljud mudelid sisaldavad erinevaid filtreid, mis muudavad allergiliste inimeste elu lihtsamaks.
  • Märg puhastamine. Nende tolmuimejate konstruktsioon on veekindel, nii et saad koguda mitte ainult kuiva, vaid ka niisket mustust. Ei ole saladus, et niiske mustus kaalub veidi rohkem, mistõttu need seadmed on palju raskemad.
  • Pesemisfunktsioon. Need tolmuimejad on eriti sobivad ja mugavad neile, kes soovivad hoolitseda vaipkatte, mööbli või muude tekstiilide eest - taolise seadme abil saad hõlpsasti sellised tööd tehtud. Saad neid rakendada ka korrapäraseks keemiliseks puhastamiseks.

Tolmu kogumise tüübid

Kõige sobivama mudeli valimisel mängib väga olulist rolli ka koht, kuhu mustus kogutakse. Praegu on turul saadaval järgmised tüübid:

  • Tsükloniline. Teisisõnu, ilma kotita tolmuimejad, mis koguvad mustuse spetsiaalsesse konteinerisse. Selliseid mudeleid eelistatakse nende äärmiselt lihtsa hoolduse ja madala hinna (kuna ei ole vaja tolmukotte osta) tõttu, kuid neil on tavaliselt veidi vähem võimsust ja neid ei soovitata allergikutele tolmujääkide tõttu.
  • Tolmukotiga. Sellised tolmuimejad on kompaktsed, odavad ja kergesti kasutatavad, kuid vajavad rohkem tähelepanu. Kui valid ühekordselt kasutatavad kotid, pead neid pidevalt juurde ostma ning korduvkasutatavate kottide kasutamisel tuleb neid iga kord puhastada. Samuti on märgitud, et koti täitumisel on seadme efektiivsus veidi vähenenud.


  • Tolmu mahutiga. Kui leiad tolmuimeja sellist tüüpi mahutiga, tähendab see, et seadmel on spetsiaalne konteiner ning ei pea palju aega selle puhastamiseks kulutama. Robotid domineerivad seda tüüpi mahutite seas, kuid leiad ka teisi võimalusi.
  • Veefiltriga. Kuigi sellised tolmuimejad võivad olla veidi raskemad, võivad nad pakkuda mitmeid eeliseid. Need mudelid tagavad suurepärase filtreerimissüsteemi, kuna kogu mustus eraldatakse õhust vee ja filtrite abil ning need ei jõua tagasi keskkonda. Need pakuvad tõhusust, niisutavad ruume ja sobivad allergikutele, kuid võib olla pead selle eeliste nimekirja eest veidi rohkem maksma.