Kuumad hinnad kuni -45%*!    Pakkumised, mida ei tasu maha magada! 

Kasulikud nõuanded

Milline on parim elektrijalgratas?

Vaata kõiki elektriliste jalgrataste pakkumisi
29.04.2023
elektrijalgratas mägedes sõitmiseks

Ratas on suurepärane ja tervisele sõbralik transpordivahend vaba aja veetmiseks või alternatiiviks autole argisteks sõitudeks, eriti soojal aastaajal. Üha enam suurlinnades elavaid inimesi valib jalgratta kiireks, mugavaks ja keskkonnasõbralikuks sõidukiks. Rattasõidule võivad mõnikord takistuseks saada pikad vahemaad. Vastavalt maastikule ja pedaalimise intensiivsusele on rattasõit ka füüsiliselt parajalt intensiivne trenn ning seetõttu ei paku higises kontorirõivastuses töökoosolekule jõudmine paljudele ehk kuigi palju rõõmu. Kui teile meeldib ka rattaga sõita, ent soovite vähem kondimootorit kulutada, siis kaaluge elektrilise jalgratta ostmist. Selline jalgratas võimaldab teil sõita pikemaid vahemaid, mis sobivad ideaalselt inimestele, kes ei saa liigeste tõttu pikalt pedaale tallata või neile, kes soovivad kiiresti ja mugavalt ning vähese higistamisega ühest punktist teise jõuda.

naine sõidab linnas elektrijalgrattaga

Elektrilised jalgrattad koguvad populaarsust väga kiiresti ning on loomulik, et ka nende pakkumine suureneb. Kõigepealt peate välja selgitama selliste jalgrataste erinevused, tööpõhimõtted ja võimalused, et leida endale kõige sobivam ratas.

Elektrilise jalgratta tüüp

Kõigepealt peate otsustama, milleks ratast vajate ja kus sellega kõige rohkem sõidate - hea ja tasase teekattega linnas või metsades ja parkides, kus teekate on varieeruv. Milleks see mõeldud on - sport või vaba aeg? Elektrirataste tüübid on samad, mis traditsioonilised - maantee, mägi, kokkupandavad jm. Seetõttu hinnake, kus sõidate kõige sagedamini, kui kaua ning valige sobiva jalgratta tüüp vastavalt nendele kriteeriumitele.

Loomulikult otsitakse ka universaalset võimalust, mis sobiks igapäevaseks kasutamiseks, matkamiseks ja sportimiseks. Elektriratas ei ole erand ning saate valida ka hübriid-tüüpi jalgratta.

tüdruk sõidab elektrilise hübriidrattaga

Kui liigute palju linnas, elate väikesel pinnal või on teil üldiselt jalgratta paigutamiseks vähe ruumi, kaaluge kokkupandava jalgratta võimalust.

mees sõidab kokkupandava elektrijalgrattaga


Elektrilise jalgratta tööpõhimõte

Kuigi elektrijalgrataste eesmärk on sama - aidata läbida pikemaid vahemaid ja arendada suuremat kiirust, on erinevate seadmete tööpõhimõte siiski erinev. See sõltub sellest, kuhu mootor on paigaldatud. Mõne elektrilise jalgratta puhul võib see asuda jalgratta keskel kus on pedaalid, teisel on see paigaldatud jalgratta teljele. Keskse mootoriga rattad on võimsamad. Seega, tasub silmas pidada jalgratast valides selle tööpõhimõtet - kas otsite võimsamat seadet või mitte.

Elektriliste jalgrataste valikud

Elektrirattad aitavad teil kulgeda pikki marsruute, läbida lühema ajaga pikemaid vahemaid ning sõita oluliselt kiiremini ja mugavalt künklikul maastikul. Jalgratta elektrimootoreid on kahte tüüpi - üks käivitub pedaalimise alustamisel, teist saab juhtida sisse / välja nupuga ning jalgratas liigub alles siis, kui see on sisse lülitatud.

Elektrilistel jalgratta mootoritel on reguleeritavad käigud, millest sõltub mootori töövõimsus ja töötase. Mida kõrgem käik, seda rohkem tarbib ratas elektrit ja kulub ka aku, kuid liigute nii kiiresti kui seadmega võimalik.

Elektriratta kasutamist tuleks alustada kõige madalama käiguga, sest sellega tuleb harjuda ja õppida manööverdama.


Täis laetud akuga läbitav vahemaa sõltub ratta tehnilistest omadustest. Näiteks väike kokkupandav jalgratas, mis on linnas ideaalne valik, läbib umbes 40 kilomeetrit samas kui võimas elektriratas suudab läbida 100 või isegi rohkem kilomeetrit, mis on juba märkimisväärne vahemaa. Tõsi, suuri kiiruseid pelgalt mootori abil arendada ei saa - kui mootor töötab, on maksimaalne kiirus umbes 25 km / h. Suurema kiiruse saab pedaale kasutades. Elektrilise jalgrattaga sõites olge äärmiselt valvas, kandke kaitsevarustust, tegutsege vastutustundlikult ning katsetage selle jõudlust ja võimeid ainult täiesti turvalises kohas, kus pole jalakäijaid ega autosid.

Elektrijalgratta valimisel võrrelge ja hinnake mootori võimsust, maksimaalset kiirust, aku laadimisaega, käikude arvu - need on peaaegu elektrijalgratta peamised omadused, mis määravad selle võimalused.

Elektrilise jalgratta hind

Parimat elektrilist jalgratast võib olla keeruline valida, eriti kui te pole seda varem proovinud. Seetõttu on hind üks olulisemaid kriteeriume. Elektriratta hind jääb mõnesajast eurost mitme tuhande euroni. Elektriratta võimalused juhinduvad lausest - kui palju maksate, nii palju saate. Võite valida mõnesaja eurose seadme, kuid saate ka minimaalsed võimalused. Seetõttu võib väita, et elektrijalgratta optimaalne hind on umbes 1000 eurot ja kallim.

Kui otsite elektrilist jalgratast, küsige kõigepealt endalt, mida te otsite ja milleks seda vaja on. Odavamad, vähem võimsad ja lihtsamad mudelid sobivad ideaalselt neile, kes otsivad lihtsamat varianti ja samuti neile, kes reisivad lühikesi vahemaid ent mudelid, mille hind on 1000 eurot ja rohkem, on pikemateks reisideks võimsamad. Loe ka, kuidas ja mis kriteeriumite järgi endale üldse jalgratas valida!

elektriline linnajalgratas

Klientidele meeldib see postitus

5/5
6 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?