Kasulikud nõuanded

Turvalised välisuksed: kuidas valida?

25.06.2020
naise käsi avab välisust

Ohutu kodu loomiseks on esmalt tarvis valida kvaliteetne ja usaldusväärne välisuks. Uksest ei sõltu üksnes turvalisus, vaid ka soojus, heliisolatsioon ja maja üldine välisilme. Pole üllatav, et pöörame välisukse valimisele sedavõrd suurt tähelepanu. Oleme teile koostanud nimekirja, millistele aspektidele ust valides tähelepanu pöörata. Millega on välisust valides eriti oluline arvestada?

Välisukse tüüp

Sõltuvalt sellest, millest välisuks on valmistatud, sõltuvad ka konkreetsed omadused ja kasutusvõimalused. Hetkel domineerivad järgmised lahendused:

Terasest uks

Just soomustatud kujul on seda tüüpi välisuksed üks levinumaid valikuid nii korteri kui eramajade puhul. Selle lahenduse üks silmatorkavamaid eeliseid on eelkõige turvalisus: kvaliteetsed lukud ja nende rohkus ei luba pikanäpumeestel nii hõlpsalt teie koju tungida. Lisaks on terasest uksed vastupidavad niiskusele, mehaanilistele mõjudele ja temperatuurikõikumistele.

Need uksed pakuvad enamasti ka head heliisolatsiooni, universaalset rakendust, mitmesuguseid stiile ja piisavalt pikka kasutusiga – kõik need eelised on kõigele lisaks ka väga mõistliku hinnaga. Tuleb siiski mainida, et soojusjuhtivus pole kindlasti nende uste eeliseks: kõik teist tüüpi uksed on sellisel juhul hoopis paremaks valikuks.

Plastikust uksed

Ehkki plastikust uksed pole sedavõrd tugevad ja vastupidavad kui terasuksed, pakuvad need laia valikut ja äärmiselt head soojusisolatsiooni. See tähendab, et isegi külmal aastaajal püsib soojus teie kodus. Lisaks on need äärmiselt soodsa hinnaga. Kuid arvestada tuleb asjaoluga, et pikas perspektiivis võivad seda tüüpi uksed kuumuse tõttu pisut deformeeruda ja seetõttu võib nende sulgemine raskemaks muutuda.

Liimpuit-uksed

Nimetus tuleneb sellest, et ühe paksu puidukihi asemel on need kokku liimitud mitmest õhemast kihist. Eesmärgiks tagada suurem vastupidavus temperatuurimuutustele. Seda tüüpi uksed säilitavad hästi soojust ja pakuvad väga elegantset välimust, kuid tuleb meeles pidada, et liimpuit-uksed vajavad pisut rohkem hooldust. Iga paari aasta tagant tuleb neid immutada ja mehaaniliste kahjustuste eest kaitsta.

Disainilahendused

Välisuks on üks esimesi asju, mida külalised näevad, mistõttu tasub sellele piisavalt tähelepanu pöörata. Korteriust valides on teil pisut rohkem vabadust, kuid eramajale välisust valides tuleb ust sobitada fassaadi välimusega. Stiililine valik on ääretult lai: võite valida erinevate puidutoonide või võluvate mustritega kaunistatud mudelite vahel. Klaasist välisuksed, mis sobivad suurepäraselt eramajadele, on väga elegantsed ja sobivad suurepäraselt modernsetele hoonetele. Oma tehniliste omaduste poolest pole need tavalistest puitustest halvemad, suutes sama hästi säilitada nii heli kui soojust.

Veel olulisi omadusi

Ust valides peaksite arvestama ka järgmiste aspektidega:

  • Soojusisolatsioon. Ukse soojustamiseks kasutatakse mineraalvilla, polüuretaanvahtu või klaaskiudu, mida tavaliselt iseloomustab erakordne kuumus. Võtke arvesse vastava toote soojusülekandetegurit: mida madalam see on, seda rohkem soojust jääb teie koju.
  • Tihedus. See aspekt sõltub suuresti ka konkreetse ukse tüübist ja selle kvaliteedist, kuid tähelepanu tasub pöörata ka nende klassile. Enamasti piisab, kui valite endale 3.–4. klassi uksed.
  • Heliisolatsioon. Seda parameetrit väljendatakse Rw või heliisolatsiooniklassi järgi – kui elate mürarikkal tänaval, tuleks kindlasti just heliisolatsiooniga arvestada. Pidage siiski meeles, et nõuetekohast ust valides on olulised nii müra kui tihedus: veenduge, et pärast ukse paigaldamist poleks näha mingeid pragusid.

Pärast kõigi nimetatud aspektide kaalumist muutub parima välisukse valimine juba hoopis hõlpsamaks – nende valik on piisavalt lai, mistõttu leiate kindlasti endale meelepärase lahenduse. Välisuks valitud, on aeg mõelda siseustele: oleme koostanud väikese meeldetuletuse siseuste valimiseks.

Klientidele meeldib see postitus

3/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.