Kasulikud nõuanded

Kuidas talvisel ajal autot käivitada?

Vaata kõiki autoakude pakkumisi
26.08.2022
autod lumisel teel

Talvisel ajal on paljudel autojuhtidel probleeme kargel päeval auto käivitamisega. Kui tead olulisemaid nippe, saad selle ülesandega tunduvalt lihtsamalt (või vähemalt stressivabalt) hakkama, seetõttu jagamegi kavalusi, mida tasub teada igal autojuhil!

Alusta kõige elementaarsemast. Kui öö oli väga külm ja sa pole auto käivitumises kindel, siis ära kiirusta ja võta tarvitusele kõik ettevaatusabinõud. Esmalt lülita tulesid sisse-välja, sulge elektroonikaseadmed, vajuta alla sidur ja alles siis ürita käivitada mootor. Neil, kes sõidavad diiselautoga, on soovitatav mitu korda küünlaid "soojendada" – kuigi seda meetodit peetakse vastuoluliseks (paljud on veendunud, et sel moel võivad küünlad läbi põleda), kasutab seda trikki siiski suur hulk autoomanikke.

auto esipaneel ja rool

Aku


Kutsu appi naaber. Kui mainitud meetod ei aidanud, ei pea veel kohe alla andma! Kuid selleks, et edasi tegutseda, vajad kõrvalist abi – kutsu naaber, sõber või mõni teine autoomanik ja toimeta järgmiselt:

  • Kasuta „krokodille“. Sedasi nimetatakse rahvakeeli süütamisjuhtmeid, mis aitavad käivitada ühte transpordivahendit teise abil – kui sul selline seade olemas, sujub edasi juba lihtsamalt. Arvatakse, et käivitusjuhtmed ja taoline meetod võib kahjustada abistava auto elektroonikat, kuid seda on võimalik vältida, kui kannad hoolt selle eest, et käivitamise ajal on pingekõikumised võimalikult madalad.

kaks autot annavad krokodillide abil akule turgutust

Enne "krokodillide" kasutamist tuleks mõnda aega hoida autot käivitatud asendis, vabakäigul, sisselülitatud tulede ja soojendusega, kui aga alustatakse tööd, tuleb auto mootor välja lülitada.

  • Valmistu auto tõmbamiseks. Kui käivitusjuhtmeid käepärast ei ole, ent selle asemel on tross või köis, siis ilmselt tead juba, mida sellega teha. Selleks, et vedamine oleks võimalikult turvaline, tuleks leida võimalikult vähe libe (veelgi parem – mõni kõrvaline) tee ja üritada võimalikult aeglaselt vabastada sidurit. Kui ka see meetod ei aita, tuleb otsida professionaalset abi.

talvisel ajal auto vedamine veorihma abil

Et külmad hommikud sujuksid

Tore, kui ühel hommikul elumärkideta sõiduk käivitada õnnestub, kuid ilmselt ootab selliseid olukordi ees ka tulevikus. Kui soovid, et need mööduksid võimalikult sujuvalt (või üldse ei korduks), peaksid ära tegema alljärgnevad ennetustööd.

Akulaadija


Veendu, et aku on heas korras. Aku on üks sagedasemaid sõiduki mittekäivitumise põhjuseid, seetõttu tuleks veenduda, ega see ei ole oma aega ära elanud. Kui sa ei kavatse praegu akut vahetama hakata, aitab olukorda leevendada akulaadija – selle abil tunned end külmadel hommikutel tunduvalt turvalisemalt.

auto aku laadimine klambrite abil

Antifriisid ja jahutusvedelikud


Kontrolli sõidukis olevaid vedelikke. Aknapesuvedelik, antifriis, määrded – kõiki neid tasuks enne talve algust uuendada, kui see veel tegemata, tuleta meelde üks vana ütlus: parem hiljem, kui mitte kunagi. Usu – ka kõige külmemad hommikud muutuvad hoopis meeldivamaks!

inimene valab autosse jahutusvedelikku

Autokeemia


Koosta endale valmis talvine „komplekt“. Kui tead, et sõidukil on käivitamisega probleeme (eriti siis, kui sa ei ole kodus), tasuks talvisel ajal omada teatud abistavaid vahendeid. Selleks on juba varem mainitud köis ja käivitusjuhtmed, lisaks on abiks jääkaabits ning jää lumesulatusvahend. Mida rohkem töövahendeid, seda turvalisemalt ennast tunned, lisaks saad aidata ka teisi!

naine kraabib autoklaasi kaabitsaga jääst puhtaks

Juhindudes kõigist neist nõuannetest, möödub talvine aeg hoopis lihtsamalt. Kui aga vahenditest puudu, leiad need alati soodsa hinna eest Kaup24 e-poest!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?