Kasulikud nõuanded

Kui suure ja millist tüüpi teleri peaksite valima väikesesse tuppa?   

Suur valik telereid
18.12.2018
teler väikses toas

Televiisor seisab ikka veel praktiliselt igas kodus, kuid selleks, et filmide või teleprogrammide vaatamine oleks tõeliselt meeldiv, on väga tähtis valida õige suurusega teler. Kui tuba on ruumikas, saame eksperimenteerida rohkem, kuid mida teha siis, kui ruumi on toas väga vähe?


Millest sõltub televiisori suurus?

Üldjoontes sobivad väikesesse tuppa tavaliselt mitte suuremad kui 32-tollised telerid, kuid sõltuvalt teatud teguritest võivad soovitused märgatavalt erineda. Millele tuleks kindlasti tähelepanu pöörata?

Istumiskaugus

Kõigepealt tuleks keskenduda vahemaale, mis jääb TV ning diivani vahele, ning mõõta ära, milline on nendevaheline kaugus. Siis tuleb see kaugus jagada kahe või kolmega ja saadud arv näitab, millise ekraanisuurusega teler sobiks teile kõige paremini. See valem kehtib juhul, kui valitakse HD televiisorit ─ kui te otsustate valida 4K mudeli, siis tuleks vahemaa jagada 1–1,5-ga.

Teleriekraani resolutsioon

Kui olete välja arvestanud teleriekraani suuruse, kuid ei ole ikka veel kindel resolutsioonivalikus, siis saate selle samuti välja arvestada istumiskauguse järgi. Toome siin ära mõned näited, mis on aktuaalsed väikestes tubades:

kaugus 2,4 m: kaugus 1,8 m: kaugus 1,2 m:
23–41-tollised 720p eraldusvõimega televiisorid Mitte suuremad kui 30-tollised 720p eraldusvõimega televiisorid Mitte suuremad kui 30-tollised HD televiisorid
41–61-tollised HD mudelid 30–45-tollised HD televiisorid 30–65-tollised 4K televiisorid
4K televiisorid alates 61 tollist Mitte väiksemad kui 45-tollised 4K televiisorid Veelgi parema eraldusvõimega suuremad kui 65-tollised mudelid

Nii et mida lähemal telerile te istute, seda parem peaks olema eraldusvõime. Siiski ei ole need arvestused absoluutselt täpsed, seetõttu tuleks need viia kooskõlla istumiskauguse valemiga ja valida sel viisil kõige optimaalsem variant.

Toa planeering

Võime arvutada nii ja naa, kuid siiski juhtub vahel nii, et sobiva suurusega teler lihtsalt ei mahu ettenähtud kohta ─ väikestes tubades tuleb seda tihti ette. Seega on parem, kui mõtlete eelnevalt läbi kogu toa planeeringu ja arvutate välja, kui palju ruumi võite eraldada televiisorile. Kui ei õnnestu valida nii mugavat kaugust kui ka kõige ideaalsemat eraldusvõimet, siis koondage oma tähelepanu ühele neist ja pöörake rohkem tähelepanu toa ergonoomikale.

Ideed, kuidas sobitada televiisor väikesesse ruumi

Selleks, et televiisorile valitud koht oleks mugav ja lubaks maksimaalselt ära kasutada väikese toa pindala, võiksite kaaluda mõnda neist ideedest.

Paigutage televiisor sektsioonkappi. See on üheks kõige populaarsemaks lahenduseks, kui sisustatakse väikest elutuba. Tavaliselt ei puudu neist tubadest sektsioonkapp ja vähemalt üks selle mööbli riiulitest on alati suurem või isegi mõeldud teleri paigutamiseks. Nii ei paista see tehnikaime eriti silma ega ei võta enda alla liiga palju niigi piiratud toa pindalast.

Sektsioonid


Asetage televiisor nurka. See osa toast jääbki tavaliselt kasutamata, kuid te võite muuta selle suurepäraseks kohaks televiisorile. Nii saate mahutada teleri isegi väga väikesesse ruumi! Sel juhul tuleb teil eriti hoolikalt valida ekraani suurust ja võib-olla keerata pisut muid mööbliesemeid, et saaksite mugavalt jälgida ekraanil toimuvat.

Kasutage televiisorit, kui soovite eraldada ühe ruumi teisest. See idee on eriti hea siis, kui väikesesse tuppa tuleb mahutada kaks tsooni: elutuba ja köök. Sageli otsime võimalusi, kuidas need alad teineteisest eraldada, nii et televiisor ja väike telerilauake võivad osutuda suurepäraseks võimaluseks seda teha. Kui aga valite ringipööratava mudeli, siis saate telesaadet jälgida nii köögi kui ka elutoa poolel.

TV lauad