Kasulikud nõuanded

Kuidas valida talverehve?

02.09.2020
talverehvidega auto sõidab lumisel metsateel

Suverehvid tuleb talverehvide vastu välja vahetada 1. detsembriks – sellest kuupäevast kuni 1. märtsini peab teie sõiduk teedel veerema turvaliste “talvekingadega”. Kui talverehvid soetamata või ei vasta enam nõuetele (mustri sügavus on alla 3 mm või on ilmseid kahjustusi), tuleb teil oma sõidukile uued kvaliteetsed talverehvid soetada. Need, kes on selle ülesandega vähemalt korra silmitsi seisnud, võivad kinnitada, et uute talverehvide valimine pole just kõige lihtsam ülesanne. Kuid kui pöörate tähelepanu mõnele olulisele aspektile, muutub kõik tunduvalt lihtsamaks.

õhutusmärk ja talverehviderinevad talverehvid

Rehvide tüüp

Kui otsite maksimaalset ohutust, soovitame talvisel hooajal vältida lamellrehve. Need tasub valida ainult juhul, kui kasutate sõidukit äärmiselt harva ja soovite säästa nii palju kui võimalik.

Talverehvide puhul tasub välja tuua kolm peamist tüüpi:

  • Pehme segu. Seda tüüpi rehvidel on suurepärane haarduvus lumel ja jäisel teekattel, kuid märjal või kuival teel sõitmiseks ei ole need sedavõrd mugavad. Pehme seguga rehvid tasub endale valida, kui sõidate sageli maal või looduses. Nende eluiga on tavaliselt veidi lühem, kuid kui te ei läbi väga pikki vahemaid, siis tõenäoliselt ei märkagi te seda puudust.
  • Tahke segu. Seda tüüpi rehvid sobivad eriti hästi linnas kulgemiseks, kui sõidate enamasti hoolitsetud tänavatel. Nende peamised eelised ilmnevad märjal teel, kuid lumel või jääl sõites jäävad tahke seguga rehvide omadused enamasti eespool käsitletud mudelitest kesisemaks. Tuleb aga mainida, et seda tüüpi rehvide kasutusiga on äärmiselt pikk.
  • Naastrehvid. Naastrehvid pakuvad parimat haarduvust praktiliselt igal teekattel. Siiski tuleks meeles pidada, et seda tüüpi rehvid tekitavad veidi rohkem müra ja on mõnes Euroopa riigis keelatud. Kui sõidate aga sageli tagasihoidlikult hoolitsetud kruusateedel, on need kahtlemata üheks parimaks valikuks.


Rehvide suurus

Siinkohal on kõik äärmiselt lihtne – kõikidele sõidukitele sobivad kindlate mõõtmetega (kõrgus, laius ja läbimõõt) rehvid, mistõttu tuleb teil lihtsalt välja selgitada tootja soovitused. Kui teil on võimalus valida mitme erineva mudeli vahel, ei tee te kunagi viga valides veidi väiksemad talverehvid: väiksematel rehvidel on lihtsam vett ja lund tõrjuda.

talverehvid auto all, et sõita lumisel ja jäisel teel

Turvise muster

On üsna ebatõenäoline, et leiate sümmeetrilise mustriga talverehvid, kuid isegi kui see õnnestub, ei ole nende valimine soovitatav. Kuigi tegemist on äärmiselt vaiksete mudelitega, võib nende märghaardumine väga suurt pettumust valmistada. Suunaga mustri puhul on olukord veidi parem – ka seda tüüpi rehvid ei ole eriti lärmakad, kuid tõrjuvad hästi lund ja pakuvad märjal pinnal piisavalt kindlat haardumist.

Sellegipoolest kasutab enamik talverehvide tootjaid asümmeetrilist mustrit, mis sobib suurepäraselt kõikides ilmastikutingimustes sõitmiseks. Seda tüüpi rehvidel on väiksemad sisselõiked (neid nimetatakse ka lamellideks) – mida tihedam muster, seda parem on rehvide haarduvus ja seda lihtsam on lund eemaldada. Tasub teada, et talverehvide muster on mitu korda tihedam kui suverehvidel, mis ongi üheks lihtsamaks viisiks eristada talverehve suverehvidest.

kolm rehvi teel

Veel omadusi

Kui otsustamine endiselt keeruline, võite võrrelda ka järgmisi funktsioone:

  • Kiiruse indeks. Määrab maksimaalse kiiruse, millega turvaline sõita, rehve seejuures kahjustamata. Lisaks võite heita pilgu tootjapoolsele soovitusele, kuid pidage meeles, et maksimaalse ohutuse tagamiseks peab olema kiirusindeks sel hooajal auto maksimaalsest kiirusest madalam.
  • Kütusesäästlikkus. Sel juhul on kõik väga lihtne: antud näitajat väljendatakse tähtedega – mida lähemal see on tähestiku algusele, seda ökonoomsemad rehvid on.
  • Väline müra. Parameeter, mis määrab osaliselt teie reiside mugavuse. Kui teile meeldib rahu ja vaikus, siis tasub meeles pidada, et isegi mõne detsibelli erinevus võib antud juhul olla üsna määrav.
  • Haarduvus märjal teel. Mida lähemal tähestiku algusele seda indikaatorit tähistav täht paikneb, seda kiiremini on teil võimalus oma auto peatada.

talverehvidega sõitmine lumisel teel

Pärast kõigi nimetatud kriteeriumide hindamist on teil tunduvalt hõlpsam otsustada, milline talvine "king" teie sõidukile kõige paremini sobib. On siiski veel olulisi nüansse – seetõttu oleme ette valmistanud üksikasjaliku artikli, mis annab ülevaate, kuidas valida rehvid vastavalt hooajale.

Klientidele meeldib see postitus

4.3/5
3 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.