Kasulikud nõuanded

Sülearvutite komplekteerimine: mis see on ja mille jaoks?

Vaata kõiki pakkumisi
15.11.2018
komplekteeritavad sülearvutid

Teid huvitav sülearvuti vastab kõigile teie ootustele, kuid puudu on RAM põhimälust? Või te oleksite soovinud pisut mahukamat kõvaketast? Tänapäeval ei pea sellepärast pead vaevama – valides teile sobivad parameetrid, saate ise komplekteerida kokku uue arvuti.

Kõik on väga lihtne: valides meeldivaima sülearvuti mudeli, saate selle funktsioone muuta nii nagu teile meeldib. Kutsume teid tutvuma sellega, milliseid parameetreid on võimalik parandada ning kuidas see mõjutab teie igapäevast kogemust arvutiga.

RAM põhimälu

Kõik teavad, mida see tähendab, kuid tuletame igaks juhuks meelde, et RAM on otseselt seotud arvuti laitmatu töötamisega. Teisisõnu, mida suurem on RAM, seda kiiremini töötab teie sülearvuti. Siiski mitte alati ei ole vajadust soetada just suurima RAM mäluga arvutit (selle maksumus on samuti kõrgem). Seetõttu mõelge, milliseid tööülesandeid te kõige sagedamini arvutiga teete. Sellele tuginedes, valige kõige optimaalsem variant.


4GB. Mitte nii kogenud arvutikasutajatele (või lihtsalt neile, kes ei näe vajadust saada kogenenuteks) peaksid sellised RAM võimalused olema piisavad – saate probleemideta külastada veebisaite või kasutada populaarseid Microsoft Office'i programme. Kuid see on ka kõik – kui soovite rohkem võimalusi, näiteks mängida või vaadata otseülekandeid eriti kõrge kvaliteediga, siis kahetsete, kui ei mõtle nendele funktsioonidele varakult. Pole veel liiga hilja seda teha!

8BG. Võib väita, et see on standard valik ja sobib üsna nõudlikule kasutajale. Sellise RAM põhimäluga jätkub nii igapäevasteks ülesannete täitmiseks kui ka lihtsamate pildi või isegi kõrgekvaliteediliste videote töötlusprogrammide jaoks (võimalik isegi 4K!) Seega, kui teil pole erilisi nõudlusi, kuid te armastate laitmatut tööd arvutiga, siis taoline lahendus ei jätaks teid ükskõikseks.

12GB. Mitte 8 ega ka 16 – nii oleks kõige parem iseloomustada käesolevat RAM põhimälu suurust. Iseenesest mõistetavalt võimaldab see veelgi kiiremini täita igapäevaseid ülesandeid, mängida arvutimänge hea graafikaga või proovida töötada märksa keerulisemate programmidega. Eksperimenteerimise eesmärgil ühendavad professionaalid lisaks veel 4GB ning naudivad maksimaalseid pakutavaid võimalusi. Kui teil on võimalik ja te soovite saada enamat, kui vaid tavakasutaja, tasub 8GB vahetada 12GB vastu.

16GB. Sellisest mälust piisab täiesti keerulisemate ülesannete täitmiseks, näiteks professionaalseks redaktsiooni- projekteerimis-, graafika- või videoprogrammide kasutamiseks. Ka mänguharrastajad ei jää millestki ilma: sellise RAM põhimäluga, võib sukelduda kõige uuematesse ja kvaliteetsematesse mängudesse.

24GB. Kuigi 16GB peetakse tihtipeale standardkasutaja piiriks, ei tähenda see veel seda, et te ei tohi seda piiri ületada. Kui te näete arvutis midagi enamat, kui vaid töötamist ja mängimist ning soovite saada veelgi enamat, on 24GB väga heaks lahenduseks.

32GB. Hetkel on see kõige suurem saadavalolev RAM põhimälu. See tuleb imehästi toime ka kõige suuremahulisemate andmetega, mistõttu valitakse selline variant tihtipeale konkreetse valdkonna professionaalide poolt. Üsna tihti on nende seas just mängurid!

Operatsioonisüsteem

Soetades uut sülearvutit, teame juba ette, milline operatsioonisüsteem sel on. Kuna see sõltub tootjatest, on siinkohal väike valikuvõimalus. Kui asute ise arvutit komplekteerima, siis leiate mitme mudeli puhul sellise variandi, millest on allpool juttu.


FreeDOS. See on väga minimalistlik avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteem. Tavaliselt on see mõeldud põhiülesannete täitmiseks ja eeldusel, et soetatud arvuti töötab korralikult. Selle peamine eelis on see, et saate ise valida sobiva operatsioonisüsteemi, mis vastab täielikult teie ootustele.

