Kasulikud nõuanded

Mänguritele: kuidas parandada lauaarvuti jõudlust?

28.12.2020
poiss mängib arvutimängu

Mängurite suurim õudusunenägu on aeglane arvuti. Pole midagi hullemat, kui keset mängu hakkab arvuti glichima, kokku jooksma ja muutub talumatult aeglaselt. Need rikuvad kogu mänguelamuse ära. Väsinud, vana arvuti võib tõesti vere keema ajada, kuid mõnikord võivad isegi uued arvutid ummistuda ja aeglaselt töötada. Lugege lähemalt, kuidas endale lauaarvutit valida.

Desinstallige kasutamata programmid

Uue arvuti ostmisel on tõenäoline, et sellele on eelinstallitud palju programme. Vanad arvutid võivad erinevaid programme aja jooksul lihtsalt koguda. Enamikku neist ei kasutata te kunagi ja mõned neist võivad sageli taustal töötada ilma teie teadmata, mis aeglustab teie arvuti tööd.

Nende eemaldamiseks klõpsake nuppu Start ja seejärel käsku Juhtpaneel, seejärel klõpsake nuppu Programmid ja funktsioonid ning kerige loendis, desinstallides need, mida te kunagi ei kasuta.

Ajutiste failide kustutamine

Alati, kui kasutate näiteks internetibrauserit, jääb kogu sirvimisajalugu teie arvuti sügavusse. Sama juhtub ka siis, kui midagi installite. See on nagu siis, kui ostate uue teleri ja ei viska pakendit mitte kunagi ära, ehk sellest vabanemine vabastab teie süsteemis ruumi. Kõigist segadustest lahti saamiseks avage "Minu arvuti", valige oma peamine drive, klõpsake kausta "Windows" ja avage kaust, mille nimi on "Temp".

Paremklõpsake kaustal hiirega ja valige suvandites "Vaade" -> "Üksikasjad". Kui see on tehtud, valige kõik praegusest kuupäevast vanemad failid ja vajutage kustutusklahvi delete. Seejärel minge töölaual prügikasti ja tühjendage omakorda see.

failide kustutamine

Hankige rohkem kõvaketta salvestusruumi

Kui teie arvuti võtab sisselülitamiseks ja tegutsemiseks valmisolekuks kaua aega, võib selles süüdi olla kõvaketas. Pole tähtis, kui korras oma arvutit hoiate, kui kõvaketas liiga täis saab, mõjutab see teie arvuti kiirust. Kui kasutate oma süsteemi protsessoritega seotud ülesannete täitmiseks, näiteks video ja meedia salvestamiseks, on tõenäoline, et teie mäluruum saab täis enne, kui sellest ise aru saate. Tänapäeval on olemas üle 1TB megamäluseadmeid, mis sobivad paljude mängude ja tuhandete HD-filmide jaoks.


Peatage mittevajalikud programmid

Kui lülitate arvuti sisse, hakkavad mõned programmid automaatselt taustal töötama. Seda teevad näiteks Skype ja Spotify. Kõik töötavad rakendused kasutavad teie arvuti mälu, nii et sulgege kõik, mida teil parasjagu vaja ei ole.

Kõik taustal töötavad programmid mõjutavad teiste programmide, näiteks mängude, kiirust. Seetõttu on oluline taustal kõik kinni panna, et arvuti efektiivsemalt töötada saaks. Programme sulgedes jälgige, et te viirusetõrje töös hoiaksite - selle taustal pidevalt töötamine on hädavajalik.

Hankige rohkem RAM-i

Kas olete märganud, kui proovite töötada mitme rakendusega korraga, näiteks e-posti, interneti ja Wordiga, kuid teie arvutil läheb nende vahel sirvides liiga palju aega? Seda seetõttu, et teil pole piisavalt RAM-i. See on mälu, mida teie arvuti kasutab programmide käitamiseks ja seda saab hõlpsasti suurendada. Mänge mängides on kiirus väga oluline, seega soovitamine seda kiiremas korras juurde hankida.


Puhastage arvutit tolmuimejaga

Kui te teete lauaarvuti lahti, siis näete, et jahutusventilaatori kaudu on sinna sisse väga palju tolmu imendunud. Tolm võib ummistada õhuvoolu, mis on teie süsteemi temperatuuri hoidmiseks ülioluline ja kui see üle kuumeneb, aeglustub arvuti jõudlus.

arvuti puhastamine tolmuimejaga

Sisemuse puhastamiseks kasutage käsitolmuimejat madalal võimsusel. Selleks peab arvuti olema enne vähemalt 30 minutit välja lülitatud ja vooluvõrgust lahti ühendatud. Puhastage rahulikult ja aeglaselt, et te arvutis mõnda juhet lahti ei tõmbaks.

Kaaluge uue arvuti ostmist

Lihtne nõuanne, kuid kõige tõhusam, kui teil on vana ja aeglane arvuti, peaksite selle pensionile saatma. Arvutite suurenenud tootluse ja komponentide madala hinnaga on uute sülearvutite ja lauaarvutite hinnad läinud palju taskukohasemad kui aastaid tagasi. Säästke endale hunnik vaeva ja kaaluge uue ostmist. Lisaks soovitame tutvuda parimate mängurite klaviatuuride ja arvutihiirtega, et te enda arvuti kasutamisest veel rohkem naudiksite.

Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?