Kasulikud nõuanded

Kuidas muuta vannituba koduseks spaaks?

Vaata kõiki vannide pakkumisi
10.03.2020
vannituba koduseks spaaks

Peale pikka ja väsitavat tööpäeva soovime me kõik aja maha võtta ning lõõgastuda. Kõige parem viis selleks on üldiselt spaasse minek, kuid sageli on spa hinnad üsnagi kõrged ning halva ilma korral ei ole ka motivatsiooni kohale minna. Seega miks kulutada raha ja aega, kui Sul on võimalus omaenda vannituba muuta spaaks? Võrreldes spaadega suudab Sinu enda vannituba pakkuda ka privaatsust ning ei ole kellaaega, millal Sa seal olla ei tohi. Lisaks piisab vaid mõnest sisustuselemendist, et muuda oma kodu mõnusaks lõõgastuskeskuseks.

Vannitoa tehnika

Massaaži funktsiooniga dušikabiin

Tänapäeva tehnoloogia võimaldab meil soetada erinevaid lisafunktsioonidega sanitaartehnikat, mille hulka kuulub ka massaaži funktsiooniga dušikabiin. Tugeva ja mitmekülgsete veesurvega mustrid on suurepärased tervise kui ka meeleolu tõstmiseks. Nimelt suudab tugev veesurve leevendada valu ja lihaspingeid, parandada vereringet, vähendada stressi ja palju muudki. Erinevate funktsioonidega käsidušš, laedušš, pihustid pakuvad lõõgastust erinevatele kehapiirkondadele. Paljud kabiinid pakuvad ka aurufunktsiooni, mis küll tervenisti sauna kogemust ei asenda, kuid on siiski selle hea asendus.


Mulli- ja massaaživann

Vanni soetamine on ilmselt kõige mõistlikum, kui eelistad istudes lõõgastuda või näiteks viia läbi vannirituaale. Mullivann pakub nn. õhumassaaži ehk vannivee pinnale tekivad mullid, mis aitavad pigem lõõgastuda meelel. Seetõttu pakutakse seda pigem kui lisafunktsioonina ning eelistatakse massaaživanni, mille sisse ehitatud pump pumpab survestatud vett, mis masseerib nii nahka kui ka lihaseid. Hüdromassaaži funktsiooniga ehk massaaživann on küll mõnevõrra kallim vann kui mullivann, kuid seda ka põhjusega - sellel on keerukam ehitus ning üldiselt pakuvad massaaživannid ka erinevaid lisalahendusi (turbomassaaž, reguleeritav seljamassaaž jne.). Lisaks saab mõlemat vanni kasutada ka kui tavavannina. Kallimad mudelid pakuvad veel erinevaid visuaalseid täiendusi, nagu näiteks erinevad LED-tuled, kromoteraapilised lahendused jne.


Saun

Kas kujutaksid ette spaas käimist, kui olemas ei oleks sauna? Saun on eriti populaarne eestlaste seas, mistõttu on see ka kasulik tehnika Sinu koju. Soetada on võimalik nii infrapunasauna kui ka Soome sauna ning seda erinevates suurustes. Ilmselgelt saun just kõige kitsamasse vannituppa ei mahu, kuid kui võimalus on, tasuks seda teha kindlasti.