Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õiget tolmuimejat?

Vaata kõiki pakkumisi
10.05.2018
tolmuimejad

Aitame valida koju hea tolmuimeja

Tänapäeval on vähe inimesi, kes kujutaks oma kodu koristamist ette vaid harja ja kühvliga. Kodus on abiliseks tolmuimejad ja tootjad rõõmustavad oma kliente pidevalt arenevate seadmete ja tõhusamate lahendustega. Millist tolmuimejat osta?

Seetõttu ei pruugi poeriiulitelt leida mitte ainult traditsioonilisi seadmeid, vaid ka roboteid, mis hoiavad põrandat automaatselt puhtana või hoopis aurupuhasteid. Kuid põhiküsimus on: kuidas valida tolmuimejat?

Millist tüüpi valida?

Praegu domineerivad turul mitut tüüpi tolmuimejaid: vertikaalsed ja tsüklonilised. Need ei ole võimsuselt väga erinevad, kuid vertikaalsed tolmuimejad on tavaliselt ehituselt tihedamad ja sobivad seetõttu suurema ruumi jaoks. Teisest küljest on need raskemad. Loomulikult leidub ka muud tüüpi tolmuimejaid, nagu näiteks veefiltriga - selline tolmuimeja takistab tolmu tagasipuhumist õhku, seega on see suurepärane valik allergikutele või astmahaigetele. Vaatame igat tüüpi tolmuimejaid eraldi ja seejärel saad otsustada, milline neist sobib kõige paremini Sinu jaoks.

Tootja nime tähtsus on minimaalne

Kaup24.ee e-poest leiad erinevate tootjate tolmuimejad: Samsung, Philips, Bosch, Electrolux jne. Kuid nagu peaaegu iga kodumasina ostmisel, ei ole tootja nimi esmatähtis, kuna enamik neist toodab nii kõrge kui ka madala taseme tooteid, mõned tooted on väiksema, mõned suurema eduga. Internetist leiad mitmesuguseid ülevaateid. Seetõttu ära mõtle valimisel liiga palju brändi peale.

Tolmuimejate TOP


Tolmuimeja süsteem

Üks peamisi kriteeriume ühe või teise seadmetüübi eristamiseks on selle tööpõhimõte. Põhiliselt on kolme tüüpi tolmuimejaid:

1. Tolmukotiga tolmuimejad (traditsioonilised)

Need on kõige lihtsamad ja samal ajal kõige odavamad seadmed. Tolm kogutakse spetsiaalsesse eemaldatavasse kotti. Sellisel juhul kasutavad tootjad kahte erinevat lahendust. Kotid võivad olla:

 • paberist (ühekordselt kasutatav)
 • tekstiilist (korduvkasutatav)

Tolmukotiga tolmuimeja eelised ja puudused

Eelised:

 • madal ostuhind
 • lihtne kasutada
 • võtab vähe ruumi

Puudused:

 • ei ole tolmu, tolmulestade ja allergeenide kogumiseks tõhus
 • imemisjõud väheneb koti täitumisel
 • suuremad jooksvad kulud - vajadus kottide ostmiseks
 • tekstiilist tolmukotte on vaja pidevat puhastada (see lahendus ei sobi allergikutele)

2. Veefiltriga tolmuimeja

Veefiltriga tolmuimeja põhimõte on väga sarnane tolmukoti tolmuimejale. Õhk siseneb veetorust, kus immutatakse mustus ja puhas õhk vabaneb. Filtrile jäävad mustuse jäägid.

Veefiltriga tolmuimejate eelised ja puudused

Eelised:

 • eemaldab tõhusalt mustuse
 • töötamise ajal on õhk niiske
 • ideaalne allergikutele  
   

Puudused:

 • veepaak tuleb pärast igat kasutamist puhastada
 • kõrge hind
 • suurem rikke võimalus
 • suured mõõtmed ja kaal

3. Tööstuslik tolmuimeja

See on spetsiaalne ja täiustatud seade, mis on ette nähtud töötamiseks eritingimustel ja kahjuliku mustuse kogumiseks tolmu või muude ebatavaliste jäätmete kujul.

