Kasulikud nõuanded

Millist integreeritavat ahju osta?

06.01.2021
valgusküllane köök elektriahjuga

Paljudes köökides pole integreeritavat ahju – need seadmed võimaldavad teil nautida mitmesuguseid roogasid ja laiendada oluliselt võimalusi katsetamiseks. Nendest seadmetest ühe valimisel võib otsus olla aga väga keeruline. Kui võtate arvesse kõige olulisemaid nüansse, valite uue integreeritava ahju palju kiiremini.

Gaasi- või elektriahi?

Kuigi elektrimudelid domineerivad praegu turul, on gaasipliitidel üks eelis - need on säästlikumad. Nii et kui kasutate harva ja soovite säästa nii palju kui võimalik, siis tasub otsida just sellist võimalust. Pidage siiski meeles, et integreeritavad elektriahjud pakuvad palju kasulikumaid funktsioone ja võimaldavad temperatuuri väga täpset reguleerimist – see tähendab, et toite ei pea küpsetamise ajal pidevalt jälgima.

naine kasutab sisse integreeritavat ahju

Suurus ja maht

Ahju suurus sõltub tavaliselt sellest, kui palju ruumi saate sellele tootele eraldada - pöörake tähelepanu kõigile mõõtmetele ja veenduge, et saaksite selle seadme hõlpsasti õigesse kohta integreerida. Ideaalis tuleks seadme ümber jätta umbes 5 mm vahed – see tagab ka parema õhuringluse.

Mahtu valides, tuleks arvestada, et tavaliselt valmistatakse toitu mitme inimese jaoks:

  • 30-50l sobib 1-2 inimesele;
  • 40-70l tuleks valida 3-4-liikmelisele perele;
  • Üle 70l mudel sobib enam kui 4-liikmelisele perele.

ahjuroogadega kaetud õhtusöögilaud kogu perele

Liidesed pliidiplaadiga

Kuigi tavaliselt oleme harjunud nägema pliidi paigaldamist ahju kohale, ei tähenda see, et need kaks seadet oleksid omavahel ühendatud. Turul on ühise juhtpaneeliga kaubanduslikult saada olevad mudelid, kuid saadaval on ka eraldi ahjud. Nende eeliseks on see, et selliseid seadmeid saab paigaldada pliidi asendist sõltumata. Näiteks kui soovite toitu lisada või eemaldada ilma kummardamata, võite sellise mudeli paigaldada maapinnast kõrgemale.

Juhtimise tüüp

Ahju saab juhtida järgmistel viisidel:

  • Mehaaniline. Seda tüüpi seadmeid juhitakse tavaliselt käepidemetega. Sellisel juhul on täpset temperatuuri palju raskem kindlaks määrata - alati on võimalik mitu kraadi eksida.


  • Elektrooniline. See on märksa täpsem viis nuppude abil juhtimiseks.


  • Sensoorne. Sellised ahjud reageerivad meie puudutustele. Põhimõtteliselt on nende täpsus väga sarnane elektrooniliste mudelite omaga ja mugavus - väga individuaalne aspekt.