Kasulikud nõuanded

Kuidas valida pardakaamerat?

Vaata kõiki pardakaamerate pakkumisi
09.04.2020
pardakaamera kasutamine liikluses

Tänapäeval on paljudel inimestel isiklik pardakaamera, sest tegu on seadmega, mis aitab tagada ohutuse, meelerahu ning võimaldab teinekord autosõidu ajal huvitavaid ja kauneid pilte jäädvustada. Ning kuigi tegemist pole enam ammu uue seadmega, on endiselt suur hulk inimesi, kes ei tea, millest lähtuvalt endale õige seade valida. Meie, Kaup24.ee eksperdid, oleme teile selles küsimuses abiks.

Saladuslikud videoregistraatorid – kellele need mõeldud on?

Pardakaamera ehk videoregistraatori nimi räägib enda eest. Need on mõeldud liikluse registreerimiseks maanteel ning neid kasutatakse turvalisuse tagamiseks ennetava meetmena, ent sageli ka mitmesuguste liiklusolukordade lahendamiseks. Videoregistraatorid paigaldatakse tavaliselt tahavaatepeegli lähedale, kus need jäädvustavad suurepäraselt ees toimuvat. Seetõttu võib vaidlusaluse liiklusõnnetuse korral olla süüdlase leidmisel peamiseks abiliseks registraatori poolt salvestatud kanne.

Lisaks sellele jäädvustavad pardakaamerad (sõltuvalt mudelist ja seadistusest) pilti mitte ainult auto käivitamisel, vaid ka parkides. Taoline võimalus on eriti kasulik neile, kelle sõidukid seisavad turvamata kortermajade ees – kui leiate hommikul rüüstatud auto, on süüdlase leidmine tunduvalt lihtsam. Pardakaamerad toimivad suurepäraselt ka distsiplinaar-meetmena. Videoregistraatorit sõidu ajal kasutades on võimalik registreerida teiste liiklejate toimepandud rikkumisi ja nendest hiljem liikluspolitseile teada anda, kes kahtlemata distsiplineerimata juhtidele hoiatusi jagab.

Miks loobuda alternatiividest?

Räägime põgusalt alternatiividest, mida inimesed vahel salvestamiseks kasutavad. Alustada tuleks sellest, et mitte mingil juhul ei tohi videoregistraatorina kasutada oma mobiiltelefoni. Juba sellepärast, et suvine päike ja kuumus võivad telefoni aku tööaega tõsiselt kahjustada.

Lisaks pole teil võimalik oma telefoni sedavõrd suurel hulgal materjali salvestada ning kui teil tuleb telefoni lisaks ka navigeerimise eesmärgil kasutada, peate ohverdama videosalvestamise funktsiooni ja panete juhtides telefoni käsitsedes ohtu ka oma elu. Lisaks on pardakaamerad kaitstud põrutuste eest ning neid on võimalik ühendada otse auto akuga, nii et iga vahejuhtumi korral on videosalvesti jäädvustatud materjalil palju suurem võimalus “ellu jääda”.

Kuidas pardakaamerat valida?

Parima kaamera valimiseks tuleks arvesse võtta mõnda olulist nüanssi:

Video kvaliteet

Pardakaamera soetamisel pöörake tähelepanu video üksikasjadele ja kaadrite arvule sekundis. Soovitame valida salvestusseade 1080 p 30 kaadrit sekundis. Jah, sobida võib ju ka 720 p, kuid 1080 p mudelite hind pole enam ammu eriti kõrge, mistõttu tasub investeerida kvaliteeti. Pidage silmas ka resolutsiooni. Vältida tasub VGA-mudeleid, nägemaks autode numbreid ja muid olulisi üksikasju. Sellistel juhtudel on soovitatav valida vähemalt HD (1280x720) kvaliteediga seadmed. Full HD (1920x1080) eraldusvõime tagab veelgi teravama pildi ja maksimaalse detailsuse saavutamiseks tasub valida suisa Super HD (2304x1296) mudel.

Kui liigute sageli pimedal ajal, soovitame soetada mudeli, millel on olemas öise nägemise režiim. Antud režiim on täiesti olemas paljudel registraatoritel, kuid näiteks veebipõhised arvustused aitavad teil lihtsal moel kindlaks teha, kas konkreetse mudeli kvaliteet teile sobib.

Vaatenurk

See säte määrab ära pildi laiuse. Mida suurem nurk, seda rohkem teavet on võimalik jäädvustada. Parim on valida vähemalt 120-kraadine nurk – sellisel juhul on võimalik jäädvustada ka külgedel toimuvat. Tasub teada, et laiema nurga all jäädvustamine ei halvenda pildikvaliteeti. Sageli täpsustavad tootjad maksimaalse eraldusvõime väiksema vaatenurga korral ja laiemalt pildistades langeb kvaliteet märkimisväärselt. Selle teabe leiate tootekirjeldustest – pöörake sellele kindlasti tähelepanu.


