Kasulikud nõuanded

Matkaja ostujuhis

Vaata kõiki matkatarvete pakkumisi
11.05.2015
matkajad süüa tegemas

Matka heaolu sõltub varustuse kvaliteedist – nii ütlevad kogenumad matkajad. Kui aga sul kipub nappima ideid sellest, mida üleüldse matkale kaasa võtma peaks, siis toome siinkohal ära näidiseks  matkaja ostujuhise. Endale asju muretsedes ära unusta ka kuldset reeglit – kaasa võta täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

Mida matkale kaasa võtta?

Suviseks mitmepäevaseks matkaks võiks enda tarbeks soetada ja kaasa võtta: kompassi, taskulambi, fotoaparaadi, märkmiku ja kirjutusvahendi, nõud ja joogipudeli, hügieenitarbed, plaastrid ja muud vajalikud ravimid, sääsetõrjevahendid, päikesekreemi, WC-paberi, niidi-nõela, tuletikud, noa, puuvillased ja villased sokid, sooja villase kampsuni, kummikud ja vihmariided, mütsi või rätiku, ujumisriided, kerged jalatsid ja matkasaapad, magamisaluse ja magamiskoti. Magamiskott olgu matkajal selline, mis on võimalikult kerge ja samas soojapidav. Kuna Eestimaa ööd on sageli päris jahedad, tasuks valida pigem selline magamiskott, mis kannatab ka paari külmakraadi. 


Magamisaluseid on samuti olemas erinevaid. Askeetlikumale matkajale sobib hästi õhuke ja kerge polüetüleenist valmistatud matkamatt. Matkamatte on lai värvivalik ja nende hinnad on väga soodsad. Samuti on matkamatti hea kerge kokku rullida.

Kes soovib magamisel suuremat mugavust, valib täispuhutava madratsi. Sel juhul tuleb arvestada matkavarustuse hulka pumba lisamisega. Täispuhutavaid madratseid on olemas nii ühele kui ka kahele inimesele. Nende hinnad on täiesti taskukohased ka tavalisele inimesele, kes aastas vaid korra matkamas käib. Oluline on neid õigesti pakkida, et nende eluiga võimalikult pikk oleks.

Kogu matkagrupp peaks mõtlema ka selle peale, et muretsetud ja kaasas oleksid varikatused ja telgid. Telkide hankimisel tasub mõelda pikemas perspektiivis sellele, mitmekesi matkal tavaliselt käima hakatakse. Kui romantiline matk kahekesi on võimalik vaid harva ning enamjaolt reisitakse koos lastega, tasub hankida kohe suurem telk. 


Automatkal võivad kaasas olla ka nöör, saed, kirved ja labidad, laternad, anumad joogivee hoidmiseks, potid-pannid, pudeliavajad, noad ja kulbid, grill või muu seadeldis toidu valmistamiseks-soojendamiseks, prügikotid, nõudepesukausid ja -vahendid, matkaapteek ning igaks juhuks ka vahendid varustuse parandamiseks.

Jalgsi matkajatel on mõistlik oma seljakotid hoida võimalikult väikeste ja kergetena ning loobuda ebaolulisest. Loomulikult on vaja valida sobilikus suuruses seljakott, mis kogu kraami ära mahutaks. Liiga suur kott võib matkamisel olla raske ja ebamugav, seega peab seljakoti valimisel arvestama ka matkaja kasvuga. Kvaliteetsetel matkaseljakottidel on kandmise hõlbustamiseks alumiiniumist raam või tugevdused, see on valmistatud veekindlast materjalist ning sel on korralikult polsterdatud reguleeritavad kanderihmad. Seejuures võiks olla ka rinnapingutusrihm, sest see hoiab seljakotti seljas paigal ning ei lase sel ebamugavalt küljelt küljele kõikuda.

Mõnusat matkamist!

Kuidas hindate seda postitust?