Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õiged rehvid?

Vaata kõiki talverehvide pakkumisi
14.11.2018
talverehvid

Ükskõik kui hoolega me oma sõiduautot ka ei hoiaks, lõpuks saabub aeg, kui on vaja osta uus rehvikomplekt. Küsimusele, millised rehvid valida talveks või suveks, on üsna keeruline vastata, sest on palju nüansse, mida tuleb läbi mõelda. Millest peaks alustama?

Talverehvid: mis ajast peab neid kasutama?

Külmade või just soojade ilmade saabudes tabab autoomanikke suve- ja talverehvidele mõeldes paanika. Millal rehve vahetama minna, et sõit oleks turvaline ja meid ei trahvitaks? Vastuse teisele küsimusele leiab liikluseeskirjast. Suverehvid tuleb talverehvide vastu vahetada kuni 1. detsembrini ja alates sellest päevast peab talverehvidega sõitma veebruari lõpuni.

Talverehvidega on tegelikult lubatud sõita ka suvel ja kuigi see ei ole eriti hea mõte, siis sellepärast te trahvi ei saa. Kui algavad külmad ilmad, tuleb järgida liikluseeskirjas sätestatut. Ettenägelikud autojuhid käivad rehve vahetamas veel enne viimast kuupäeva. Keegi ei taha ju, et talv tuleks ootamatult!


Kas peate ostma uued rehvid?

Kui sellega, mis ajast tuleb kasutada talverehve, on selgus majas, tuleb oma rehvivarud üle vaadata. Kui teil on rehve eelmisest hooajast, peab esimeses järjekorras veenduma, kas neid edasisteks sõitudeks ikka veel kasutada võib. Tootjad annavad tähtajad, kui kaua ühte talverehvi kasutada tohib, kuid ka teie ise saate rehvide kõlblikkuse üle kontrollida. Juhinduge alljärgnevatest faktoritest:

Protektori sügavus. Talverehvide mustri sügavus peab olema vähemalt 3 mm, kuid kulumist võib tuvastada ka spetsiaalseid mõõtmisseadmeid kasutamata. Kõigil rehvidel on vastav indikaator: kui protektor on sile, on see märk sellest, et talverehvide sügavus ei ole enam kvaliteetseks sõiduks sobiv.

Praod külgedel. Kui märkate pragusid, sisselõikeid või muid deformatsioone, ärge oodake ega kahelge ─ rehvid on oma aja ära teeninud!

Deformatsioonid. See näitab, et kasutatud talverehvidel on väga õhuke välispind. Niimoodi tekib hirm pikemaid sõite ette võtta, eks ju?

Vibratsioon. Tunnete sõites ebameeldivat vibratsiooni? Selle põhjuseks võivad olla ka kulunud rehvid. Parem kontrollige!                                                   

Kuidas valida talverehve?

Ostes rehve ükskõik mis hooajaks, puutute kokku erinevate terminitega. Need tuleb endale kõigepealt selgeks teha. Kuigi neid on rohkem, piisab neljast kõige olulisemast.

Suurus. Kõige olulisem aspekt, mis hõlmab rehvide laiust, läbimõõtu ja kõrgust. Selles küsimuses teil suuremat mänguruumi pole. Kuigi väikesed kõrvalekalded on lubatud, on kõige parem juhinduda autotootja suunistest. Uute rehvide ostul võtke aluseks parajasti all olevate mõõtmed ning te ei eksi.

Kiiruse indeks. See parameeter näitab, mis kiirusel on soovitatav sõita, et mitte kahjustada rehve ja sõidukit. Rohkem tähendab sel juhul paremat, kuid tasub võtta arvesse ka seda, et suure kiiruse tõttu võib väheneda talverehvide protektori sügavus. Kõige õigem on siingi juhinduda tootja nõuannetest, kuid pöörake tähelepanu sellele, et talverehvide kiiruse indeks turvalisuse tagamiseks on teinekord väiksem kui transpordivahendite tootjad lubavad.

Protektori muster. Peale talverehvide protektori sügavuse on oluline ka nende muster. Välja võib tuua kolm gruppi: suunatud, asümmeetrilised ja sümmeetrilised rehvid. Kui läheneb talverehvide hooaeg, on soovitatav tutvuda suunatud mustriga rehvide valikuga: need on ühed usaldusväärseimad ja kergemini juhitavad ka siis, kui teeolud ei ole soodsad.

