Kasulikud nõuanded

Mis vahe on 10 ja 100 eurosel alkomeetril?

31.12.2020
naine mõõdab joovet alkomeetriga

Alkomeetrid pole kunagi varem olnud nii populaarsed kui täna. Need on saanud kohustuslikuks osaks iga autojuhi salongivarustusest. Te ei vajuta gaasi, teadmata kui kiiresti auto liigub - nii ei istu te ka rooli, teadmata, milline on teie vere alkoholisisaldus. Alkomeetriga saate oma alkoholisisaldust veres täpselt mõõta mugavalt ning alkomeetrite müük on taskukohasem kui kunagi varem, võimaldades teil teha teadlikumaid otsuseid. Nii 10 kui ka 100 eurose alkomeetri kohta võib öelda, et need on mõeldud isiklikuks kasutamiseks. Professionaalseks kasutamiseks mõeldud alkomeetrid on kõrgema hinnaga. Lugege lähemalt ka, kuidas endale alkomeetrit valida ning mida jälgida, et enda vajaduste jaoks sobivaim leida.

Alati peaksite valima alkomeetrid, mida:

 • Saab uuesti kalibreerida. Aja jooksul muutuvad kõik alkomeetrite andurid vähem täpseks ja need tuleb uuesti kalibreerida. Kui ostate alkomeetri, mida kalibreerida ei saa, peate arvestama sellega, et mingi aja jooksul ei ole selle näidud enam usaldusväärsed ja peate uue soetama. 
 • On kontrollitud kõrge täpsusega keskkonnas. Kontrollitud täpsuse näit peaks olema +/- 0,01% eksimisruumiga.

Kuid te ei pea otsima alkomeetreid, mis väidavad 100% täpsust. Inimeste kehatüüpide erinevused tähendavad, et +/- 0% täpsust pole võimalik saavutada - iga alkomeeter, mis seda väidab, esitab vale väite.

10 eurosed alkomeetrid

odav alkomeeter

Mida soodsam on alkomeeter, seda ettevaatlikumad peate olema nende mõõtmistulemustega. 10 euroseid alkomeetreid on soovituslik tihedamini vahetada ja uus soetada, et saaksite nende tulemustes kindlamad olla.

 • Soodne hind on hea põhjus, miks just 10 eurone endale osta.
 • Kui kasutate alkomeetreid väga vähe, siis on hea osta endale pigem odavam, kui jätta kallim masin pikaks ajaks seisma. 
 • Neid on lihtne kasutada, andur on väga tundlik, mistõttu on see ka kiire ja täpne.
 • Esimestel kasutuskordadel on selle mõõtmistulemused usaldusväärsed, kui peaksite peale pikaajalist kasutamist hoolikalt jälgima, kas mõõtmisel saadud tulemused tunduvad veel loogilised.
 • Ideaalne isiklikuks koduseks kasutamiseks.

100 eurosed alkomeetrid

kvaliteetne alkomeeter

Kui võrrelda üleüldiselt kõiki alkomeetreid, siis võib isegi 100 eurose alkomeetri kohta öelda, et see on päris soodne. Siiski on sellel juba palju rohkem võimalusi kui 10 eurosel. 

 • Sellises hinnaklassis alkomeetrid on kõrge täpsusega ning usaldusväärsed. Nendes kasutatakse tavaliselt elektrokeemilist andurit, mis annab mõõtmisel üsna täpse tulemuse. 
 • Kallimad alkomeetrid annavad märku, kui neid on vaja kalibreerida või näitavad mõõtmiskordade arvu peale viimast kalibreerimist, mille järgi saab ise vaadata, millal oleks õige aeg seadet uuesti kalibreerida. Lugege lähemalt, kuidas enda alkomeetrit õigesti hooldada.
 • Need on varustatud vastupidava viimase põlvkonna elektrokeemiline sensoriga.
 • Vere alkoholisisalduse mõõtmise tulemused on stabiilsed ka peale mitmendat mõõtmist.
 • Kallimatel alkomeetritel on tavaliselt taustavalgustusega ekraan, mille pealt on lihtne ja mugav näha tulemust ka õhustel pimedatel aegadel, kui on ootamatult vaja rooli istuda.
 • 100 eurosed alkomeetreid on lihtne kasutada, alustades juba sellest, et neil on olemas otsik, kuhu sisse puhuda, mis teeb automaatselt mõõtmise palju kergemaks. Lisaks on neil olemas helisignaal, et teaksite, millal puhumine lõpetada.

Erinevused

Odavama hinnaklassi alkomeeterid Kallima hinnaklassi alkomeeterid
Tavaliselt puhumisotsik puudub Olemas puhumisotsik
Pigem ühekordseks kasutamiseks Korduvkasutatavad
Vähem vastupidavamad Vastupidavamad ja pikema elueaga
Ei anna märku kalibreerimisvajadusest või pole võimalik seda isegi teha Annavad märku kalibreerimisvajadusest

Kuidas hindate seda postitust?