Kasulikud nõuanded

50-tollised telerid on parimad mudelid

Vaata kõiki telereid
09.05.2018
televiisor seinal

Valides televiisorit tahame, et see oleks nii suur kui võimalik. Kahjuks on meid sageli piiratud rahaliste vahendite või ruumide suurusega ja siis on olemas kompromissid ja allahindlused. Kuid mis juhtub, kui ainsaks piiranguks on ekraani suurus, mis ulatub 50 tollini? Vaatame, millise televiisori peaksid valima.

50-tolline teler on valik, mis muutub üha populaarsemaks. Turult võime leida palju huvitavaid mudeleid erinevates hinnakategooriates ja odavamad pakkumised maksavad vaid üle 450 euro. Loomulikult on need lihtsad mudelid ilma paljude kasulike funktsioonideta, kuid suurus jääb samaks. Muide, televiisor diagonaaliga kuni 115 cm- selleks tasub leida ruumi uuele seadmele. Alustame põhitõdedega, st resolutsioonist.
 

Milline resolutsiooni valida? Full HD või 4K?

Kui valid 50-tollise teleri, tuleb tähelepanu pöörata selle resolutsioonile. Optimaalne valik oleks 4K resolutsioon (st 3840 x 2160 pikslit). Kuid kas Full HD resolutsiooni tasub investeerida? Sellest ei ole midagi, kuigi näib, et 4K on tulevik. Aga kas on praegu väärt investeerida tulevikku? On palju küsimusi ja vastused ei ole alati konkreetsed ja ühemõttelised. Proovime neid kahtlusi hajutada.


Full HD-tehnoloogia on olnud meiega juba mitu aastat, kuigi mitte kõik teleriprogrammid, millel isegi HD-märk logo kõrval, ei paku suurt resolutsiooni, st 1920 x 1080 pikslit. See tähendab, et edusammude ja arengu jaoks on endiselt võimalusi ja peaaegu iga kuu lisavad kaabel- ja satelliitoperaatorid uusi HD-programme. Lisaks sellele pakuvad enamik VOD teenuse pakkujaid materjale, mille maksimaalne eraldusvõime on 1920 x 1080 pikslit. Kas see tähendab, et 4K on raha raiskamine?

Praegu ei paku ükski meie riigi televisiooniprogramm kõrgemat resolutsiooni kui Full HD. Lisaks ei suuda VOD teenuste osutajad pakkuda kvaliteetseid materjale, kuid ... Kuid kõik hakkab aeglaselt muutuma. Kuigi kaabel- ja satelliitoperaatorid on selles küsimuses vaikivad, on 4K-eraldusvõimega materjal juba olemas mõnes VOD-teenuses (nt Netflix). Tundub, et filme veel ei ole, kuid see on petlik mulje. Failide suuruse tõttu on need väga ebapopulaarsed - mõned filmid ei sobi Blu-Ray-kettadesse.

Kokkuvõttes ei ole valik Full HD ja 4K vahel lihtne. Ühelt poolt madalam resolutsioon ei tähenda madalamat kvaliteeti ja investeeringuid vananenud tehnoloogiasse, teisalt 4K on investeering tulevikku, kuigi Sa ei pea ootama, kuni kõik seadmed saadaval on. Samuti tasub meeles pidada, et valik 4K põhiseadmete ja nutikate Full-HD-lahenduse vahel on väärt madalamat resolutsiooni. Tavaliselt sisaldavad 4K mudelid halvemaid pildiprotsessoreid ja nõrgemaid massiive, mis ei suuda täielikult kajastada kõrgema eraldusvõime tugevust ja võimeid.

Populaarsemad 50-tollised telerid


LCD LED, OLED või plasma?

Veel paar aastat tagasi oli plasma ja LCD vahel valimine nii sagedane kui ka raskesti lahendatav nähtus. Täna, kui plasmakuvarite populaarsus on oluliselt langenud, on valik ilmselge. Veelgi enam, praegu on üha rohkematel mudelitel LED-valgusti, mis pakub paremat jõudlust ja energiasäästu. Kuid siin tekib valik valgustuse tüüpide vahel.

  • Edge LED

Edge LED on justkui vanema katoodipõhise valgustuse ja Full LED-tehnoloogia vaheline valik. Külgvalgustusega televiisorid on odavamad, kuid neid iseloomustavad kaks peamist puudust - pisut halvem pildikvaliteet ja ebaühtlane ekraanivalgustus. Väikeste ekraanide puhul on see lahendus vastuvõetav, aga kui otsustad osta 50-tollise ekraani, on parem investeerida paremasse ekraani.

  • Full LED

Sellisel juhul põlevad valgusdioodid kogu ekraanipinnal, st valgus on ühtlaselt jaotatud, mis omakorda tähendab paremat pildikvaliteeti ja paljude huvitavate omaduste olemasolu. Kvaliteediga kaasneb kõrgem hind ja veidi suurem energiatarbimine, kuid suurte ekraanide korral on see parim lahendus.

