Kasulikud nõuanded

Kuidas valida jalgratast?

Vaata kõiki jalgrataste pakkumisi
04.03.2020
jalgratas

Jalgratas on sõiduk, mis võimaldab teil jõuda sihtkohta piisavalt kiiresti, ökonoomselt ja keskkonda ohustamata, säilitades samal ajal hea sportliku jõudluse. Millal esimene ratas leiutati? Ehkki tehti palju ja erinevaid katseid, võeti 1817. aastal kasutusele moodsaim mudel. Kahe sajandi jooksul on need sõidukid turul palju olulisi muutusi teinud ja nüüd saame nautida väga laia valikut. Kuid just see mitmekesisus paneb meid sageli pikemalt mõtlema, milline ratas on parim - proovime seekord sellele küsimusele vastata.

Jalgrataste tüübid

Kui kaaluda, milline on hea jalgratas, peaks valikut alustama õigest ratta tüübist. Mõelge sellele, kes rattaga sõidab ja kus kõige sagedamini sõidate – selle põhjal valite kõige sobivama tüübi.

Vastavalt juhile

  • Naiste jalgrattad: Naiste jaoks mõeldud jalgratastel on raam kenasti allpool. Tänapäeval on nende kõverad vormid üha enam märgatavad, tuntud kui "luiged". See pole ainult sellepärast, et jalgrattale oleks lihtne istuda: isegi kleiti või seelikut kandes võivad sellise rattaga naised end mugavalt tunda. Sellised mudelid on kõige märgatavamad linnajalgrataste seas.
  • Meeste jalgrattadMeeste ratastel on suurem, horisontaalselt paigaldatud raami ristdetail, mis ulatub sadulast juhtrauani. Lisaks sellele kaaluvad sellised jalgrattad sageli rohkem ja on stabiilsemad, et toetada paremini mehi.
  • Laste jalgrattadNende sõidukite erinevused on ilmsed: sellised jalgrattad on palju lihtsamad, väiksemad, kergemad ja värviküllasemad. Noorematele lastele on saadaval abiratastega mudelid ja suuremaks kasvanud lastele – otsige vaheversiooni lapse ja täiskasvanu mudelist.

Reisimarsruutide järgi

  • MaastikurattadNeed rattad on suurepäraseks valikuks raskemate maastiku- või metsaradade jaoks. Selline ratas – laiade ja paksude ratastega, millel on head amordid, nii et saate säilitada manööverdusvõime ja mugava juhitavuse ka väga ebatasasel maastikul. Kõrgemad käigud aitavad teil nõlvadele sõita, nii et olete igaks olukorraks täielikult valmis.


  • LinnarattadNagu nimest järeldada võib, on seda tüüpi rattad mõeldud siledate, sillutatud linnateede jaoks. Nendel ratastel pole palju käike. Need on suurepärased kiireteks ja lihtsateks väntamisteks tööle või mujale. Lisamugavust pakuvad keha vertikaalne asend ja lisavarustus, mida seda tüüpi jalgratastel sageli näha on, nagu ostukorv või pakiraam.


  • HübriidrattadTuntud ka kui kross-ratas, seda tüüpi ratas on universaalne variant mägi- ja linnajalgratta vahel. Ehkki need rattad ei ole nii kiired kui linnarattad ja nii karmid kui maastikurattad, saate siiski edukalt ületada mis tahes tüüpi teid. Kuna mudel on piisavalt kerge ja iste - mugav, on see ratas üks parimaid valikuid pikkadeks sõitudeks.