Kasulikud nõuanded

Kuidas saavutada kodus ideaalne õhukvaliteet?

Vaata kõiki õhuniisutajate ja õhupuhastite pakkumisi
07.12.2020
naine puhkab kodus diivanil

Aasta jahetamatel kuudel tahaks olla kogu aeg soojas hubases kodus kaitstud külma eest, kuid siseruumides allergeenide suhtes tundlike või hingamisteede probleemidega inimeste jaoks võib talv probleeme veelgi süvendada. Vananenud siseõhu- ja küttesüsteemid võivad suurendada teie maja kaudu ringlevate allergiat tekitavate tolmulestade, lemmikloomade kõõma ja hallituse eoste hulka. Talve lõpus ja varakevadel võib olla liiga jahe aknaid lahti teha, et tubasid tuulutada, nii et soojemaid ilmu oodates on oluline olla teadlik mõnest allergiast ja hingamisteede vallandajast, mis võivad varitseda teie kodus. Lugege lähemalt, kuidas ära tunda, et teie kodu õhk on talvel liiga kuiv.

Kodu madal õhukvaliteet võib teie tervisele ja meeleolule suurt mõju avaldada. Madala kvaliteediga õhku võivad põhjustada mitmed tegurid, näiteks väljastpoolt tulev saaste, kehvad ehitusmaterjalid, samuti kütte ja seadmete heitkogused. Siseõhu kehva kvaliteeti on seostatud astma, väsimuse ja kopsuhaigustega. Astma ja allergiate vastu aitab ka õhuniisutaja. Kui olete iga talv kodus kimbatuses kuiva õhuga, siis soovitame lugeda, kuidas endale õhuniisutajat valida


Siin on mõned näpunäited, et tagada teile parem hingamine ja hea õhukvaliteet kodus. 

Tuulutage tubasid

Õhuvool on toaõhu hea kvaliteedi jaoks ülioluline. Õhuvool läbi maja eemaldab seisva õhu ja värskendab siseõhku. Üks võimalus on õhukvaliteedi värskendamiseks lihtsalt oma kodu uksed ja aknad lahti teha. Kui elate linnas, võib akende avamine olla tülikas ja ebameeldiv. Sel juhul peate leidma parima kellaaja, valige näiteks varahommik või hiline õhtu, kui liiklus ei ole nii tihe.

naine naudib värsket õhku avatud aknast

Hea lahendus on ka ventilatsiooniavad, mis võivad olla osa olemasolevast akna- või ukseraamist või olla eraldiseisvad raamid. 

Hoidke konditsioneerid puhtana

Konditsioneerid võivad tõepoolest aidata teie kodu õhukvaliteeti parandada, kuivatades kodus oleva õhu ja värskendades seisnud õhku. Peaaegu kõik kliimaseadmed sisaldavad filtritüüpi, mis puhastab õhku, eemaldades seisnud õhku ja õietolmu. Nagu terve kodu puhastamine, on ka nende filtrite korrapärane puhastamine vastavalt tootja juhistele ülitähtis.

konditsioneeri filtrite puhastamine

Hoidke oma linad ja riided puhtana

Tolmulestad on õhu halva kvaliteedi peamine põhjus. Need võivad ärritada teie nina ja kurku, tekitades väsimust ja muutes teid lojuks. Tolmulestad võivad sageli olla erinevates kangastes, näiteks voodipesus, patjades ja kardinates. On oluline, et puhastaksite neid vahenditega, mis ei tekita allergiaid. Kui teil on lemmikloomi, siis peate arvestama, et ka nende karvade tõttu tekib riietele palju tolmulesti, mis omakorda õhukvaliteeti mõjutavad.

Mesilasvahast küünlad on ideaalsed õhupuhastid

Mesilasvahast küünlad omavad õhku puhastavaid omadusi. Kui need küünlad põlevad, eraldavad nad negatiivseid ioone. Õietolm, kodutolm, mustus, saasteained ja muu õhus olev saaste kannavad positiivset laengut, nii et kui mesilasvaha küünal põleb, põhjustavad küünlast õhku eraldunud negatiivsed ioonid nende positiivselt laetud osakeste imendumise küünlasse.

mesilasvahast küünlad

See negatiivse ioonõhu laadimine on viis, kuidas paljud õhupuhastid töötavad. Mesilasvaha küünlad on 100% looduslikud ja mitte ainult ei vähenda teie kodus sisalduvaid saasteaineid, vaid lõhnavad hästi ja loovad ka imelise õhkkonna.

Soolalambid võivad aidata teie kodu õhukvaliteeti

Kui kodus küünalde põletamine pole teie teema, võite sama efekti võib saavutada ka soolalambi abil. Need lambid, mis on loodud nii, et valgusallikas on pandud Himaalaja soola massi, eraldavad valgustades negatiivseid ioone. Need negatiivsed ioonid aitavad võidelda positiivselt laetud osakeste ja saasteainete vastu, mis põhjustavad allergiat. Lisaks on astmaga inimesed kinnitanud, et soolalambid on aidanud nende sümptomeid vähendada. Lugege lähemalt ka õhuionisaatori kohta, mille eesmärk on kodus tasakaalustada positiivsete ja negatiivsete ioonide tasakaalu.

Teie mööbel loeb

Paljud mööbliesemed on valmistatud liimidega, mis jätkavad toksiinide eraldumist õhku, kaua pärast seda, kui nad on vabrikust lahkunud. See toksiinide aeglane vabanemine võib kaasa aidata halvale õhukvaliteedile teie kodus. Selle aeglase mürgituse vältimiseks valige mööbel hoolikalt. Küsige, milliseid tootmismeetodeid kasutatakse teie valitud mööbli valmistamiseks. Proovige vältida puitlaastplaadist mööblit. Ka vaibad ja värvid võivad sisaldada gaase, mis veel pärast paigaldamist edasi eralduvad, tekitades allergiat ja halvendades õhukvaliteeti. Kui remondite oma kodu, tehke varakult häid otsuseid, et tagada tervislik kodu pikaks ajaks. 

Kasutage keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid

Puhas kodu sisaldab väiksema tõenäosusega tolmu ja muid osakesi, mis võivad õhukvaliteeti halvendada ja allergiat ärritada. Õigete toodetega puhastamine on võtmetähtsusega. Võimaluse korral kasutage täiesti looduslikke puhastusvahendeid, nagu sidrun ja äädikas, mis ei jäta mürgist jälge. Tööstuslikud puhastusvahendid võivad mõjutada õhukvaliteeti.

keskkonnasõbralikud puhastusvahendid

Kuidas hindate seda postitust?