Kasulikud nõuanded

Sülearvuti mängimiseks: mida silmas pidada?

Vaata kõiki mängurite sülearvuteid
16.12.2019
mänguri sülearvuti

Oled sa tõsine mängur või puhud vaid pühapäeviti arvutilt tolmu maha? Iga arvutimängude fänni peas tekib kord küsimus, milline arvuti mängimiseks valida. Ehkki mitmed mängurid peavad parimaks valikuks just lauaarvutit, peab tunnistama, et liikuvusele ja mugavusele, mis kaasneb sülearvutiga, pole sellest vastast. Mida aga mängurile sobivat sülearvutit valides silmas pidada?

Pane paika eelarve

Esimese sammuna tasuks kindlasti läbi mõelda, mis on sinu eelarve uue sülearvuti soetamiseks. Kui see ei ole just piiramatu, kitsendab see sinu valikut ning sõelale jääb vähem rüperaale. Ka hinnatundlik ostja ei pea kvaliteedis suuri järeleandmisi tegema, kui teab, mida otsib. Näiteks töökindla Dell G3 seeria võimsa mänguarvuti saab koju viia vaid pisut üle 700 euro eest.

Eelarvega üle 1000 euro, tasuks vaadata juba näiteks HP Omeni poole, mis on muidugi juba teine tera. Udupeen HP on võimas ja paneb mängurite maailmas nii mõnedki pilgud sulle pöörama.

Kui aga eelarves ei ole küsimus, tasub vaadata hinnaklassi 2000 ja ülespoole, mille koorekiht on kahtlemata Delli Alienware - sülearvutite Porsche. 


GPU, CPU ja RAM – sinu parimad sõbrad

RAM ehk muutmälu, GPU ehk graafikaprotsessor ja CPU ehk protsessor on ilmselt tähtsaimad asjad, mida uue mängimiseks sobiva sülearvuti valimisel silmas pidada. Parimad mängurisülearvutid pakuvad lauaarvutitega võrdset mängukogemust, aga siin on üks konks.

Graafikaprotsessor on viimaste aastate jooksul teinud läbi suure arengu ning ka õhukesed sülearvutid on saanud enda sisse võimsad GPU-d, mis on pea võrdsed lauaarvutite kvaliteediga. Kui te aga tahate parimat kvaliteeti, peab siiski arvestama, et parimad graafikaprotsessorid nõuavad „paksemat“ sülearvutit, kuhu need füüsiliselt mahuks. Kui tahate mängida uusimaid mänge 4K resolutsioonis, ei tohiks graafikaprotsessori puhul aga järeleandmisi teha.

Protsessor mõjutab kõike – kaadrisagedusest kuni aku vastupidamiseni. Kui tahad peale mängimise ka mängu striimida, tasub kindlasti valida võimsam protsessor, vähemalt Intel Core i7 protsessor.

RAM ei tohiks mänguriarvutil olla väiksem kui 8 GB, kusjuures 16 GB loetakse piisavaks. Õnneks saab aga valida arvuti, mis laseb mälu juurde panna, et seda vajadusel hiljem lisada.


Ekraani valimine: tähtis ei ole ainult suurus

Suurem osa mängureid peab 15.6 tolliseid ekraane täiesti piisavaks – ekraan on piisavalt suur, et mängukogemus kannatama ei peaks, aga samas on arvuti ka piisavalt väike, et seda vajadusel kotti pista ja kaasa võtta jaksaks. Väiksemad ekraanid on 13- ja 14 tollised, aga kui kasutad oma sülearvutit peamiselt kodus, siis suured 17 tollised sülearvutid lasevad valida võimsama riistvara.

Ekraani valimisel ei tasuks unustada ka resolutsiooni, mis pakub rikkalike värve ja detaile, mis muudavad mängu realistlikumaks ja nauditavamaks.