Kasulikud nõuanded

Kas kallim elektritõukeratas on ilmtingimata parem?

31.08.2020
musta ja valget värvi elektritõukerattad seisavad kergliiklusteel

Tänapäeval vallutavad tänavaid elektritõukerattad, mis on uued, moodsad ja keskkonnasõbralikud. Need on lõbusad ja praktilised vahendid, mis aitavad kiirelt liigelda ühest punktist teise ilma, et peaksid reostama loodust ega muretsema kõrgete bensiini ja diisli hindade pärast. Kui oled valimas endalegi sobivat, siis oled kindlasti juba kuulnud nende krõbedatest hindadest, kuid kas alati tasub valida kõige kallim?

Alusta enda soovidest ja eelistustest

Kas elektritõukeratas saab Sinu peamiseks transpordivahendiks? Kui jah, siis kindlasti väärtustad, et sellel oleks vastupidav aku, suurem lubatud kiirus ja kiire laadimine. Sageli arvatakse, et kallim elektritõukeratas tähendab paremaid näitajaid. Tegelikkuses võivad elektrirataste hindu mõjutada ka disain, aku tüüp, ekraani funktsionaalsus ja muudki. Sellepärast on oluline mõelda, mis on Sinu jaoks oluline.


Disain

Nagu eelnevalt mainiti, siis hinda võib suurenisti mõjutada ka disain. Kui Sinu jaoks on oluline, et Sinu uus elektritõukeratas näeks välja uhke ning äge koos värviliste tulede ja kirevate värvidega, siis tasub arvestada sellega ka hinna puhul. Kui oled rahul tagasihoidlikuma disainiga, siis võid valida ka selle ning säästa suurelt.

Kiirus

Mida kiirem on elektriline tõukeratas, seda kallim see on. Seepärast tasub mõelda, kui kiiret tõukeratast vajad. Kui kasutad ratast vaid lõbuks, ei pruugi alati vaja suurt kiirust vaja. Samas kui kasutad seda tihti ning sageli on Sul ka aja peale minekuid, võid vajada kiiremat seadet. Pea meeles, et suurel kiirusel sõitmine on ohtlik, mistõttu ära unusta kiivrit ning põlve- ja küünarnukikaitsmeid!

Kvaliteet

Kuigi saad olla alati olla kallimates mudelites kindel kvaliteedis, ei pruugi see alati tähendada, et soodsamad mudelid ei ole sama kvaliteetsed. Sellepärast ongi oluline valides pöörata tähelepanu kõikidele mudelitele ning võrrelda omavahel omadusi. Olenemata sõiduvahendi hinnast, tasub elektritõukeratast regulaarselt hooldada, et tagada maksimaalne sõidukindlus.

Aku mahutavus ja laadimine

Kallimad mudelid sisaldavad endas vastupidavamat ja suurema mahutavusega akut, mis tagab pikaajalised sõidud ilma, et peaksid muretsema selle laadimise pärast. Samas võid leida ka soodsama mudeli, mis on küll väiksema aku mahutavusega, eriti kui näiteks sagedam laadimine Sulle probleemi ei tekita. 

Istme võimalus

Kallimad elektrilised tõukerattad võivad olla koos istmega. Kui Sinu jaoks muutub pikalt seismine väsitavaks ning jalad lähevad kiiresti pingesse, võib see mudel olla just Sulle. Kui Sul aga vahet ei ole, võid jääda tavalise tõukeratta juurde, kus pead vaid seisma.

Kokkupandavus

Kallimaid mudeleid on üldiselt võimalik kokku voltida, et nendega hoiustamisruumi säästa. Kui Sinu jaoks pole see oluline ning tõukeratta pikkus ei häiri, pole see kindlasti ka probleem. Samas leiab kokkupandavaid mudeleid ka soodsamate mudelite seast - tuleb vaid otsida.

Tutvu hinnangute ja arvamustega

Kõige ausama tagasiside annavad siiski teiste ostjate poolt kirjutatud hinnangud ja arvamused. Elektitõukeratast valides viska pilk peale ka neile ning vajadusel otsi internetiavarustest juurde. Nii võid leida kiirelt soodsama mudeli, mis on juba kiidetud heaks.

Kuidas hindate seda postitust?