Tööstuslike tolmuimejate eelised ja puudused

Eelised:

 • täiustatud süsteem
 • suur mustuse eemaldamise efektiivsus
 • väga hea kvaliteediga
 • hea imemisvõimsusega tolmuimeja

Puudused:

 • kõrge hind

4. Patareidega käsitolmuimeja

Need on väikesed tolmuimejad, mis on eriti sobivad kasutamiseks raskesti ligipääsetavates piirkondades.

Tolmuimeja eelised ja puudused

Eelised:

 • mobiilne
 • väikesed mõõtmed
 • odav

Puudused:

 • ei sobi suure pindala puhastamiseks

5. Automaatsed tolmuimejad (robotid)

Kuigi enamik inimeste jaoks kõlab see huvitava ja ebatavaliselt peenena, on automaatne tolmuimeja tegelikult väga tõhus seade (kuigi mitte sama tõhus, kui muud tüüpi tolmuimejad). See eemaldab mustuse tänu arenenud süsteemile ilma inimese sekkumiseta.

Automaatsete tolmuimejate eelised ja puudused

Eelised:

 • töötab ilma inimese järelevalveta
 • need määravad marsruudi ise
 • tolmuimeja mäletab ruumi paigutust ja väldib takistusi
 • need laevad ennast ise ja tühjendavad mustuse

Puudused:

 • ümara kujuga, ei eemalda nurkadest ja kitsastest vahedest mustust
 • kõrge hind
 • ei võimalda puhastada treppe ega mööblit

Mida otsida tolmuimeja valimisel?

Selleks, et valida tolmuimejat, mis vastaks kõikidele Sinu ootustele, on kasulik tutvuda erinevate teguritega, mis mõjutavad selle kasutamist:

Juhtmega või juhtmeta?

Hiljuti on juhtmeta tolmuimejate populaarsus kasvanud. Selles ei ole midagi kummalist – need töötavad akuga, nende võimsus kasvab ja inimeste mugavus muutub järjest rohkem esmatähtsaks. Kahjuks on juhtmeta tolmuimejatel palju vähem energiat ja kuigi nendega on mugavam puhastada, ei ole see nii efektiivne. Võimalik, et juhtmeta tolmuimejad ei asenda kunagi juhtmega seadmeid, sest need on esimesed tolmuimeja robotid, millest räägime hiljem täpsemalt.

Kas pumba võimsus on oluline?

Tolmuimejate mahutid erineva suurusega ja põhimõtteliselt ei saa valimisel sellele liiga palju keskenduda. Võimalik, et pump on nii tihe kui võimalik, pead võib olla selle vaakumit sagedamini vajutama, kuid see ei mõjuta kasutamiskogemust. See peaks olema üks viimaseid kriteeriumeid tolmuimeja valimisel.

Tolmuimeja võimsus

Alates 2014. aastast on kõik Euroopas müüdavad tolmuimejad 1600W või nõrgemate mootoritega. Alates 2017. aasta septembrist vähendati seda piirangut 900W-ni. Kuid see ei tähenda, et sisselaskejõud väheneks - tootjad kasutavad keerukamaid detaile, nii et ei tasu muretseda - 900W võimsusega pump töötab sama jõuliselt kui 1600W pump.

Tootja esitatud tehnilised kirjeldused võivad sisaldada kahte tüüpi võimsust:

 1. Mootori võimsus on vahemikus 1200 W kuni 2700 W. See on püsiva suurusega. Puidust põrandate ja plaatide puhastamisel piisab 1200 W-st. Vaipade tõhusaks puhastamiseks mustusest ja tolmust ning suurte pindade koristamiseks tasub osta seade, mille mootori võimsus on vähemalt 1600 W. Mida suurem on puhastuspind, seda võimsam peaks olema mootor.
 2. Pumba võimsus - see on väärtus, mis sõltub mootori võimsusest ja sellest sõltub tegelikult seadme efektiivsus. Väga mugav, kui tolmuimejal on reguleeritav imemisvõime. Pumba võimsus on jõud, millega tolmuimeja imab õhku mustusega kotti või konteinerisse. Parameeter võib olla vahemikus 9W kuni 500W.

