Kasulikud nõuanded

Parim kiirpildikaamera: kuidas valida?

Vaata kõiki kiirpildikaamerate pakkumisi
07.03.2022
roosa polaroid kaamera

Praegusel nutitelefonide ajastul olid kiirpildikaamerad pikaks ajaks unustuse hõlma vajunud. Huvi selle fototehnoloogia vastu on aga viimasel ajal taas kasvanud. Üks esimesi isiklikuks kasutamiseks mõeldud kaameramudeleid oli kiirpildikaamera. Neid on lihtne ja lõbus kasutada, vajate selleks vaid fotopaberit. Ja tulemus – reaalne foto – annab palju rohkem sentimentaalsust ja väärtust kui digitaalne pilt nutitelefonis või arvutiekraanil. Millised on siis parimad kiirpildikaamerad? Kuidas seda endale valida? Kõigest sellest käesolevas juhendis juttu teemegi.

valge kiirpildikaamera ilmutab pilti

Kiirpildikaamerad: mis need on?

Kiirpildikaamera, nagu tavaline analoogkaamera, kasutab meie olulisemate hetkede jäädvustamiseks filmilinte või voldikuid. Erinevus seisneb selles, et foto ilmutatakse peaaegu koheselt, siin ja praegu! Kõik foto tegemiseks vajalikud kemikaalid asuvad selles väikeses kompaktses seadmes. Kiirpildikaamerate mudelid on tavaliselt äärmiselt lihtsad, sobides kasutamiseks ka mitteprofessionaalidele: vaid paar nuppu ja olenevalt mudelist ka välklamp. Kaasaegsetel mudelitel on sageli ka laetavad akud. Sellest piisab kvaliteetse tulemuse saavutamiseks ja aja säästmiseks. Kiirpildikaameraga pildistamine nõuab muidugi veidi harjutamist, sest erinevalt nutitelefonist on iga foto jäädvustamiseks vaid üks võimalus. Selle tulemusena on kiirpildikaamera fotod tõelised, loomulikud ja struktureerimata.


Kuidas valida kiirpildikaamerat?

Pildistamine on äärmiselt lõbus ja rahuldust pakkuv tegevus, kuna see rikastab teie isiklikku fotoalbumit eriliste fotodega. Seetõttu arutlemegi järgnevalt mõne aspekti üle, mida kiirpildikaamerat valides silmas pidada.

Foto suurus. Iga kiirpildikaamera mudeli suurus on veidi erinev, seega erinevad ka nendega jäädvustatud fotode suurused. Näiteks kaameratootja Fujifilm annab valida kolme suuruse vahel: Mini, Wide ja Square. Mini väikseimal versioonil on vertikaalsed fotod, mis sobivad kõige paremini kuni mõne inimese portreede või isikute jäädvustamiseks. Need on suuruselt sarnased pangakaardiga, mistõttu on neid mugav ka rahakotis kaasas kanda. Veidi suurema versiooniga Wide-kaamerad jäädvustavad veidi suuremaid horisontaalseid fotosid, mis sobivad suurepäraselt maastike või suuremate inimgruppide jäädvustamiseks, kuid on vähem mugavad selfide ja inimeste portreede jäädvustamiseks. Ruudukujuline mudel pole kuigi populaarne, kuid vajadusel leiab ka selles formaadis kiirpildikaamerate mudeleid. Teine tootja, Polaroid, pakub ainulaadse suurusega versiooni, vertikaalset, kuid veidi suuremat kui Mini. Need sobivad nii portreede kui ka maastikupiltide jäädvustamist ning näevad fotoalbumites suurepärased välja.

naine teeb roosa kiirpildikaameraga pilti


Fotopaberi hind. Nutitelefoniga pildistamine on täiesti tasuta. Võime jäädvustada nii palju fotosid kui meile meeldib, kustutada fotod, mis meile ei meeldi, ja proovida üha uuesti ja uuesti. Kiirfotograafia jaoks vajate aga fotopaberit. Seetõttu tuleks enne seadme soetamist uurida, millised fotopaberid konkreetse kiirpildikaamera mudeli jaoks sobivad. Näiteks võib 8-leheline pakk maksta mõne euro ringis.

фотоаппараты моментальной печати и фотобумага лежат на столе

Fotopaberi taust. Kiirpildikaamerat valides tasub lisaks foto suurusele pöörata tähelepanu ka pakutavate stiilide mitmekesisusele. Muidugi pole see mingi ülioluline parameeter, kuid sama, ühtlaselt valge taust võib pikas perspektiivis igavaks muutuda. Parimatel kiirpildikaameratel on kohandatavad paberid, millele saab kujundada palju taustasid, mille hulgast valida – erinevad värvid, kalded, isegi vikerkaared ja palju muud. Samuti pakuvad populaarseimad kiirpildikaamerate tootjad sageli võimalust katsetada erinevate raamidega, näiteks ringikujuga.


Pildistamise stiil ja kvaliteet. Sarnaselt nutitelefoniga pildistamisele sõltub kiirfoto kvaliteet ka erinevatest detailidest, nagu kaugus objektist, säriaeg, valgustus ja muu. Üldiselt pildistavad aga peaaegu kõik tuntud tootja tehtud parimad kiirpildikaamerad piisavalt kvaliteetselt, harvaesinevate, märkamatute puudustega. Fujifilmi parimad kiirpildikaamerad taastavad näiteks värve üsna täpselt ja säilitavad suurepärase valge tasakaalu. Samal ajal on Polaroid kaameraga tehtud fotod palju vähem etteaimatavad, kuna tulemused on erinevates tingimustes veidi erinevad. Kuid nii saate luua tõeliselt hämmastavaid ja ainulaadseid fotosid. Muide, Polaroid fotodel on omamoodi vintage värvistiil.

фотографии в винтажном стиле с фотоаппаратом моментальной печати на столе


Aku kestvus. Nagu digikaamerad, on ka enamik kaasaegseid kiirpildikaameraid laetavad. Nad ei vaja kõrge eraldusvõimega ekraanide või mitmesuguste keerukate funktsioonide toetamiseks palju energiat, nii et need kestavad ühe laadimisega üsna kaua. Sellegipoolest on kasulik pöörata tähelepanu aku mahutavusele. Näiteks laetavatest 1100 mAh akudest peaks piisama umbes 15-20 fotopaki pildistamiseks.

Parim kiirpildikaamera reisimiseks

Kuna tänapäevased kiirpildikaamerad on laetavad, on neid mugav ka reisidele kaasa võtta. Kiirpildikaamera jäädvustab kõik teie hetked ainulaadselt. Ärge unustage lihtsalt kaasa pakkida võimalikult palju fotopaberit!

kiirpildikaamera reisihetkede jäädvustamiseks

Parimad kiirpildikaamerad on aga üsna suured seadmed, mis võtavad reisikohvris palju ruumi. Samuti võivad fotode kvaliteet ja eraldusvõime tekitada veidi pettumust. Sel juhul tasub kaaluda hoopis kvaliteetse digikaamera soetamist. Seetõttu kutsume teid tutvuma meie järgmise juhendiga, kus tutvustame reisimiseks mõeldud digikaamerate TOP 5.

Kuidas hindate seda postitust?