Kasulikud nõuanded

Millist tüüpi telki on kõige lihtsam püsti panna?

Vaata kõiki telkide pakkumisi
07.05.2020
erinevat tüüpi telgid metsa all

Telgi püstitamine võib olla aeganõudev tegevus eriti algajatele matkajatele. Väheste kogemustega võite teha vajalikke kokkupaneku samme vales järjekorras ning komponendid omavahel valesti ühendada, mis enamasti lõpeb telgi kokkuvarisemisega. 

Kuidas telki valida?

Et telgi ülespanemise probleeme ja pettumusi vältida on kõige parem hankida endale telk, mida on kerge püsti panna. See annab teile võimaluse hoida rohkelt aega kokku, sest telgi püstitamine võtab aega ainult mõne minuti teie minimaalse pingutusega. Lisaks on kiire kokkupanek hädavajalik, kui ilm on väga kuum, külm või sajab tugevalt vihma.

Kui teil pole vähimatki ideed, kust telgi otsimisega alustada, ärge muretsege. Ennem telgi ostu võiksite uurida kuidas endale telki valida, kirja panna enda soovid ja lisavarustuse, mida kindlasti vajaksite. Samuti tuleb mõelda selle peale, kuidas te telki kasutama plaanite hakata? Kas aastaringselt või ainult soojematel perioodidel?


Milliseid telke on kõige lihtsam kokku panna?

Tänapäeval on telgitootjad võtnud prioriteediks lihtsuse, et kasutajal oleks telki võimalikult kerge endaga kaasas kanda, mugav püsti panna, kasutada ning peale kasutamist tagasi kokku panna. 

Iseavanev telk

Kõige kergemateks telkideks loetakse iseavanevaid telke, mis on ideaalsed inimestele, kelle jaoks on tähtis telk sekundiga püsti saada. Iseavanev telk on enamasti väga kerge ning seda on hiljem ka lihtne kokku panna. Selline telk on ideaalne, kui olete minemas üksinda matkama ning soovite, et telk ei võtaks tohutult ruumi ning oleks ideaalses suuruses just teile.

Kuppeltelk

Samuti on kerge kokku panna kuppeltelki olenevalt selle suurusest. Enamasti käib see lihtsalt ning kellegiga koos telki püsti pannes saate telgi püsti paari minutiga. Kuppeltelk on ideaalne matkatelk ning sobilik nii peredele kui ka ühele inimesele.

Tunneltelk

Tunneltelk on sarnane kuppeltelgile, kui see on tunneli kujuline ja enamasti suurema esikuga telk. Laiendatud esikus on palju ruumi telkimis varustuse ning mustade jalanõude ladustamiseks. See on kiirelt ja hõlpsalt püstitatav telk, mida saate kokku panna nii üksi, kui ka sõbraga koos.

Ripptelk

Uutmoodi lahendust pakub võrkkiik telk ehk ripptelk, mis on kinnitatud puude vahele ilma maad puudutamata. Kokkuvõtteks on ripptelk on kangast tehtud telk, mille puhul on oluline rõhk pandud kasutaja mugavusele. Selle telgi püstitamisega saab inimene ka üksi hakkama, kuid see on veidike ajakulukam, et tagada teie ja telgi ohutus.

Kokkuvõtteks on soovitatav telki valides uurida rohkem telkide omaduste kohta, et peale aastast kasutamist püsiks teie telk ikka veel terve ja kvaliteetsena. Kindel on see, et odavate materjalide eest ei saa kvaliteetset telki, millega aastast-aastasse telkimas saaksite käia. Samuti valides telki võib alguses teile palju peavalu tekitada telgi püstipanek, kuid ajaga harjute te ära ja kogu protsess hakkab palju kiiremini minema. Alguses on siiski soovitatav teha seda koos sõbra või pereliikmega.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.