Kasulikud nõuanded

Kuidas valida inhalaatorit?

Vaata kõiki inhalaatorite pakkumisi
03.12.2019
inhalaatori kasutamine

Inhalaator võib olla abiks nii külmetushaiguste kui ka krooniliste haiguste ravil ja ennetamisel. Ka vähesed, kes olid varasemalt harjunud end kuuma vee auruga ravima, kasutavad nüüdseks heal tasemel inhalaatoreid, mis on oma tõhususe poolest suisa hämmastavad. Kui kaalute parasjagu inhalaatori soetamist, peaksite kõigepealt tutvust tegema erinevate seadmete eeliste ning kõige populaarsemate inhalaatori tüüpidega.

Inhalaatorite eelised

Inhalaatorit kasutatakse peamiselt järgmistel eesmärkidel:

  • Krooniliste hingamisteede haiguste raviks. Bronhiaalastma, krooniline bronhiit, neelupõletik ja muud ägedad kroonilised hingamisteede haigused muudavad igapäevase elu väga raskeks. Inhalaatorid võivad aga sümptomeid oluliselt vähendada. Inhalaatorit on võimalik kasutada ka külmetushaiguste raviks, mille tarbeks on muidu vaja arsti poolt välja kirjutatud ravimeid.
  • Abi köha või nohu korral. Niipea kui märkate nohu esimesi sümptomeid, tuleks appi võtta inhalaator, mis mitte ainult ei paranda nohu korral Teie hingamist, vaid aitab ravida ka köha.
  • Ennetavad meetmed külmetushaiguste vastu. Inhalaator võib olla ka tõhusaks vahendiks tavaliste külmetushaiguste ärahoidmiseks – kui protseduuri järjepidevalt läbi viia, on võimalik ennetada tõsistemate külmetushaiguste teket.
  • Sihipärasem ja tõhusam raviprotsess. Inhalaatorid on mõeldud vajadusel asendama suisa arstimeid (või muid vahendeid). See on eriti hea asendamaks tugevaid ravimeid, mille kasutamine võib Teie organitele kurnavalt või suisa kahjustavalt mõjuda.

Kindlasti tuleks eelnevalt oma arstiga nõu pidada veendumaks, et inhalaator on sobilik ühe või teise ravimi asendamiseks.

Inhalaatorite tüübid

Inhalaatorit valima asudes tuleks kõigepealt arvesse võtta seadmete erinevad tüübid – tänasel päeval on inhalaatorite valik üsna lai:

  • Aur. Kõige lihtsamad ja soodsamad inhalaatorid, mis ei paku aga sedavõrd laia valikut erinevaid rakendusi kui teised seadmed. Sageli on võimalik auru-inhalaatoriga kasutada mitmesuguseid vedelikke (näiteks eeterlikke õlisid), mis pole aga alati kõige tõhusam meetod keerukamate haiguste vastu võitlemisel. Kuid auru toimel töötavad seadmed on üsna piisavad haiguste ennetamiseks ja kergemate haigussümptomite raviks.

  • Kompressorid. Võib julgelt öelda, et need on kõige populaarsemad seadmed, mida kodustes tingimustes kasutatakse. Kompressor muudab vedela ravimi väikesteks aurutaolisteks osakesteks, mis jõuavad väga hõlpsalt just õigetesse kohtadesse, tagades sel moel protseduuri äärmise tõhususe.

  • Ultraheli. Seadme abil lagundatakse ravimid ultraheli abil peenteks osakesteks, seega on ka ultrahelil toimivad seadmed tõhusad. Lisaks on need hääletud. Tuleb aga arvestada, et ultraheli-inhalaatorid ei sobi temperatuuritundlike ravimite, nagu antibiootikumide või valke sisaldavate toodete kasutamiseks. Nende veidi kõrgema hinna tõttu valitakse tihti veidi soodsama hinnaga kompressor-inhalaatorid.

Sobivaima inhalaatori valimisel peaksite arvestama seadmete varustatusega – mida rohkem erinevaid tarvikuid komplekt sisaldab, seda laiem ja mugavam on selle kasutamisvõimalus. Kuid see võib omakorda mõjutada toote hinda, mistõttu tasub oma ootused ja soovid võimalikult täpselt välja selgitada.

Parimad inhalaatorid lastele: mida silmas pidada?

Pole mingiks saladuseks, et inhalaatorid sobivad suurepäraselt kasutamiseks ka lastele – neid saab kasutada iga väikelaps ning üldjuhul pole neil mugava protseduuri vastu midagi. Siiski, kui valite mängulise välimusega inhalaatori, on see Teie laste jaoks huvitavam ja protseduuri läbiviimine lõbusam. Kui soovite sama seadet ka ise kasutada, siis piisab, kui komplekti kuulub lastesõbralik mask. Et lapsi mitte hirmutada, peaksite eelistama seadmeid, mis töötavad vaiksemalt, on pikema juhtmega ja mida tuleb lühemat aega kasutada – need omadused tagavad, et inhalaatori kasutamine toimub kiirelt ja tõhusalt.

Antud võtmepunkte silmas pidades on Teil lihtne otsustada, milline inhalaator on Teile ja Teie lapsele kõige sobivam. Oluline on meeles pidada seadme regulaarset kasutamist – see vähendab oluliselt haigussümptomite tekkimist.

Klientidele meeldib see postitus

4.8/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.