Kasulikud nõuanded

Millised kõlarid on kodusesse kinosaali sobivaimad?

Suur valik kõlareid
17.12.2018
kõlarid

Millised kõlarid on kodusesse kinosaali sobivaimad?

Kodukino on üks huvitavamaid ajaviiteid, mis kingib vaatajatele muljetavaldavaid video- ja helikogemusi. Selleks, et efekt täielikult avalduks, on väga tähtis kõlarite hoolikas valik, sest nendest oleneb, kuidas õnnestub luua tõelist kino meenutav keskkond.

Kõlarite tüübid ja võimalused

Põrandakõlarid. Seda tüüpi seadmetel on võimas ja usaldusväärse kvaliteediga heli ning nende pisut suuremad mõõdud lubavad suurepäraselt avada sügavamad bassihelid. Kuid kuna need kõlarid võtavad rohkem ruumi, on neid sageli raske sobitada väiksematesse ruumidesse. Seepärast tuleks põrandakõlareid kasutada pigem seal, kus ei ole vaja ruumi kokku hoida.


Riiulikõlarid. Nagu juba nimetuse järgi võib aru saada, on seda tüüpi seadmed tunduvalt kompaktsemad ja mahuvad riiulile. Ent siiski ei ole kõik riiulikõlarid väga väikesed. Neid võib asetada ka lauale ning mõned mudelid sobivad isegi seinale riputamiseks.

Hoolimata väiksematest mõõtmetest, ei ole nende kõlarite võimalused kindlasti halvemad. Seda tüüpi kõlarid sobivad ideaalselt ruumilise heliga ja tagavad suurepärase elamuse nii muusikat kuulates kui ka filmi vaadates. Tihti soovitatakse valida vähemalt paar sellist kõlarit ja sobitada need madala sageduse kõlaritega.


Laekõlarid. Seda tüüpi kõlarid on pikaajaline lahendus, sest need paigaldatakse lakke. Need ei tõmba endale peaaegu üldse tähelepanu, kuid tagavad ülaltpoolt leviva heli suurepärase kvaliteedi. Tuba näeb välja esteetiline, kuid heli on seal tunduvalt rohkem, seepärast saab nende kõlarite kasutamisega luua tõepoolest kinosaaliga võrdväärse keskkonna.


Madala sageduse kõlarid. Need on spetsiaalsed kõlarid, mis toovad kuulajani filmis või muusikas kõlava eriti madala sagedusega heli. Neid kõlareid hindavad eriti kõrgelt autoomanikud, kuid samuti on need sama vajalikud laitmatult töötavale kodukino süsteemile ─ heli tõeline võimsus tuleb just bassist, mis raputab su füüsiliselt läbi ning lubab veelgi paremini tunnetada helirütmide maagilist maailma.