Sümmeetrilised rehvid sobivad pigem lühemateks linnasõitudeks ja paremateks ilmadeks, asümmeetrilised aga erinevateks teeoludeks, seetõttu sobivad neile, kes on valmis rohkem investeerima isiklikku mugavusse. Rehvide omadused ei sõltu siiski ainult mustrist, spetsiaalsed talverehvide testid võimaldavad täpsemini tuvastada iga mudeli eeliseid, seetõttu tasuks tähelepanelikumalt tutvuda kõigi esitatud spetsifikatsioonidega.

Segu kõvadus. See talverehvidele iseloomulik parameeter ütleb, millistele teedele konkreetsed rehvid sobivad. Pehmed rehvid sobivad kehvematele teedele, kõvemad kõval ja kvaliteetsel teekattel sõitmiseks.

Rehvide tüübid

Eelnevale infole lisanduvad veel erinevad rehvitüübid, mida peaksite teadma.

Suverehvid. Need sobivad meie kliimasse ja rõõmustavad stabiilse sõiduga nii kuiva ilmaga kui ka pärast tugevat vihma. Oluline on teada, et sügavam muster tagab märjal teel suurema turvalisuse.

Talverehvid. Head nakkuvus- ja pidurdusnäitajatega rehvid. Neid on mitut erinevat tüüpi, seega kui teid ootab suverehvide vahetus talviste vastu, peaksite hoolikalt tutvuma võimalike variantidega. Talverehvide puhul pole kõige olulisem sõidumugavaus, vaid ka ohutus kuna alati pole võimalik sõita suurepäraste ilmastikutingimustega. Kõige sobivamate toodete valimiseks oleme teile koostanud juhendi kuidas valida talverehve.

Naastrehvid. Kui sageli tuleb rinda pista keeruliste teeoludega, soovitakse maksimaalset turvalisust ja kui suurem müra sõidu ajal teid ei häiri, on seda tüüpi rehvid üks parimaid valikuid. Nende omadused tulevad kõige paremini esile jäite või märja teekatte korral. Kui tavaliselt sõidate tavalistel ja hästi hooldatud teedel, ei pruugi selline valik teie ootustele vastata.

Naastaukudega talverehvid. Kui naastrehvide puudused teid häirivad, kuid siiski tahate paremat nakkuvust, tuleks proovida just seda tüüpi rehve. Neis on augud naastudele, kuid mitte naaste endid. See tähendab, et ka müra on vähem ja tavalisel teekattel edeneb sõit paremini.

Lamellrehvid. Tegemist on populaarseimate rehvidega meie riigis. Kui parem nakkuvus pole teile oluline ja väldite keeruliste oludega sõitmist ja hooldamata teid, piisab neist tõesti mitmeks turvaliseks hooajaks. Loomulikult tuleb võtta arvesse ka rohkem aspekte, näiteks talverehvide protektori sügavust ja segu kõvadust, kuid sobiv variant õnnestub kindlasti leida.


Universaalsed rehvid. Olete ilmselt ennegi kogenud, et universaalseid asju pole olemas. Seega ei üllata me teid, kui väidame rehvide kohta sama. Kuigi põhimõtteliselt peaksid need sobima erinevates ilmastikuoludes sõitmiseks, soovitatakse talvel eriti pikemate (teinekord ka lühemate) teekondade ajal neid vältida. Loomulikult on nende hind teistest tunduvalt väiksem, seega kui te hindate praktilisi lahendusi ja kasutate sõiduautot väga harva, piisab sellistest rehvidest teile küll.

Restaureeritud rehvid. Otsides ökoloogilisi (ja ökonoomseid) lahendusi, on see üks ideaalseimaid variante. Vastava tehnoloogia abil vahetatakse kulunud rehvide protektor välja, äratades need uuele elule. Üks selgemaid eelised on nende madal hind ja nende kasutusomadused ei erine kuigivõrd uute toodete omadest. Kuid pidage meeles, et need rehvid võivad erinevalt kuluda. Sellepärast on oluline teada, kuidas rehve täita ja neid regulaarselt kontrollida.

Valides rehve, peaksite mõtlema:

  •         Milliste ilmastikutingimustega sõidate kõige sagedamini;
  •         Millised on kõige hullemad olud, millega võite teel kokku puutuda;
  •         Kus te enamasti sõidate (linnas, kiirteel, linnast väljas jne);
  •         Milline on teie sõidustiil.

Vastanud nendele küsimustele ja tugines eelnevale teabele, on teil lihtsam otsustada, milliseid rehve tasuks usaldada. Lugege tähelepanelikult kirjeldusi ja võrrelge mudeleid ─ laia rehvide valiku leiate kaup24.ee e-poest.

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
13 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?