Windows 10 Home või Windows 10 Pro. Need operatsioonisüsteemid on üsna sarnased, kuid oluline erinevus seisneb selles, et 10 Pro versioon on mõeldud rohkem äritegevuseks. Erinevad funktsioonid, mis tagavad turvalisuse ja parema järjepidevuse, parandavad oluliselt ärimeeste igapäevast töökvaliteeti. Selle operatsioonisüsteemi väärtust tuntakse ainult siis, kui kasutatakse kõiki neid funktsioone. Kui te kavatsete kasutada arvutit igapäevasteks toiminguteks, täidab Windows 10 Home igati teie ootused.

Ketta tüüp ja arvuti mälu

Oleks raske mitte nõustuda, et see on üks arvuti kõige olulisematest komponentidest. Antud juhul vedas teil tõepoolest: lisaks standardsetele HDD ketastele on turul saadaval ka märksa rohkem alternatiive, mis üllatavad samuti oma võimalustega. Pärast nendega hoolikalt tutvumist, saate mitu ketast omavahel sobitada – just seetõttu on ka oluline teada iga ketta omadusi ja eeliseid.

Kõvaketas SSD

See kõvaketas kogub kiiresti populaarsust ja on tavaliselt HDD ketta asenduseks. SSD ketast eristab veelgi suurem kiirus, kuid ka kõrgem hind. Seega, kui panete kokku odavamat sülearvutit, võib SSD arvutis puududa. Ühtlasi, kui saate endale lubada rohkem ja soovite tõesti kiiret, vaikselt töötavat ja vähem energiat tarbivat seadet, siis kaaluge SSD ketta võimalust. Selle mahutavus on alates 120GB kuni 1TB.

Lõplik valik sõltub sellest, kui palju raha te kavatsete kulutada ja kui palju ruumi teil on arvutis tarvis. Lisaks võivad nüüd ühes arvutis olla mõlemad kettad: SSD on sellisel juhul mõeldud operatsioonisüsteemile ning HDD kõvakettale saate salvestada kogu olulise teabe.

Kaasaegsed SSD ketta alternatiivid

Kui te arvate, et SSD variant on parim, mida sülearvutid tänapäeval pakkuda saavad, siis te eksite väga. Kui soovite veelgi enam efektiivsust, peaksite proovima SSD M.2 ketast, mis paistab silma eriti väikese suuruse ja küllaltki suure mahutavusega. Tõsi, selle spetsiifilise suuruse tõttu kasutatakse seda suhteliselt harva, kuid kindlasti on võimalik leida ka selliseid variante.

Kas soovite veelgi rohkem tootlikkust? Seda võib pakkuda SSD M.2 PCIe ketas. See ületab oma võimsusega isegi enne nimetatud SSD ketta. Kui te ei kasuta oma arvutis suurt failide edastussüsteemi, ei pruugi te neid erinevusi märgatagi, kuid kõrgemale hinnale pöörate kindlasti tähelepanu.

Just see saabki määravaks, et isiklikuks otstarbeks valitakse tihtipeale sülearvutid SSD kettaga. Kui arvuti komplekteerimisel tahate rohkem võimalusi, saate alati neid realiseerida.

HDD kõvaketas

Kõigepealt peate vastama küsimusele, kas teil on tarvis antud mäluketast. Te soovite võimsat ja suuremahulist arvutit, kus saab koguda andmeid ja hoida kõrgekvaliteedilisi filme, kuid te ei soovi seda hoida välispidise mälukaardi peal? Kui te olete selle väitega nõus, siis on teil kindlasti tarvis HDD ketast.

Saate arvutit komplekteerida HDD 500 GB, 1 või 2TB ketastega, samuti saate valida mudelid, millel on kahepoolsed mälukettad. Sellisel viisil suureneb arvuti mälu veelgi enam. Arvestage sellega, et kui teised parameetrid ei ole suunatud võimsusele, siis suur mahutavusega HDD ei kiirenda teie arvuti tööd: see tagab vaid selle, et isegi suur hulk andmeid ei aeglusta arvutit.

Parandatavaid parameetreid on küllaltki palju, seega kui pühendate sellele rohkem aega, saate luua üsna kentsaka sülearvuti. Kui te ei eksi spetsifikatsioonide sekka ära, saate nautida pikalt ootustele vastava seadme kasutamist. Selliste tulemuste nimel tasuks kindlasti vaeva näha! Te saate komplekteerida endale arvuti Kaup24 e-poes – siin ootavad teid head hinnad ja lai seadmete valik.

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
8 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?