Kasulikud nõuanded

5 nõuannet, kuidas jõulude ajal siseruume valgustada

30.11.2020
jõulutuled diivani taga seinal ja oksetel

Jõuludeks oma kodu kaunistades tahate, et see näeks äge, kuid hubane välja. Jõulutuled lisavad igasse ruumi veidike tujukust ja annavad tubadele juurde soojust, kui päevad väljas järjest pimedamaks muutuvad. Aastast aastasse kodu dekoreerides võib teil olla ideedepuudus, kuidas natuke rohkem särtsu tuppa tuua ning huvitavalt ja teistmoodi tube valgustada. Põhiline on, et teil oleks mitmeid erinevaid valgustusi, et rohkemaid alasid kaunistada ja nii suurem pühademeeleolu luua. Jõulud on hea aeg lasta fantaasial lennata ning kaunistada enda kodu ära nii, et pühademeeleolu püsiks teiega ka kogu tööpäeva, kui kodust eemal olete. Tutvuge lisaks valgustusele ka teiste kodu kaunistamise ideedega ning ammutage värskeid ideid jõuludeks.

Mitme jõulukaunistuse ühendamine

Hea nipp, kuidas muuta erinevad jõulukaunistused veel silmapaistvamaks ja säravamaks, on ühendades need jõulutuledega. Kui teil on kodus näiteks jõulupärg, mis üksinda on juba muutunud luitunud ja igavaks, siis saate selle ümber kerida jõulutuled ning saate suurepärase tulemuse. Selleks on hea kasutada just patareidega töötavaid tulesid, nii ei pea te muretsema, et sobivas kauguses pistikupesa olemas oleks, vaid saate kaunistused panna just sinna, kuhu ise tahate. Riputage pärg näiteks voodi kohale või uksele jõuluvana tervitama.

tuledega jõulupärag tuledega jõulöupärag ja vanik kamina kohal jõulutuledega pärg

Looge valgussein 

Looge multifunktsionaalne valgussein. Lisaks sellele, et saate seinale luua huvitava mustri valgusketiga, saate omakorda sellele riputada teisi kaunistusi. See jõuluhõnguline dekoratiivne idee on väga populaarne. Kasutage samu konkse, millega muidu pilte seinale paneksite ning riputage nendele hoopis valgustuskett. Kinnitage 3-4 konksu üksteise alla ja umbes meeter paremale või vasakule samamoodi ning asetage tulederiba nendele. Sellele saate omakorda näiteks pesulõksudega, lisada jõulukaarte, fotosid või muud meelepärast. 

valgussein 

Magamistoa valgustamine

Kui hakata tube valgustama, siis tuleks täiesti eraldi läbi mõelda magamistoa valgustus. Jõulud on perega olemise aeg, te ei mõtle tööle, teil on puhkus ning seetõttu on eriti oluline, et ka teie magamistuba oleks vastavas meeleolus. Tuled on oluline element, et muuta teie magamistuba romantiliseks ja sissekutsuvaks. Kasutage hubasuseks sooja valgeid tulesid või, kui eelistate, siis mitmevärvilisi tulesid.

jõulutuled magamistoas jõulutuled magamistoa seinal 

Kui teil on voodiraam, siis saate sellele jõulutuled panna - mis sobivad sinna igal ajal, ka peale jõulupühasid. Kui teil aga pole voodiraami, kuhu oleks kerge tulesid riputada, siis võite need alati oma voodi kohale seinale või lakke riputada, mida saate imetleda kui olete end mugavalt voodisse teki sisse mässinud. Need näevad öösel vapustavad välja, andes teie toale tähistaeva tunde.

Toataimede valgustamine

Populaarne on kindlasti jõulutuledega kaunistada tuppa toodud kuusk. Lugege eraldi jõulupuu kaunistamise kohta. Hea idee on aga samamoodi valgustada ka kõiki teisi suuremaid taimi, mis teil kodus on. Nii saate õdusa tunde luua verandale, rõdule ja isegi aknalaual olevate taimede keskele. Jõulutulesid on mitmetes erinevates suurustes ja pikkustest, seega ei pea kindlasti muretsema, et tuled on taimede jaoks liiga rasked - valige nende jaoks lihtsalt armsad pisikesed tulekesed. Kui tavaliselt kasutatakse tulesid just erinevate pindade valgustamiseks, siis on taimede kaunistamine sellele hea alternatiiv, et midagi teistsugust proovida

jõulutuled väikese elupuu küljes jõulutuled potilille küljes jõulukaunistused toalillel

Jõulutulede seinale kinnitamine

Tulede kinnitamine võib valmistada parajat peavalu. Üks lihtsamaid ja lollikindlaid viise on teibi või kleeplindi kasutamine. Kuna valgustus võib olla raske, siis tuleks teipi kasutada iga nelja-viie pirni järel, et kogu valgustus kindlasti seinal püsiks ja maha ei kukuks. Teibiga tuleks ka meeles pidada, et see ei kannata väga niiskust, seega kui tahate lisaks tulesid ka õue riputada, siis väljas ei ole kleeplindi kasutamine hea mõte. Teine variant on kasutada konkse, mida on hea ja lihtne seinale kinnitada. Erinevalt teibist ei pea tulede hoidmise ja konksude kinnitamisega korraga tegelema. Saab konksud eraldi seinale panna ja alles hiljem nendele tuled asetada.

naine riputab jõulutulesid üles

Lugege lähemalt interjööri valgustamise kohta, et teie kodu ka teistel aastaaegadel soe ja hubane oleks.

Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?