Ostujuhendid

Kuidas valida kultivaatorit?

Vaata pakkumisi
24.09.2018
kultivaatorid

Kui plaanid maapinda ette valmistada lillede või aiasaaduste kasvatamiseks, siis vajad kultivaatorit. Ainult need, kes tunnevad kultivaatoreid ja nende seadmete võimeid, oskavad valida oma vajadustele vastava varustuse.

Kultivaatorite valikud

Kultivaatorid kasutavad mulla jahvatamiseks terasid. Seadme valik sõltub tööpiirkonna suurusest.

Kultivaatorid kobestavad istutamiseks mõeldud alal oleva mulla, eemaldavad kasvamise ajal soovimatud taimed ning segavad mulda kompostiga. Saadaval on ka väiksemaid kultivaatoreid, mida on lihtsam kasutada. Seadmed töötavad bensiini või elektriga (juhtmega või laetavad mudelid). Mõnel bensiinimootoril on lisavarustus (eraldi juurde ostetud), mis võimaldab masinal käivituda ilma käsitsi tõmbamata. Elektrilise pistiku kasutamisel on vaja piisavalt pikka kaablit. Järgi tootja soovitusi pikendusjuhtme kasutamise kohta ja näpunäiteid selle kohta, kuidas toitejuhet ohutult kasutada.

Keerulistemate alade jaoks vali võimsam ning suurema tööpinna jaoks bensiinimootoriga töötav suurem seade, mis töötlevad mulda paremini.
 
Esi kultivaatorid (töötav osa asub ees) sobivad igapäevatoimingute jaoks: maapinna ettevalmistamine taimede kasvatamiseks ja pinna väetamiseks. Need sobivad väikestele ja keskmise suurusega aladele. Nende kultivaatorite toorik aitab masinal edasi liikuda. Mõnedes mudelites võib mehhanism pöörelda edasi-tagasi.

Tagumised kultivaatorid (tagaküljel asuva töötava osaga) on koos jõuallikaga. Need kultivaatorid sobivad suurtele aladele. Nende töötav osa võib liikuda edasi ning see sobib hästi vagude tegemiseks: et maapinda istutamiseks ette valmistada, eemaldada soovimatud kõrrelised, komposteerida või hooaja lõpul töötada ülejäänud toodanguga. Tagumistel kultivaatoritel võib olla ka vastassuunalise liikumise funktsioon, pöörates kultiveerimisratast vastupidises suunas. Vastassuunas pöörleval mehhanismil on rohkem jõudu, et töödelda kõvemat pinnast ja kaevata sügavamale. Mõned seadmed võivad pöörata ka mõlemas suunas, et saaksid vajadusel pöörlemissuuna valida.

Kultivaatorite TOPKultivaatorite funktsioonid

Kultivaatori valimisel ära piirdu ainult selle kasutamise eesmärgiga. Võta arvesse, milliseid lisavõimalusi sellel on ja vali enda jaoks sobivaim seade.

  • Kahetaktilised mootorid töötavad bensiini / määrdeaine seguga.
  • Neljataktilise mootori puhul ei pea kütust määrdeainega segama.
  • Elektrilist pistikut on lihtne kasutada, kuna seadet ei pea eraldi käivitama.
  • Suurim võimalik töösügavus ja -laius aitavad kohandada seadet vastavalt Sinu vajadustele.
  • Pöörlemine annab rohkem liikumisvõimalusi.
  • Pneumaatilise ratta mehhanism tagab erakordse manööverdusvõime.
  • Jõuülekande mehhanism (PTO), mis on saadaval ainult teatud kultivaatorite mudelitel, võimaldab mootoril võimsust edastada maapinnale.

Kultivaatori tarvikuteTOP


Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.