Kasulikud nõuanded

Millal võib vaja minna inhalaatorit ja milleks seda kasutatakse?

02.10.2020
naine kasutab inhalaatorit

Inhalaator on seade, millega saab manustada kopsudesse ravimeid sissehingatava auru kujul - see muudab ravimi väikesteks osadeks. Inhalaator on mõeldud kasutamiseks põhiliselt astmaatikutele ja krooniliste hingamisteede haiguste korral, kuid see on tõhus abimees ka tavalise nohu, köha ja isegi allergia korral.

Inhalaator muudab ravimid peeneks auruks ning toimetab need otse kopsudesse. Kuna ravim jõuab otse sinna, kus seda vaja on, saate korraga manustada väikeseid koguseid, võrreldes annustega, mida peaksite võtma sama ravimit tablettidena tarbides. See tähendab vähem kõrvaltoimeid ja tõhusamat ning kiiremat ravi. Loe lähemalt, kuidas endale õige inhalaator valida.


Millal läheb inhalaatorit vaja?

Inhalaatoriga ravitakse, kui tekib köha, nohu, turse või muu hingamist takistav või segav sümptom. Tavaliselt on need põhjustatud, kas kroonilistest hingamisteede haigustest, allergilisest reaktsioonist või külmetushaigustest. Inhalaatorid tulevad rohkem kasuks pigem külmematel perioodidel, kui erinevaid viiruslikke hingamisteede haigusi levib rohkem. Just viimase tõttu leiab inhalaator rohket kasutust väikeste lastega peredes, sest lapsed võtavad erinevaid viiruseid ja külmetusi kergemini ligi ning nende tavaline ravimine võib olla päris tüütu. 

laps kasutab inhalaatorit köha raviks

Inhalaatoreid kasutatakse näiteks astma korral. Astma vilistav hingamine ja köha mõjutavad ühte täiskasvanut 20-st ja ühte last kümnest. Millist inhalaatorit kasutada, sõltub teie sümptomite raskusest ja sagedusest - eesmärk on ära hoida vilistavat hingamist, mistõttu peate võtma ravimit ainult iga mõne päeva tagant, et elada normaalset elu.

Inhalaatorist tulev jahe aur jõuab hingamisteedesse ning vedeldab röga, mida on seejärel kergem välja köhida. Kinnise köha puhul muutuvad limaskestad kuivaks. Inhalaator viib nendesse aga niiskust, mille tulemusena alanevad paistetus ja turse ning enesetunne võib paraneda.

Inhalaatoreid on võimalik kasutada ka ilma ravimiteta. Sellisel juhul on eesmärk sümptomeid leevendada mitte ravida - näiteks tuleb seade hästi toime kurguärrituse ja nohu leevendamisega. Niisama kasutades paraneb samuti enesetunne ning saab ära hoida haiguse levimise.

Inhalaatorid sobivad kasutamiseks nii täiskasvanutele kui ka lastele ja imikutele. Just beebide jaoks on inhalaatori kasutamine tõhus viis ravimiseks, sest neile ei saa manustada suuremaid ravimeid.

inhalaatori kasutamine

Kuidas inhalaatorit õigesti kasutada?

Parimaid tulemusi ja kiire tervenemise saavutab seadme korrektse kasutamisega. Kui te ei kasuta inhalaatorit õigesti, ei pruugi ravim üldse kopsudesse jõuda. Sageli tekivad probleemid inhalaatoritega, kus peate annuse saamiseks samal ajal sisse hingama, kui nuppu vajutate. Kui vajutate enne hingamist, jõuab suurem osa annusest kurgu tagaküljele, mitte kopsudesse. Kui vajutate aga pärast sissehingamist, siis jääb kõik suhu, kust te selle kohe uuesti välja hingate.

Inhalaator tuleks valida kindlasti õiges suuruses, et seda oleks mugav kasutada. Lapse jaoks peaks inhalaatoriga olema kaasas sobivas suuruses mask, sest muidu ei jõua ravim täielikult kopsudesse. 

Inhalaatoreid on tavaliselt väga lihtne kasutada, tuleb järgida masinaga kaasas olevaid juhised.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?