Kasulikud nõuanded

Kuidas valida triikrauda?

Suur triikraudade valik
22.02.2018
Triikraua valimine

Triikraua valimine võib esmapilgul tunduda väga lihtne ja iseenesest mõistetav, ent kuidas mitte pead kaotada erinevate hindade ja pakkumiste keskel? Millele on oluline pöörata tähelepanu ja millised kriteeriumid just kõige olulisemad, selle aitavad selgeks teha Kaup24 eksperdid.


Millist tüüpi triikrauda Te vajate?

Hea uudis on see, et tänasel päeval ei ole vaja hea triikraua soetamiseks palju raha kulutada. Triikraudade hinnad algavad lausa 10 eurost. Tõsi, kallimatel triikraudadel on rohkem funktsioone, mis aitavad Teil siluda erineva paksusega kangaid.

Kui Teil on vähe rõivaid ning Te triigite väga harva ning Teil puuduvad erisoovid, siis piisab tavalisest aurufunktsiooniga triikrauast täiesti.

Kui Te triigite aga väga tihti, siis tasub endale soetada võimsam triikimissüsteem, mida on efektiivne kasutada. Näiteks võiksite teada, et triikraud, millel on eraldi veepaagiga aurusüsteem, muudavad triikimisprotsessi tunduvalt lihtsamaks. Enne triikimissüsteemi soetamist soovitame endale valida stabiilne ja lai triikimislaud, kuna see muudab triikimisprotsessi samuti tunduvalt mugavamaks.

Lisaks on turule tulnud triikraua ja triikimissüsteemi vahepealsed versioonid – vertikaalsed aurutriikrauad, millega on mugav triikida õhemaid kangaid, siidi, kardinaid, ent ka paksemast kangast teksasid või polstreid.

Triikraua pinnakate

Triikraua valimise kõige olulisem kriteerium on selle talla pinnakate. Kõige populaarsemad on näiteks keraamilised, teflonist, alumiiniumist või roostevabast terasest valmistatud tallad.

Keraamilise tallaga triikraud libiseb väga hästi, kuid pidage meeles, et see on ka väga õrn. Seetõttu tuleb hoolitseda, et keraamilise triikraua tald mehaaniliselt kahjustada ei saaks, vastasel korral võite kasutada garantiid ja valida endale teisest materjalist triikraud.

Telfonist tallaga triikrauda on samuti lihtne kasutada, kuna see libiseb ideaalselt erineva paksusega kangal, kuid ka see ei ole piisavalt vastupidav mehaanilistele kahjustustele, mistõttu tuleb ka seda tüüpi triikrauda hoolega hoida.

Alumiiniumist triikrauad on kõige kergemad ning nende suurimaks eeliseks on nende soodne hind.

Roostevabast terasest triikrauad on kõige populaarsemad – neid on lihtne puhastada, need libisevad väga hästi ning neid on keeruline mehaaniliselt kahjustada. Lisaks on need ka suurepärase hinnaga. Samas ei ole roostevabast terasest triikraud kriimustuskindel ning pikas perspektiivis võib see triikimise mugavust kvaliteeti kahjustada.

Triikraudade põhifunktsioonid

  • Kuiv või niiske triikimine. Veepaak võimaldab Teil valida kuiva või niiske triikimise vahel. Seda on võimalik teostada, kasutades auru või piserdades rõivale vett. Enne rõiva triikimist tuleb aga tutvuda etiketiga, millel on kirjas, kas seda üldse võib triikrauaga triikida. Vastasel juhul võite oma riiet või tekstiili kahjustada.
  • Vertikaalne auruvoog. See funktsioon lihtsustab isegi üliõhukeste kangaste või riiete otse riidepuul triikimist. Sel viisil on eriti mugav triikida näiteks kardinaid. Oluline on, et seda oleks võimalik vaid reguleerida, sest vastasel juhul peate kasutama automaatselt seadistatud aurukogust.


  • Isepuhastuv. Soovitatav on antud funktsiooni kasutada vähemalt 1-2 korda kuus. Samuti tuleks kasutada spetsiaalseid katlakivi eemaldusvahendeid. See pikendab teie triikraua kasutusiga.