Pardakaamera kinnitamise võimalused

Seadmete kinnitamiseks on mitu erinevat viisi:

  • Vaakumhoidik. Selle abil on võimalik seade hõlpsasti sisse ja välja lülitada, lisaks on seda lihtne vajadusel ümber paigutada. Väga auklikul teel sõites, võib seade tugevate vibratsioonidega veidi hüpata.
  • Kleeplint. Ilmselt kõige tugevam kinnitusviis, mis tagab täieliku stabiilsuse. Kleeplindiga kinnitatud registraatori asukohta pole aga võimalik muuta, mistõttu tuleks sellele koheselt õige asukoht valida.
  • Peegli külge kinnitamine. Seda tüüpi registraator paigutatakse tahavaatepeegli asemel. Need ei tõmba tähelepanu ja jäädvustavad äärmiselt kvaliteetselt, muutes seda tüüpi seadmed paljude jaoks eriti mugavaks. Seadme sisselülitamisel näete ekraani peegli pinnal.

Pardakaamera suurus

Kaamera suurus võib seadme valimisel olla kriitilise kaalutlusega. Mõned mudelid on äärmiselt väikesed ja peaaegu märkamatud, kuid mõned seadmed on tohutud ja neid on üsna võimatu varjata. Paljude jaoks ei ole suurus oluline, kuid kui sõidate sportliku või teist tüüpi väikese autoga, millel on suhteliselt väike esiaken, võib suur videoregistraator olla väga häiriv. Tõsi, suured videoregistraatorid, mis kõigile nähtavad, võivad kaasjuhid rahulikumalt ja viisakamalt käituma panna.

Mälumaht

Mida suurem on pardakaamera mälu, seda harvem tuleb pead vaevata salvestamise mahu üle. Tõsi, mõnel mudelil on sisemälu minimaalselt või puudub üldse, kuna video salvestamiseks kasutatakse väliseid mälukaarte. Arvesse tuleks võtta ka maksimaalset võimsust.

Ekraan – vajalik või mitte?

Mõnel pardakaameral on ekraan, mõnel mitte. Pardakaamera ekraan on vajalik ainult juhul, kui soovite salvestaja sätete muutmisel veidi aega kokku hoida või kui teil on tarvis neid üsna sageli muuta. Teisest küljest on videoregistraatori seadistamine tavaliselt ühekordne protsess, seadme ekraan võib mõnikord tähelepanu teelt eemale juhtida, sellised salvestajad maksavad veidi enam ja neid on ka veidi keerulisem paigaldada. Nii et mõelge põhjalikult, kas vajate tõesti autosse veel ühte ekraani?


Funktsioonid, mis muudavad elu lihtsamaks, kuid pole hädavajalikud

Nagu iga teise seadme puhul, on ka videoregistraatoritel suurel hulgal tehnoloogilisi lahendusi. Kuid kas need on ka vajalikud? Järgnevalt arutamegi lühidalt erinevate võimaluste üle:

  • GPS – videosalvesti GPS-vastuvõtja võimaldab salvestada koordinaate ja sõidukiirust. See võib kasulikuks osutuda mitte ainult vahejuhtumite korral, vaid ka juhul, kui teised inimesed kasutavad sõitmiseks teie autot ja soovite teada, kas nad ka kiirust ületavad.
  • Liikumisdetektor – kui kardate vandalismi, tasub endale soetada liikumisanduriga salvesti, mis alustab automaatselt salvestamist kohe, kui keegi teie autole läheneb. See funktsioon võib kohati tüütu olla, kuid mõnikord osutuda äärmiselt kasulikuks.
  • Sisemine aku – tavaliselt ühendatakse videomakid lihtsalt auto energiaallikaga, kuid mõnel seadmel on sisemine aku, mis võimaldab kaameral töötada ilma välise toiteallikata. See on kasulik, kui soovite pilti jälgida ka siis, kui auto seisab või kui muretsete auto aku tühjenemise pärast.
  • Jõu- ja kokkupõrkeandurid – jõuandurid võivad mõnel juhul osutuda äärmiselt kasulikuks. Tavaliselt salvestavad videoregistraatorid andmeid tsüklitehnika abil – kui mälukaardi mälu täitub, salvestatakse andmed uuesti mälukaardil olevate kõige vanemate andmete asemel. Jõu- ja kokkupõrkeandurid võivad tagada teie video ohutuse ja vältida andmete ülekirjutamist.

Ühe- või kaheosaline videosalvesti?

Üks viimaseid otsuseid videosalvesti valimisel võiks olla kaamerate arvu valimine. Mõnel registraatoril on kaks kaamerat, kuid paljudel vaid üks. Paljud vahejuhtumid leiavad loomulikult aset otse auto ees, sellise salvestuse materjali hoiustamiseks on vaja vähe ruumi, ühe kaameraga seadmed on ka hinnalt soodsamad. Kui sündmused leiavad aset auto taga, pole teil võimalik ühe kaameraga sündmusi jäädvustada. Selle jaoks on loodud kaheosalised registripidajad – need on kallimad, kuid tagavad teie turvalisuse nii sõiduki taga kui ka ees. Kuid pidage meeles, et seda tüüpi seadmed on üsna krõbeda hinnaga ning neid on palju keerulisem paigaldada.

Kõiki nimetatud kriteeriume silmas pidades on tunduvalt lihtsam otsustada, milline pardakaamera teile kõige paremini sobiks. Hetkel on registraatorite valik äärmiselt lai, mistõttu leiate kindlasti mudeli, mis vastaks kõigile teie ootustele.

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
13 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.