Tasub teada!
Väga tihti märgivad tootjad võimsuse väärtusi kokku (nii mootori kui ka imemise) ning märgitakse tolmuimeja koguvõimsus. Kuid see number ei räägi palju potentsiaalse tolmuimeja efektiivsusest.

Tolmuimeja filter

Esineb kahte sorti filtrite põhitüüpi:

 • Mahuti ees asuvad sissevoolufiltrid. Nende eesmärk on kaitsta mootorit.
 • Mahuti taga asuvad filtrid. Nende ülesanne on õhu puhastamine.

Lisaks sellele liigitatakse filtrid vastavalt kasutatava materjali tüübile. Vali sobiva filtri abil sobiv tolmuimeja:

 • Tekstiilifiltrid - hoiab tolmu, kuid suure poorsuse tõttu hoitakse filtris ainult suuremat mustust. Madala tõhususe tõttu on see vähem levinud lahendus.
 • Veefiltrid - tolm lihtsalt lastakse vette. Tänu sellele lahendusele ei satu isegi väikseimad osad väljapoole.
 • Paberfiltrid - nende madalama poorsuse tõttu on need mõnevõrra efektiivsemad kui riidest filtrid, kuid ei takista siiski kõiki allergeene.
 • Aniliinifiltrid (HEPA) - väga efektiivsed. Need peatavad peaaegu kõik allergeenid ja mustuse, samuti mõned bakterid. Mida kõrgem on number pärast HEPA tähist, seda paremad on filtri näidud. Näiteks eemaldab HEPA filter H 12 95% mustusest.

Juhtme pikkus
See näiliselt väheoluline element võib põhjustada tõelist peavalu. Kui elad suures majas või korteris, vali võimalikult pika kaabliga tolmuimeja mudel.

Müra
Mida vaiksemalt töötab tolmuimeja, seda parem. Paljudele inimestele ei meeldi müra tõttu vanemad tolmuimeja mudelid. See põhjustab tõelist peavalu. Enamik keskklassi tolmuimejaid toodab müra kuni 70-80 dB tasemel, mis ületab inimese ohutu kuulmise taset.

Kaal
Mida raskem on tolmuimeja, seda suuremat ebamugavust see tekitab, eriti mitme korrusega kodudes. Raskete seadmete tassimine ühest kohast teise võib kiiresti ebamugavaks muutuda ja põhjustada isegi seljavalu. Seetõttu vali mudel, mis ei vaja palju füüsilist jõudu.

Garantii
Kaasaegset varustust iseloomustab üha lühem kasutusiga, mistõttu on otstarbekas valida pika garantiiajaga tolmuimeja mudel. Uuri ka võimalust pikendada garantiitingimusi ja -perioodi.

Tolmuimeja tarvikud / lisafunktsioonid

Võimsuse juhtimine

Võimalus kohandada imemisvõimsust loob kodutööde tegemiseks mugavuse. Saad valida puhta pinna jaoks õige võimsuse.

Turbohari
See hari on varustatud õhuvooluga, mistõttu on selle jõudlus palju efektiivsem kui tavalisel harjal. Turbohari puhastab loomakarvu ja juukseid ning raskesti eemaldatavat mustust. Samamoodi töötab elektriline hari, mis muudab selle isegi efektiivsemaks kui turboharja.

Kotid
Tolmukotid tuleks valida tootja soovituste kohaselt, kuna see tagab seadme kõrge taseme. Mõned kotid eemaldavad lõhna ja puhastavad mustuse. Mida suurem on selle võimsus, seda rohkem tolmu ja mustust kogub tolmuimeja ja seda vähem on vaja seda puhastada. Kuid ära unusta, et mida suurem on kott, seda suurem on ka tolmuimeja.

