Kasulikud nõuanded

Kuidas arvutit televiisoriga ühendada?

Vaata kõiki telerite ja tarvikute pakkumisi
25.08.2020
tüdruk ühendab arvutit teleriga

Sageli tekib olukordi, mil soovime nautida allalaaditud filmi või teisi faile teleri suurel ekraanil. See pole tegelikult kuigi keeruline – teil ei tule teha muud, kui ühendada arvuti teleriga. Sõltuvalt televiisori tüübist võite selleks kasutada HDMI-kaablit või WiFi-ühendust – seekord heidamegi pilgu mõlemale ühendusviisile.

Arvuti ühendamine teleriga HDMI-kaabli abil

HDMI kaabi abil arvuti ja teleri õhendamine

Kuigi kaasaegsed telerid pakuvad mitmesuguseid võimalusi ja toetavad sageli Wi-FI ühendust, on lihtsaim viis arvuti teleriga ühendada HDMI-kaabli abil. Mõne lihtsa sammuga näetegi teleris soovitud pilti. Selleks tuleb käituda järgmiselt:

 1. Veenduge, et mõlemal kasutataval seadmel oleks HDMI-ühendus ja soetage vastav kaabel.
 2. Asetage arvuti HDMI-kaabli abil telerile võimalikult lähedale.
 3. Uurige välja, kus asub arvuti HDMI ühendus – see võib asuda nii taga kui küljel, tavaliselt USB-pordi lähedal. Ühendus tähistataksegi HDMI lühendiga.
 4. Kaabli otsad on täiesti erinevad, vaadake, kumb sobib ühendamiseks arvutiga.
 5. Teleri HDMI-ühendus asub toitejuhtme lähedal, kui ühenduskoht leitud, korrake analoogseid samme ja ühendage kaabli teine ots vastavasse ühendusauku.
 6. Teleri sisendi muutmiseks kasutage teleri nuppe või pulti – kui teie seadmel on mitu HDMI-porti, valige see, mille olete teleriga ühendanud.
 7. Naaske arvutisse, parem klõps töölaual ja valige Kuva sätted.
 8. Klõpsake nupul Tuvasta, mis võimaldab arvutil ühendatud telerit otsida.
 9. Valige endale sobiv ekraanipilt, veenduge, et näete pilti täisekraanirežiimil ja salvestage soovitud sätted.
 10. Esitage film või muu teave ja lohistage hiirekursor kuvari serva – see võimaldab teil nautida täielikku pilti ilma täiendavate nuppudeta.

Ülesanne on jõukohane kõigile, kes mõistavad arvuti ja teleri vahelist seost. Probleemi ilmnemisel on soovitatav mõlemad seadmed taaskäivitada, mis on enamasti üks lihtsamaid ja tõhusamaid lahendusi.

Arvuti ühendamine teleriga Wi-Fi kaudu

paar naudib telekast filmi vaatamist

Enamik uusi telereid toetab ka WiFi-ühendust – seda tüüpi seadme arvutiga ühendamine on veelgi lihtsam. Kui te ei ole kindel, mil moel arvuti Wi-Fi kaudu teleriga ühendada, toimige järgmiselt:

 1. Veenduge, et nii arvuti kui teler toetaksid WiFi Direct (või Miracast) funktsiooni.
 2. Valige teleri kaugjuhtimispuldi abil sätetest "Ekraani peegeldamine" (ingl k Screen mirroring). Enamikul juhtudel näete ekraanil teleritootja logo.
 3. Arvuti seadete alt otsige Seaded, valige "Lisa Bluetooth või mõni muu seade" ja kuvatavast loendist oma teler.
 4. Leidke arvuti sätetest jaotis "Projekteerimine sellesse arvutisse". Siin saate seadeid vastavalt vajadusele kohandada, muuta seadme nime, lisada PIN-koodi vmt.
 5. Projektsioonisätete avamiseks klõpsake Windowsi ja P-klahvikombinatsiooni. Seejärel valige "Ainult arvutiekraan" või mõni muu teile sobiv variant ja klõpsake nuppu "Ühenda traadita kuvariga". Kui teler palub teil need seaded kinnitada, toimige vastavalt.

Valige endale mugavam meetod, järgige vastavaid samme ning mõistate väga ruttu, kuidas arvuti WiFi või HDMI-kaabli abil oma teleriga ühendada. See, kumb variant teile paremini sobib, sõltub teie harjumustest, teleri omadustest ja ühendustest.

Klientidele meeldib see postitus

3/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.