Kasulikud nõuanded

Kuidas käivitada külma autoakut talvel?

Vaata kõiki pakkumisi
01.03.2019
mootor talvel

Kogu külma aja, vahest ka kevade alguses, suurem osa tarbijaid puutub kokku ühe küsimusega: kuidas käivitada autot? Kui teate peamisi asju, saate selle ülesandega hakkama paremini kui enne (või vähemalt stressivabalt), seetõttu kiirustame jagama teiega kavalusi, mida tasub teada igal autojuhil!

Alustage kõige elementaarsematest asjadest. Kui öö oli väga külm ja Te ei ole kindlad, kas auto käivitub edukalt, ärge kiirustage ja võtke tarvitusele kõik ettevaatusabinõud. Alguses lülitage sisse-välja tulesid, pange kinni elektroonikaseadmed, vajutage alla sidur ja alles siis üritage käivitada mootorit. Neil, kes sõidavad diiselautoga, on soovitatav mitu korda „soendada“ küünlaid – kuigi seda meetodit nimetatakse vastuoluliseks (on neid, kes on veendunud, et küünlad võivad läbi põleda), kasutab seda trikki suur hulk selliste transpordivahendite omanikke.

Akud


Kutsuge appi naaber. Kui varem nimetatud meetod ei aidanud, ei pea veel loobuma! Kuid selleks, et saaksite tegutseda edasi, läheb vaja kõrvalist abi – otsige mittehõivatud naaber, sõber või mõni muu auto käima saanud autojuht, ja proovige toimuda alljärgnevalt.

  • Kasutage „krokodille“. Sedasi nimetatakse rahvakeeli süütamisjuhtmeid, mis aitavad käivitada ühte transpordivahendit teise pealt – kui selline seade on Teil olemas, läheb edasi kõik lihtsasti. Arvatakse, et käivitusjuhtmed ja see meetod võib kahjustada abistava auto elektroonikat, kuid seda saate vältida, kui kannate hoolt selle eest, et käivitamise ajal on pingekõikumised võimalikult madalad.

Seda ei ole keeruline teha: enne selle protseduuri alustamist, tuleks mõnda aega hoida autot käivitatud asendis, vabakäigul, sisselülitatud tulede ja soojendusega, kui aga alustatakse tööd, tuleb auto mootor välja lülitada.

  • Valmistuge auto tõmbamiseks. Kui teie autos ei ole käivitusjuhtmeid, vaid on selle asemel köis, ilmselt teate juba, mida sellega teha. Selleks, et vedamine oleks võimalikult turvaline, tuleks leida võimalikult vähe libe (veelgi parem – mitte väga populaarne) tee ja üritada võimalikult aeglaselt vabastada sidurit. Kui ka see meetod ei aita, tuleb otsima hakata tõsisemat abi.

Et külmad hommikud ei oleks nii hirmsad...

Tore on, kui ühel hommikul õnnestub käivitada elumärkideta sõiduk, kuid ilmselt selliseid olukordi ootab ees ka rohkem. Kui soovite, et need mööduksid võimalikult sujuvalt (või üldse ei korduks), peaksite ära tegema alljärgnevad ennetustööd.

Veenduge, kas aku on piisavalt elujõuline. Aku on üks sagedasemaid auto mittekäivitumise põhjuseid, seetõttu tuleks veenduda, kas ta ei ole oma aega ära elanud. Kui te ei kavatse praegu akut vahetama hakata, olukorda saab leevendada akulaadija – selle abil saate külmade hommikutel tunda end tunduvalt turvalisemalt.

Akulaadijad


Kontrollige sõidukis olevaid vedelikke. Aknapesuvedelik, antifriis, määrded – kõiki neid tasuks uuendada enne talve algust, kuid kui te seda ei ole teinud, tuletage meelde üks vana ütlus: parem hiljem, kui mitte kunagi. Uskuge – ka kõige külmemad hommikud muutuvad siis meeldivamaks!

Antifriisid ja jahutusvedelikud


Tehke endale valmis talvine „komplekt“. Kui teate, et Teie transpordivahendil on kalduvusi mitte käivituda (eriti siis, kui Te ei ole kodus), tasuks talvisel ajal omada endaga alati mõnda väga olulist eset. Selleks on juba varem mainitud köis ja käivitusjuhtmed, lisaks on abiks ka jääkaabits ning jää sulatamise vahend. Mida rohkem vahendeid, seda turvalisemalt tunnete ennast ja saate aidata ka teisi!

Autokeemia


Juhindudes kõigist neist nõuannetest, talvise aja elate üle suurima vaevata. Kui aga vahendeid jääb puudu, leiate nad alati soodsa hinna eest e-kauplusest Kaup24.ee!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.