Kasulikud nõuanded

Kuidas korralikult käsitseda talverehve pärast hooaega?

Vaata kõiki pakkumisi
17.04.2019
rehvid

Talverehvide hooaeg lõpeb esimese kevadkuu tulekuga (1. aprill). Kui hooaeg vahetub, siis ei saa Te läbi ilma suverehvideta, kuid see ei ole ainus probleem - kui läheneme sellele tähtajale, mõtleme üha enam sellele, mida on vaja teha praeguste rehvidega. Kui Teil on selliseid küsimusi, soovitame Teil neid nõuandeid järgida.


Hinnake rehvide seisukorda

Kõigepealt peaksite otsustama, kas talverehvid sobivad kasutamiseks veel järgmisel hooajal või peaksite pigem nendega hüvasti jätma. Selle olukorra vältimiseks vaadake hoolikalt rehve, mida praegu kasutate, ja pöörake tähelepanu mõnele olulisele aspektile:

  • Talverehvide turvise sügavus. See on üks kõige täpsemini määratletud nõudeid otsustamaks, kas rehvid (talve või suve) on endiselt kasutuskõlblikud. Kui talverehvide turvisemustri sügavus on alla 3 mm, peaksite nendega hüvasti jätma.
  • Välised deformatsioonid. Isegi kui ülalnimetatud parameetrid vastavad normidele, ei tähenda see, et talverehvid peaksid julgelt vastu veel üks hooaeg. Veenduge, et nendel rehvidel ei oleks sügavaid pragusid ega kriimustusi - nii tunnete end palju turvalisemalt.
  • Rehvi kummi seisukord. Kui märkate, et turvise või rehvide külgedel on kergeid defekte, siis tea, et väikeste pragude suurenedes ei ole need rehvid tõenäoliselt järgmisel talvel usaldusväärselt kasutatavad.

Kui vähemalt üks neist aspektidest ei pannud teid kahtlema, ei tohiks talverehve ära visata ja kui Te arvate, et nende seisund on ideaalne - lugege edasi, et leida parim koht nende hoiustamiseks.

Valige nende hoiustamiseks õige koht kodus

Kui arvate, et teie rõdu sobib ideaalselt rehvide hoiustamiseks, siis eksite. Rehve tuleb hoida eemal nii palju kui võimalik otsese päikesevalguse ja vihma eest - vastasel juhul ei pruugi Te neid pärast suvehooaega ära tunda. Ideaalsel juhul peaksite hoidma neid kuivas, ventileeritavas ruumis, mis ei ole liiga kuum ega liiga külm - talverehvid saavad sellistel tingimustel suurepäraselt järgmist hooaega oodata. Hoiustamiseks sobib suurepäraselt Teie kodu kelder või muu ruum, mis vastab ülaltoodud tingimustele.

Pöörake tähelepanu rehvide hoiustamiskohale

Sel juhul on oluline arvestada, kas talverehvid ootavad uut hooaega velgedel või ilma:

  • Ilma velgedeta rehve on soovitatav hoiustada püstises asendis - kui asetate need üksteise peale, deformeeruvad need väga kiiresti. Ideaalis peaks Teil olema võimalus jätta suuremad vahed iga rehvi vahele ja peaksite neid aeg ajalt pöörama, et vältida deformatsiooni.
  • Velgedel rehve võite hoiustada üksteise peale laotuna või võite riputada velje keskel asuva rattarõnga abil. Peame ütlema, et selline valik on parem, kuid teil peab olema ka tagavararatas.

Arvestades kõiki neid aspekte, võite olla kindel, et talverehvid on kasutatavad ka järgmisel hooajal. Kui aga märkate deformatsioone, ei tohiks Te end ega teisi ohtu seada - Kaup24.ee e-poe aadressilt leiate alati laias valikus rehve.

Kuidas hindate seda postitust?