LCD-valgusdioodide suurimad eelised on muu hulgas hea kontrastsuse ja värvide taasesitamine, mis muudab filmide ja seriaalide vaatamise tõeliseks naudinguks. Lisaks sellele iseloomustab seda tüüpi telerit vähene energiatarbimine ja väga õhuke korpus. Probleem võib olla kitsam vaatenurk.

Huvitavaks alternatiiviks võiks olla OLED-telerid, mis sisaldavad peaaegu kõiki nende lahenduste eeliseid. Me räägime suurepärasest värvide reproduktsioonist kõigis toonides, sügavast mustast toonist ja väga laiast vaatenurgast. Lisaks on sellel äärmiselt lühike maatriks-reageerimisaeg (isegi tasemel 0,01 s!), mistõttu dünaamilised stseenid näevad välja hämmastavad. Sellele lisandub väga väike energiatarbimine ja õhuke ekraan (tavaliselt ei ületa ekraani paksus 2-3 cm). Puudused? Muidugi on nendeks väga kõrge hind ja piiratud eluiga, peamiselt juhuslike mehhaaniliste kahjustuste tõttu.

Ekraani kuju- mida valida?

Esmapilgul tundub küsimus absurdne ja vastus on väga lihtne: "Ristkülik ...". Loomulikult sõltub sellest, kas ekraan on lame või kumer. Muide, paar aastat tagasi oli kodudes tavaline samuti kõvera kuvariga televiisor, ehkki veidi erinev. Nagu näed, on trend pöördunud ja täna on meil suured, kumerad ja õhukesed ekraanid. Mis on kumerate ekraanide eelised? Tootjate sõnul pakub kaarjas ekraan paremat kujutise vastuvõttu. Siis võime tunda ruumi ja sügavuse mõju, kuigi arvamused sellel teemal on väga erinevad. Igal juhul on see lihtsalt uus tehnoloogia, mis areneb aja jooksul või ... kaob täielikult. Tundub, et ideaalne lahendus oleks luua teler võimega kohandada nurga kõverust vastavalt oma eelistustele, kuid see tehnoloogia peab paar aastat ootama.

3D - kas see on seda väärt?

3D-filmi vaatamine on kindlasti suur rõõm ja uskumatu emotsioon, eriti kui tegemist on tegevusliku ja teadusliku filmi või karikatuuriga. Siiski väärib märkimist, et 3D trend oli üsna ajutine ja on nüüd aeglaselt kadunud, kuigi see ei tähenda, et me peame seda tüüpi televiisorid oma loetelust täielikult eemaldama. On kaks põhiversiooni: aktiivne (fotograafiline) ja passiivne (polariseeriv). Kui oled huvitatud kuvatava pildi kõrgest kvaliteedist ja neeldumine Sind ei häiri, on parim variant aktiivne versioon. Vastasel korral on mõttekas valida televiisor passiivse 3D-ga, millel ei ole vilkumise mõju (mõnede kasutajate jaoks see on väga häiriv), see on odavam ja lihtsamate prillidega, kuigi pilt võib olla mõnevõrra madalama kvaliteediga.

Lisatarvikud - mis on abiks

Kui otsustad osta 50-tollise teleri, pead pöörama tähelepanu kasutatavatele funktsioonidele ja tarvikutele. Mõned neist on isegi kohustuslikud.

  • Smart TV

Paar aastat tagasi oli see lisand, mida oleks olnud võimalik vältida. Tänapäeval on telerites töötavate rakenduste ja teenuste valik tohutu ning sellest lisast keeldumine ei oleks mõistlik. Tänu Smart TV-le võime kasutada sotsiaalseid võrgustikke, surfata veebis, installida rakendusi ja mänge, kasutada VOD-teenuseid ja palju muud.

  • WiFi moodul

Wi-Fi abil saame ühendada oma teleri koduvõrgu või arvutiga, kust saame jagada muusikat, filme või fotosid.

  • Kõrge värskendussagedus

Muidugi, mida suurem väärtus, seda parem, kuid Sa ei tohiks uskuda tootjate lubadusi. Kui valid teleri ilma 3D funktsioonita, on optimaalne valik 100-200 Hz. 3D-mudelite puhul ei tohiks valida mudeleid, mille näitaja on väiksem kui 400 Hz.

Suurimad ostjavead

Mõnikord on kõrgema taseme teleri valimisel lihtne eksida ja valida mudel, mis on Sinu jaoks täiesti sobimatu. Siin on mõned kasutajate tehtud vead:

  • Mõned inimesed ostavad 3D-telereid ja seejärel lõpetavad selle kasutamise pärast mõne filmi vaatamist.
  • Mõned ostavad nutiteleri koos Wi-Fi-ga, kuid kodus ei ole traadita ruuterit või üldse interneti-ühendust ei kasutata.
  • Full HD või isegi 4K mudelite ostmine ja signaaliallika ühendamine analoogkaabli abil
  • Video- ja heliparameetrite volitamata seadistamine

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?