Kasulikud nõuanded

Mis teeb välisukse turvaliseks?

Vaata kõiki välisuste pakkumisi
18.05.2020
valge välisuks turvalise lukusüsteemiga

Välisuksed on lahutamatud korteri- ja majaosad, mis aitavad hoida toas soojust ning tagada meie kodu turvalisuse. Küll aga ei pruugi iga välisuks seda pakkuda - seetõttu ongi oluline enne ostu veenduda, et välisuksel oleksid erinevad lisafunktsioonid ja ka vastavad omadused, mis muudaksid selle turvaliseks.


Turvalised ukselingid

Välisust valides peaksid esmalt veenduma, et välisuksel oleksid kvaliteetsed ja vastupidavad ukselingid. See tähendab seda, et võtmeaugud oleksid muukimiskindlad ning tugevad. Oluline on, et mistahes esemega ei oleks võimalik võtmeauke moonutada ja seeläbi ust avada. Seetõttu oleks mõistlik enne ukse ostu tutvuda toodete omaduste või teiste ostjate antud hinnangutega.

Muukimiskindlad uksehinged

Ebakvaliteetsed ja nõrgad uksehinged mitte ei muuda Sinu kodu ainult ebaturvalisemaks, vaid on ohuks ka uksele endale - sel juhul võib uks kergesti eest ära kukkuda ja katki minna või hakata tegema ukse avamisel ebameeldivalt häält. Seepärast ongi oluline leida uks, millega tuleksid kaasa kvaliteetsed uksehinged või vajadusel saaksid need ise osta ja paigaldada.

Automaatselt lukustuv uks

Vahel võib ikka juhtuda, et kiiresti kodust lahkudes jääb uks lukustamata, mis on kindlasti justkui avatud uks võõrastele ja vargatele. Kui see kipub Sul sageli juhtuma, tasub soetada automaatselt lukustuv uks - kohe, kui ukse suled, läheb see lukku. Küll aga on oluline, et Sa sel juhul ei jätaks võtmeid koju - nii võid jääda ise ukse taha ilma, et saaksid tagasi koju pääseda. Seepärast on hea nipp hoida varuvõtmeid näiteks autos, kotis, rahakotis või mujal, mis on alati Sinuga kaasas.

Turvauks

Lisaks välisuksele võid veel sellele lisaks muretseda veel ühe ukse - turvaukse. Kaks ust aitavad paremini Sinu kodu kaitsta, pakkudes topeltkaitset. Turvaukse puhul ei ole selle välimus niivõrd oluline, küll aga võiksid ka selle puhul arvesse võtta eelnevalt mainitud nõuandeid.

Korrektne paigaldus

Halvasti paigaldatud uks muudab oluliselt kodu ebaturvaliseks. See annab võimaluse varastel kergemini ust ja selle uksehingesi muukida ning oht on ka uksel endal uksehingedest ja muudest kinnituskohtadest lahti tulla. Seepärast on oluline välisukse paigaldamisel kutsuda appi spetsialist või jälgida ise kasutusjuhendit,  mis välisukse ostuga kaasa tuleb.

Ukseriiv

Lisaks võtmete jaoks mõeldud aukudele võib kasuks veel tulla välisuksele mõeldud ukseriiv. Seda siseruumis keerates saad tagada uksele täiendava kaitse. Abiks tulevad ka ukseketid, mis aitavad piirata kutsumata külalise sisse astumist kui oled ukse juba avanud. Need sobivad ideaalselt turvauksele, mis on täiendav kaitse juba olemasolevale välisuksele.

Materjal

Tänapäeval on uksed valmistatud ohututest materjalidest, mis muudavad ukse turvaliseks - küll aga varieerub nende vastupidavus. Metallist ja alumiiniumist uksest on kindlasti palju turvalisemad ning vastupidavamad, olles samal ajal head soojusjuhid ning vajades vähe hooldust. Puidust uksed on alati olnud üks stiilsemaid variante, mis sobivad alati iga interjööriga, küll aga ei ole need alati kõige vastupidavamad - Eesti kliimas võivad  ajaga ukse sisse tekkida mõrad, kulumisjäljed ja muud kahjustused, mis tähendab seda, et tuleks taas uus uks leida. Tänapäeva tehnoloogia on muutnud ka klaasist uksed üsnagi tugevaks, mistõttu ei pea Sa stiilsetest  klaasist detailidega ustest loobuma.

Muud nõuanded

Kui hoolid oma kodu turvalisusest, tasub kasutusele võtta ka näiteks digitaalne uksekell. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab kasutada uksekellasi koos video võimalusega - nii saad alati enne ukse avamist läbi kaamera heita pilgu peale, kes Sinu ukse taga on. Samuti tulevad appi turvakaamerad, mis filmivad Sinu ukse esist ka siis, kui Sind parasjagu kodus pole. Siseruumidesse paigaldatud turvasüsteem on piisavalt nutikas, et Sulle märku anda kui territooriumile on sisenenud keegi, kes siin olema ei peaks. Kindlasti tasub hoida alati võtmed endaga kaasas, sest isegi kui oled mõelnud võtme peitmisele näiteks vaiba alla või mujale, võivad siiski vargad selle üles leida.

Kuidas hindate seda postitust?