Teleskooptorud
Need on reguleeritava pikkusega torud. Toru on kerge pikendada või lühendada, et see sobiks inimese pikkusega. Sa ei pea painduma ega seadet lahti võtma.

Koti täitumise märgutuli
Annab teada vajadusest vahetada tolmukotti või puhastada konteinerit mustusest.

Olemasolevad tarvikud

 • Tolmuimeja lõhnaaine - see on spetsiaalne lisaaine, mis asetatakse tolmukotti või -mahutisse.
 • Vaipade puhastusvahend - kemikaal pesemisvahenditega puhastamiseks. Kasutatakse raskesti eemaldatava mustuse puhastamiseks vaipadest või muudelt pindadelt.

Millisel tootjal on parim tolmuimeja? Milline tolmuimeja on hea ja kõige soovitatum?

Kõige populaarsemad tolmuimeja tootjad on Electrolux, Zelmer, Bosch, Samsung, Philips, Siemens, Sencor. Igal tootjal on paremad ja halvemad seadmed. Kontrolli erinevate seadmete hinnanguid meie poest. See lihtsustab puhastusseadme valimist.

Müratase on asi, mida me tihti ignoreerime

Mõnikord vastab tolmuimeja oma ilusale kirjeldusele, madale hinnale ja omadustele, kuid inimesed sageli unustavad arvesse võtta ühte olulist aspekti, mis võib uue seadme kasutamist häirima hakata. Enamik tootjatest on avaldanud oma toote maksimaalse mürataseme ja see on märgitud kaup24.ee e-poe tootekirjeldustes. Kõige vaiksemad tolmuimejad töötavad mahuga umbes 60-70 dB ja keskmine tolmuimeja müratase on tavaliselt 70-80 dB. Võrdluseks: kaks inimest räägivad umbes 50 dB tasemega ja niiduk töötab veelgi valjemalt- kui 100 dB.

Tolmuimejad-robotid - mitte alati sobiv alternatiiv, kuid suurepärane abistaja

Tolmuimejad, mis teevad kogu töö ära ilma inimese abita, on olnud turul juba pikka aega. Paari aastaga on need seadmed muutunud väga targaks: uusimatel robotitel on erinevad andurid, mootor ja tugev aku, teostades efektiivselt kogu töö ilma otsese seinakontaktita.

Siiski pea meeles, et kõige tõenäolisemalt ei asenda robot tavalist tolmuimejat: need ei suuda trepist üles või alla ronida, need ei pääse kitsastesse nurkadesse, madala voodi alla ja nii edasi. Seetõttu ei saa seda tüüpi isegi mitte kõige kallim seade asendada traditsioonilist tolmuimejat. Kaup24.ee eksperdid soovitavad suurema eelarvega osta tavalise tolmuimeja ja lisaks tolmuimeja roboti, mis võimaldab tavalise tolmuimeja tööd "kergendada" ja teha vähem tööd, kuna kaasaegsed robotid saavad hakkama paljude ülesannetega. Lisaks on sellised seadmed eriti kasulikud neile, kelle kodus elavad loomad. On raske koristada kaks korda päevas, kuid robot saab seda teha veelgi sagedamini.

Ära karda rohkem investeerida

Hea tolmuimeja võib maksta 300-400 eurot. Kuigi lihtsamad seadmed maksavad vähem kui 100 eurot, soovitame osta kallima puhastusseadme, mis pakub kvaliteetset tööd ja pikemat kasutusiga. Sa ilmselt ei soovi tolmuimejat nii tihti vahetada kui nutitelefoni, eks? Lisaks saad kaup24.ee e-poest erinevaid kaupu, sealhulgas tolmuimejaid, odavamalt osta. Jälgi hoolikalt infolehti ja hindasid, nii säästad raha ning saad võimaluse osta hinnalisema seadme!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.