Kasulikud nõuanded

Kuidas valida matkamööblit?

Vaata kõiki matkamööbli pakkumisi
28.04.2021
matkatoolid ja matkalaud järve ääres

Me kõik teame telkimise põhitõdesid ja varustust, mida peab kaasa võtma - telk, magamiskott, midagi, millega süüa teha. Matkates saate üsna mugavalt hakkama minimaalse varustusega. Kuid see varustus on alles algus ja väga vähesed meist reisivad tegelikult nii kerge pagasiga. Tutvuge lähemalt ka matkaja ostujuhisega.

Kui soovite tõeliselt suurepärast puhkust, peate leidma natuke rohkem matkamööblit. Te tahate, et tunneksite matkates end nagu kodus, et saaksite end lõdvaks lasta ja puhata. Toome välja põhilised matkal vajamineva mööbli ning kuidas neid valida. Oluline on teada, kui pika matka te teete ning millised ilmastikuolud teid ees ootavad. Samuti on tähtis teada, mida kaasa võtta, kui plaanite nädalavahetuse veeta looduses.

Matkatoolid

Pole midagi paremat, kui telgi juures toolil istuda, midagi head süüa ja sõprade seltskonnaga lõkke ümber aega veeta. Nii et kui teil pole plaanis istuda põrandal või magamiskotil, on matkatoolid hädavajalikud. Need on kasulikud ka aias istumiseks, rannas käimiseks või isegi siis, kui mööbel kodus elutoas otsa saab, kui teil on suurem seltskond külas.

matkatoolid

Saadaval on mitmesuguseid matkatoole, millel on erinevaid funktsioonid, sealhulgas jala- ja peatoed, ning need võivad olla peaaegu sama mugavad kui teie elutoa tugitool. Valida saate isegi täispuhutava tooli, kui teil on piisavalt ruumi nende jaoks.

Valige matkatool vastavalt vajadusele, kui teie jaoks on oluline mugavus, siis valige tool, millel on mitmeid lisafunktsioone. Kui soovite ruumi kokku hoida ning tahate lihtsalt midagi tavalist, siis leidke endale mõni soodsam matkatool.


Matkalauad

Toolidega käsikäes käib ka matkalaud, mille taga einestades saate lageda taeva ja tähtede all nautida õhtusööke või kasutada lauda oma telgis ja haagissuvilas. Oluline on jälgida, et see mõõtmete poolest sobiv oleks. 

pere sööb õhtusööki matkalaua ääres

Perekonnana koos istumine ja ühise kvaliteetaja nautimine on telkimise üks rõõmudest. Võib-olla on see midagi, mida te ei saa kodus piisavalt teha, nii et veenduge, et teil oleks piisavalt suur matkalaud, et saaksite kõik koos selle taga istuda, mänge mängida ja üksteisega suhelda.

On erinevaid matkalaudu, mis sobivad kasutamiseks nii telgi sees kui ka väljas. Need on kõik kokkupandavad, nii et kui te seda parasjagu ei kasutata, saate selle kenasti ja kompaktselt kokku panna ning eest ära tõsta. 


Täispuhutavad madratsid ja magamisasemed

Hea uni on matka nautimiseks ülioluline. Kui teil on hea kvaliteediga magamiskott ja matt ning nendest piisab suurepärase une saamiseks, siis on teil vedanud. Kui soovite siiski veidi lisamugavust, võiksite kaaluda täispuhutava matkavoodi või madratsi ostmist, nii et te ei peaks põrandal magama. Täispuhutava madratsiga ei tunne te enda all kõva maapinda ning teil on lisaks ka soojem.

täispuhutavad madratsid matkamiseks

Täispuhutavaid madratseid on igas suuruses, nii ühe- kui ka kahekohalisena. Seega saate sobivaima valida vastavalt enda vajadustele ning näiteks kahekesi telkima minnes ei pea te kaasa võtma kahte madratsit, vaid piisab ühest.


Matkakülmik

Telkima minnes ei pea sööma lihtsalt kuivatatud või konserveeritud toitu. On olemas mitmeid külmakaste ja matkakülmikuid, milles saate hoiustada erinevaid toiduaineid ning värsket jahedat toitu. Külmakastid on head kaasavõtmiseks ka randa või kui otsustate piknikule minna. Kui kasutate matkakülmikut, saate toitu hoida värske ja jahedana, mis tähendab, et võite kaasa võtta ja süüa peaaegu kõike, mis teile meeldib. 


Elektrilise külmiku jaoks on teil muidugi vaja aga vooluühendust, et see üles ei sulaks ning kõik toiduained püsiksid värskena. Samas külmakast vooluühendust ei vaja, kuigi see sobib paremini pigem päevareiside jaoks, sest külmakastis kasutatakse külma hoidmiseks jahutuselemente, mis võetakse otse sügavkülmast ning need hakkavad ajaga jahedust kaotama.

Lugege lähemalt ka muu matkavarustuse kohta, mida pikemale automatkale kaasa võtta.

Kuidas hindate seda postitust?