Kasulikud nõuanded

Kuidas vähendada raseerimisjärgset nahaärritust?

Vaata kõiki raseerimisvahendite pakkumisi
28.04.2020
raseerimise vahendid ja kosmeetika

Raseerimine on meeste jaoks üks olulisemaid ja igapäevasemaid protseduure, kuid see ei pruugi päris igaühe jaoks olla meeldivaim kogemus. Tundlikuma nahaga meeste jaoks on raseerimine äärmiselt ebameeldiv – nahk hakkab kuivama ja sügelema ning kaasneda võivad lööbed, punetus või muud ärritusnähud. Kõike seda on võimalik vältida – järgige vaid mõnda lihtsat nõuannet.

Pöörake raseerimisele rohkem tähelepanu

See, kas protseduur kulgeb ilma ebameeldivate tagajärgedeta, sõltub raseerimise kvaliteedist. Nahaärrituse vältimiseks tasub meeles pidada järgnevat:

  • Valige kvaliteetsed raseerimisvahendid. Teie nahatüübile sobiv vaht või õli aitavad vältida suuremaid ärritusi. Võtke aega ja valige endale sobilikud ja kvaliteetsed tooted.
  • Niisutage enne raseerimist nahka. Mitte üksnes veega – ebameeldiva venitustunde ja kuivuse vältimiseks tasub kasutada spetsiaalseid raseerimiseks mõeldud vahendeid. Ideaalis võiksid need sisaldada häid niisutavaid koostisosi, näiteks aaloe ekstrakti.


  • Valige õige raseerimise suund. Pange tähele, et habeme raseerimine peaks toimuma karvakasvu suunas. See ei vähenda üksnes kriimustuste, vaid ka ärrituse ohtu.
  • Vahetage regulaarselt žiletitera. Muidugi tasuks investeerida kvaliteetsetesse teradesse, kuid ärge unustage neid ka regulaarselt vahetada – nürid terad rikuvad teie nahka ning ei anna ka loodetud tulemust.


​​​​​​​

  • Mõelge elektrilise pardli soetamisele. Tundlikuma naha omanikel tasub tõsiselt kaaluda kvaliteetse pardli soetamisele. Mugav seade aitab teil toimingud kiiremini ja puhtamini läbi viia ning ei ärrita sedavõrd teie nahka. Lisaks muudab pardel teie elu tunduvalt lihtsamaks – teri ei tule kindlasti sama sageli vahetada kui ühekordseid žiletiteri.