Kasulikud nõuanded

Kõik, mida peate teadma elektrirataste kohta

Vaata kõiki elektrijalgrataste pakkumisi
04.03.2020
elektrilise jalgrattaga sõitmine

Tehnoloogia kiire arenguga teeme uuendusi praktiliselt igas valdkonnas - jalgrattaturg pole erand. Hiljuti raputanud elektrirattad muutuvad sageli mugavaks alternatiiviks autodele. Need aitavad vältida vastikuid ummikuid ja võimaldavad teil jõuda õigetesse kohtadesse säästlikumal ja keskkonnasõbralikul viisil. Siit saate lähemalt vaadata, kuidas need mudelid töötavad ja milliseid funktsioone tuleks kaaluda, mõeldes milline elektriratas teile kõige parem on.

Mis on elektriratas ja kuidas see töötab?

Tänapäeval ei imestata selle üle, mis on mootoriga ratas, mida sagedamini nimetatakse elektriliseks. See on sõiduk, millel on spetsiaalne ratastega mootor, mis aitab teil maanteel palju kiiremini ringi liikuda. Sõltuvalt valitud mudelist lülitub mootor sisse sõitmiseks kohe, kui alustate väntamist või siis kui soovite. See tähendab, et on vaja palju vähem füüsilist pingutust - mis muudab pikemate vahemaade läbimise palju lihtsamaks.

Parim elektriratas: kuidas valida?

Nii nagu jalgratta valimine, klassikalisel viisil võiksite mõelda selle sõiduki rataste ja raami suurusele ja materjalile, kuid on ka rohkem nüansse, mis aitavad teil õige otsuse teha.

Elektriratta tüüp

Elektrirattaid, nagu tavalisi jalgrattaid, saab kohandada linna- ja mägiteedele, nii et peaksite eelnevalt otsustama, milliseid marsruute sõidate. Muidugi leiate nende hulgast universaalse hübriidtüübi, mis töötab erinevates olukordades. Neile, kes valivad selle transpordiliigi tihedaks väntamiseks, soovitatakse kokkuklapitavad elektriratast: need on ülikompaktsed mudelid, mis leiavad hõlpsalt koha isegi teie kontoris.

Peale nende tüüpide, klassifitseeritakse neid sõidukeid ka vastavalt sellele, millal nende mootor käivitub. Ühel ratta tüübil (eriti maastiku) aktiveerub see ainult siis, kui väntate - see võimaldab suuremaid kiirusi. Teistel elektriratastel on aku ja spetsiaalne nupp, mis käivitab mootori ainult siis, kui vajate täiendavat abi. See võimaldab teil võimsust ise reguleerida, sõltuvalt teie vajadustest: see muudab ratta juhtimise lihtsamaks ja takistuste vahel liikumise turvalisemaks.

Pakutavad võimalused

Selleks, et uus sõiduk vastaks teie ootustele maksimaalselt, peaksite ikkagi arvestama pakutavate võimalustega. Mootori võimsus, maksimaalne kiirus, laadimisaeg ja läbitud vahemaa ilma lisatasuta tagavad, et saate seda toodet oma vajadustele kohandada. Ehkki sooviksite kõige muljetavaldavamaid tehnilisi andmeid, sõltub see sageli elektriratta hinnast, seetõttu on soovitatav eelnevalt läbi mõelda, mida sellelt tootelt ootate.

Kaal

See aspekt on kõige olulisem nende jaoks, kes peavad sageli ratast kaasas tassima. Enamasti kaalub seda tüüpi jalgratas 20–30 kilogrammi, siiski võib leida rohkem kaalukategooriaid. Näiteks võivad linnateedele ideaalselt sobivad kokkuklapitavad mudelid kaaluda vaid 12–13 kg, samal ajal kui kõige muljetavaldavama ja peenema disainiga tooted ületavad sageli eelpool mainitud 30 kg.

Komplekt

Mugav mootori juhtimine, valgustus, pakiraam, vastupidav konstruktsioon ja muud sarnased otsused mõjutavad nii teie mugavust kui ka lõpphinda. Kõige parem on, kui otsustate kõigepealt, kui palju kulutate ja siis valite oma eelarve jaoks sobivaima: elektrirataste hinnad võivad märkimisväärselt varieeruda, nii et leiate kindlasti parima variandi.

Kõiki neid aspekte silmas pidades saate hõlpsalt otsustada, milline elektriratas on teie sõidu jaoks parim. Ärge unustage mõelda ka ettevaatusabinõudele - suurema kiiruse korral aitavad need vältida võimalikke tüsistusi.

Klientidele meeldib see postitus

4.8/5
4 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?