Kasulikud nõuanded

Kuidas suurendada kontoritöötajate töövõimet?

Vaata kõiki kontorimööbli pakkumisi
16.12.2019
kontoritöötajad

Töökoha mõju töötulemustele on üsna otsene ja hästi mõõdetav: mida inimsõbralikum, hoolivam ja arvestavam kontorikeskkond, seda motiveeritum personal ja seda rohkem on inimestel soovi ettevõtte eesmärkide nimel pingutada.

Hea töökoht on selline, kus firma või asutus ei pea paljuks iga töötaja soove arvestada. Tõsi, see ei ole alati detailideni võimalik ja väga rahvarohkes kollektiivis tuleb otsida rohkem kompromisse, aga oluline on juba hea tahe - personaalse arvamuse küsimine ja vastutulelikkus.

Kui tegemist on suure bürooga, siis on selge seegi, et on teatud reeglid ja nõuded, millega tuleb arvestada kõigil sõltumata oma isiklikest eelistusest. Kui näiteks ettevõtte töötab avatud kontori põhimõttel, siis ei saa eeldada, et introvertidele võimaldatakse omaette kabinetid. Küll aga saab kontoris tekitada kohad, mis võimaldavad aeg-ajalt suurest massist eraldumist ja puhkamist. Nendeks võivad olla puhkenurgad, kohvitoad või kas või nišid lebotamiseks.

Töökoht on individuaalne

Olgu avatud või kabinettidega büroo, igal töötajal peab tundma, et keskkond, kus ta töötab arvestab tema vajadustega. Ebamugav ja sobimatu töökoht võib halvata igasuguse töövõime ning põhjustada terviseprobleeme.

Elementaarsed töövahendid nagu arvuti, laud, tool ja valgustus peavad arvestama personaalseid omadusi. Mõistlik on hankida büroosse kontorimööbel, mille kõrgust saab reguleerida. Kontoritoolide puhul vaadata nende ergonoomilisust (et seljatugi järgiks selja kumerusi, see oleks varustatud kiikmehhanismiga, toolil oleksid käetoed ja peatugi, all viis ratast ja et ta oleks pöörlev ning kaetud piisavalt paksu polstri ja hingava materjaliga).


Kirjutuslaud peab mahutama kõik vajalikud esemed ja selle all peab olema küllaldaselt ruumi jalgade välja sirutamiseks. Kontorilaua alla peaks vajadusel mahtuma ka jalatugi. Inimene, kes kasutab oma töös lisaks digitaalsetele materjalidele ka paberkandjal dokumente, tootenäidiseid vms, vajab kindlasti sahtlitega kirjutuslauda.