Kasulikud nõuanded

Lastele mõeldud rattad: mida valida?

Lai valik jalgrattaid, rulluiske, tõukerattaid
24.02.2020
ema ja tütar õpivad looduses rattaga sõitma

Soojematel aastaaegadel soovite, et lapsed veedaksid võimalikult palju aega vabas õhus. Selleks, et lapsed sooviksid veel rohkem õues olla, soovitame neile osta lõbusa ratta. Need võimaldavad lastel rohkem liikuda ning pakuvad neile suurt rõõmu. Sobiva laste jalgratta valimine võib aga olla pisut keeruline. Kui teil on valiku tegemisega raskusi, tutvuge kõige populaarsemate lasteratastega, mida peaksite valima vastavalt lapse vanusele.

Kolmerattalised

Kolmerattaline ratas võib olla lapsele esimeseks rattaks, millest mõned võivad sobivad isegi alla kuue kuu vanustele väikelastele. Selline ratas võimaldab lastel paremini mõista, kuidas pedaalidega sõita või takistusi vältida, kuid turvalisuse eest lasub teil täielik vastutus. Kui lapsed on oma motoorseid oskusi märgatavalt parandanud, võib abivahendid maha jätta - ehkki laps vajab ikkagi järelvalvet, saab ta muutuda palju iseseisvamaks.

Tasakaalurattad

Kui lapsed on 1–2-aastased, on aeg mõelda tasakaaluratta ostmisele. Erinevalt kolmerattalisest rattast, pole sellisel rattal üldse pedaale, kuid sellise rattaga sõites õpib laps järk-järgult erinevaid lihaseid tasakaalus hoidma ja arendama. Tasakaalurattad on kerged, nii et lastel pole sellist ratast keeruline kontrollida, kuid see võib olla tõelise jalgratta suurepärane eelkäija.


Laste jalgrattad

"Päris" jalgratta võib osta juba lapsele vanuses 2-4 aastat. Muidugi tuleks kõigepealt valida abiratastega mudelid, mis kaitsevad pisikest suuremate õnnetuste eest. Abirataste eemaldamine sõltub teie lapse edusammudest, mis võivad olla väga individuaalsed: õpetage neid, kuid ärge lähenege liiga jõuliselt. Kui lapsed on juba tuttavaks saanud sellega, kuidas tasakaaluratas ja kolmerattaline jalgratas töötavad, pole neil raske hakkama saada.


Tõukerattad

Kahe- kuni kolmeaastaseid lapsi saab õpetada tõukerattaga sõitma - need rattad võimaldavad samuti tasakaalutreeningut, nii et neid saab suurepäraselt kombineerida jalgratastega. Tõsi, kui laps sõidab endiselt abiratastega, peaksid esimeseks valikuks olema kolmerattalised tõukerattad. On tõenäoline, et laps suudab sellise rattaga sõita 5-6 aastat, kuid see sõltub jällegi individuaalsest arengust.