Kasulikud nõuanded

Multifunktsionaalsed tööriistad, mis on kodus suureks abiks

Vaata kõiki elektriliste tööriistade pakkumisi
29.01.2020
tööriistad koduseks kasutamiseks

Aeg, mil igas Eesti kodus oli oma ehitus- ja meistrimees, on pöördumatult selja taha jäänud: elu on edasi läinud, tehnoloogia ja materjalid arenenud ning päris iga asja kallale pole amatöörist meistrimehel mõistlik ega võimalik ise asuda. 

Siiski on ka tänapäeval igas majapidamises tarvis aeg-ajalt midagi kokku panna või ülesse riputada ning selleks võiks kodus olla tööriistakast mõne elementaarsema tööriistaga. Need on instrumendid, mille ära mahutamiseks ei kulu just palju ruumi, ent millega saab ära lahendada lõviosa majapidamisega seotud nokitsemistöödest.

Vahetatavate otsikutega kruvikeeraja

Kruvikeeraja on väga hea näide tõestamaks, et eluliselt olulisi ülesandeid ei lahendata alati suurte käsitööriistadega. Kruvikeeraja on mõõtmetelt väike, see mahub vabalt taskusse või käekotti, aga väiksus ei ole kindlasti miinus - tegemist on väga efektiivse tööriistaga. Näiteks kui on vaja mööblit kokku panna või lahti võtta, pilti seinale riputada, kuuris tsiklit putitada, siis on just kruvikeeraja see asendamatu abimees. Kruvipäid on erineva suuruse ja mitme eri profiiliga: on ristpeaga, tähikud, sisemise kuuskandiga, aga vahetatava otsikuga kruvikeeraja tuleb nende kõigiga hästi toime. 


Kui kruvikeeraja abi on vaja rohkem kui kord-paar aastas, siis võiks kaaluda ka akukruvikeeraja soetamist. See on küll veidi kulukam kui käsikruvikeeraja, aga kasutusmugavuselt ja efektiivsuselt parem, et õigustada oma kõrgemat hinda. Mõõtudelt on akukruvikeeraja küll veidi kogukam, aga ta on siiski piisavalt väike, et seda saab ka kõige väiksemasse tööriistakasti- või sahtlisse ära mahutada. 

Kruvikeeraja on tõenäoliselt kõige vajalikum käsitööriist kodus üldse. Selle otstarbekus ja kasutegur on absoluutselt pöördvõrdeline tema füüsilise suurusega.

Klammerdaja

Kui olete garaažis nokitseja või käelisi tegevusi armastav inimene, siis on klammerdaja üks äraütlemata mugav abiline koduses tööriistade arsenalis. See kulub marjaks ära väga erinevates situatsioonides: kui vahetate näiteks söögitoa toolidel kangast või tõmbate maali tarvis raamile lõuendit, siis saab need toimetused ära teha klammerdajaga. Klammerdaja alternatiiviks on väike haamer, aga sellega ei ole pooltki nii mugav toimetada. Haamerdamine võtab ka klammerdamisest oluliselt rohkem aega.

Tõsi, klammerdajaga ei saa kinnitada väga pakse materjale ning lisaks klammerdajale või klamberpüstolile peaks majapidamises kindlasti olema ka haamer. Samas saab klammerdajaga kinnitada ja köita paberit ja pappi, mille töötlemiseks haamer jällegi ei sobi. Olgu öeldud, et koduseks kasutuseks on käsiklammerdaja piisavalt võimekas, mistõttu  elektrilise- või pneumaatilise klammerdaja järele otsest vajadust pole.

Akutrell

Kui me räägime vajalikest elektri või akuga tööriistadest, siis ei saa me üle ega ümber akutrellist. Akutrelli kasutatakse tavaliselt puurimiseks või kruvide keeramiseks, kuid vajadusel saab seda kasutada ka näiteks lihvimiseks ja poleerimiseks või ka näiteks rooste- või värvikihi eemaldamiseks. Funktsiooni muutmiseks ei ole vaja teha muud, kui kinnitada trelli otsa vastavalt ülesandele, kas traathari, lihvimisketas või poleerimispadi ja asuda tööle. Akutrelli kasutamine on seega imelihtne. Selleks, et vahetada trelli padrunis puuritera kruvikeeraja otsiku vastu, ei ole vaja mingeid eraldi tööriistu, isegi võhik saab otsiku vahetusega hakkama.


Nurklihvija

Nurklihvija kuulub iga meistrimehe tööriistakasti. Nurklihvijaga saab lõigata metalli või kivi, lihvida puitu või metalli, teritada erinevaid tööriistu või lõiketeri ning poleerida ja puhastada erinevaid pindu. Iga töö jaoks on oma otsik. Tasub meeles pidada, et nurklihvija on võimas tööriist. Selle kasutamine nõuab veidi enam vilumust ja tähelepanu ning tööohutusnõuete täpset järgimist.

Kuidas hindate seda postitust?