Kasulikud nõuanded

Kuidas valida elektitõukeratast?

Vaata kõiki elektritõukerataste pakkumisi
05.05.2020
mees kasutab elektritõukeratast igapäeva sõitudeks

Elektrilised tõukerattad muutuvad üha rohelisemaks ja säästlikumaks autode alternatiiviks. Nende sõidukitega saate mugavalt tööle sõita või lihtsalt lõbutseda. Kuid selleks, et uus sõiduk vastaks kõigile ootustele ja oleks kohandatud spetsiaalselt teie reisidele, on oluline pöörata tähelepanu teatud nüanssidele. Kuidas valida parim elektriline tõukeratas?

Sõiduvõimalused

Kui kaalute elektrilise tõukeratta ostmist, olete tõenäoliselt mõelnud, kuhu ja mis tingimustel kõige sagedamini sõidate. Siis peaksid teie jaoks olema asjakohased järgmised parameetrid:

 • Võimsus ja maksimaalne kiirus. Need on otseselt seotud omadused, kuna suurem võimsus tagab ka tõukeratta suurema kiiruse. Võimsaimad mudelid suudavad sõita kiirusel 70–80 km / h ja mõnikord isegi kiirusel 100 km / h. Tõsi, optimaalseks sõiduks piisab tavaliselt kiirusest 15km / h. Teie ülesandeks on valida kiireim mudel või piirduda mõne korra madalama kiirusega. Pange tähele, et võimsus mõjutab sageli ka lõpphinda.
 • Aku suurus ja laadimisaeg. Sihtpunkti jõudmiseks peaksite alati tähelepanu pöörama sellele, mitu kilomeetrit uus sõiduk ühe laadimisega läbib. Arvestage ka sellega, kui kaua kulub aku täielikuks laadimiseks: see tagab, et tõukeratast saab laadida näiteks kogu teie tööpäeva jooksul.
 • Maksimaalne kalle. See aspekt on oluline juhul, kui peate reisimise ajal kokku puutuma väga järskude mägedega. Iga mudeli parameetrite kõrval leiate kraadi, mille iga sõiduk saab ületada.

Elektrilise tõukeratta omadused

Selleks, et uus elektriline tõukeratas vastaks täielikult teie ootustele, tuleks kaaluda ka järgmisi aspekte:

 • Maksimaalne koormus. See parameeter täpsustab kaalu, mida see sõiduk võib kanda. Kui numbrid on tavaliselt piisavalt suured, kui kavatsete jagada ühte ja sama toodet mitme pereliikmega, on kasulik seda aspekti kaaluda.
 • Ratta suurus. Mida suuremad on selle toote rattad, seda lihtsam on kiirendada ja veelgi raskematest marsruutidest üle saada. Samal ajal pakuvad väiksemate ratastega mudelid vähem kaalu ja paremat juhitavust. Kõige optimaalseks võimaluseks peetakse 8-10-tolliseid rattaid. Kui aga teate täpselt, et sõidate alati halvematel teedel või vastupidi, linnatänavatel manööverdate, tasub valida suuremad või väiksemad rattad.


 • Mõõdud ja kaal. Väiksemaid ja kergemaid tooteid on kergem tõsta ja viia tööle või näiteks bussi. Seetõttu on soovitatav valida mudelid, mis on võimalikult kompaktsed - muidugi ohverdamata eelnevalt käsitletud parameetreid. Eriti hinnatakse kokkupandava konstruktsiooniga mudeleid - neid on mugav nii transportida kui ka hoiustada.
 • Raami materjal. Terasraami konstruktsioon tagab vastupidavuse, kuid sellised mudelid on palju raskemad. Seetõttu domineerivad kaubanduses alumiiniumraamid - need on palju kergemad ja tänu tänapäevastele tehnoloogiatele on võimalik pakkuda väga tugevaid ja vastupidavaid tooteid.
 • Kujundus. Kas see aspekt on oluline, sõltub ainult teie isiklikest soovidest, kuid kui soovite rahvahulgast eristuda, on teil kindlasti võimalus seda teha. Elektrilised tõukerattad võivad olla erksates värvides ja väga originaalse kujundusega - selline sõiduk ei jää kindlasti tänaval märkamatuks.


Täiendavad valikud

Elektrilised tõukerattad võivad sageli pakkuda lisavõimalusi, mis tagavad veelgi suurema mugavuse. Neid leiate mitmesuguseid, kuid eriti kasulik on pöörata tähelepanu järgmistele funktsioonidele:

 • Valgustus. Kuigi enamikul neist toodetest on valgustus, ei saa te eksida, kui kontrollite seda täiendavalt. See nüanss tagab, et saate seda sõidukit ohutult kasutada ka videvikus.
 • Mugav ekraan. Siin näete läbitud vahemaad, aku tühjenemist ja kiirust - veelgi suurema mugavuse huvides.
 • Võimalus roller telefoniga ühendada. Sellised mudelid võimaldavad tõukeratast nutitelefoni abil juhtida - saate kiirust juhtida või teatud turvarežiime aktiveerida.

Pärast kõigi nende aspektide kaalumist saate hõlpsalt otsustada, milline elektriline tõukeratas on teie jaoks parim. Siis peate vaid planeerima oma esimesed reisid ja alustama uusi seiklusi!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?